«Вгамуйте пристрасті»,

Точка зору

Позавчора в аеропорту «Бориспіль» першого заступника голови СБУ Валерія Хорошковського обшукали співробітники митної служби. «Після прибуття в аеропорт була спланована провокація — за листом одного з народних депутатів був зроблений вибірковий огляд моїх речей. Мені не дали листа, я його бачив лише краєм ока», — прокоментував Хорошковський. Аналізуючи цю ситуацію, варто зазначити, конфлікт інтересів в Україні з кожним днем порушує все більше й більше питань.

Валерій Хорошковський, якого свого часу прославляли на посаді голови Державної митної служби, сьогодні вже не в милості прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, та й працює він, за призначенням Президента Віктора Ющенка, тепер першим заступником голови СБУ. Ситуація змінилася після підписання українсько-російських газових угод, коли Тимошенко заявила, що 11 млрд. кубів газу, що належали компанії РосУкрЕнерго, є вже державною власністю, які необхідно розмитнити. Хорошковський відмовився це зробити, після чого, по суті, і опинився в президентському таборі. Потім пішло: обшук співробітниками СБУ компанії «Нафтогаз» у пошуках документів стосовно вищезазначеного газу, взаємні звинувачення Хорошковського і Тимошенко, обшук уже самого Хорошковського на митниці в аеропорту «Бориспіль», прибуття працівників СБУ до Кабінету Міністрів у пошуках тих самих документів тощо. Кому все ж таки належать 11 млрд. кубів газу в українських сховищах? Якщо це приватна власність Дмитра Фірташа, то чому на неї «нападає» уряд? Якщо ні, чи зміг би тоді Фірташ із такою впевненістю подавати позов на «Нафтогаз» до Стокгольмського суду? Як оцінювати дії СБУ в даній ситуації? Чи зможе Кабінет Міністрів вирішити цю проблему, розповів  експерт Олександр НАРБУТ:

— Серед української політичної еліти існує проблема зрілості, досягши певних висот, вона при цьому не може професійно поводитися. Люди не готові виконувати взяті на себе зобов’язання, не розуміючи в чому суть їхньої діяльності. У компанії РосУкрЕнерго є корпоративні права як Дмитра Фірташа, так і російського Газпрому, тому все, що відбувається навколо РосУкрЕнерго, вигідно і Фірташу, і Газпрому. Лише наївний може вважати, що це приватна суперечка акціонера Фірташа та уряду. Уряд зазначає, що він дбає про національні інтереси, хоч якби він дбав про них, навряд чи підписав би весь пакет документів українсько-російської газової угоди. Дії СБУ не є протизаконними, вони просто набули зайвої публічності.

Сьогодні всім учасникам конфлікту потрібно розуміти, до чого може призвести його ескалація.

Новини

26 Квітня 2024

ЄС закликають до більш активних дій щодо припинення імпорту російської сталі та ЗРС

Експорт сталевого брухту з Японії знизився на 4,6%

JSW очікує видобуток вугілля у 2024 році на рівні 13,5 млн тонн

Запоріжсталь має намір підвищити якість металопродукції

Уряд зберіг чинний тариф на електроенергію для населення до кінця травня

Індія дозволила російським компаніям страхувати танкери з нафтою, щоб обійти санкції 

Низька інфляція під час війни може нашкодити – економіст

Україна може втратити до 2% ВВП через обстріли енергетичної інфраструктури

Світове виробництво DRI у січні-березні збільшилось на 7,4%

З початку року машинобудівники ДТЕК виготовили п’ять вугільних комбайнів

Vale за результатами I кварталу скоротила чистий прибуток майже на 13%

Tata Steel відхилила план профспілок щодо збереження доменної печі

Японія інвестує у розвиток чилійських мідних шахт

У енергосистемі зберігається дефіцит – обмежено споживання криворізької промисловості

72% роботодавців в Україні нарікають на дефіцит кадрів

Anglo American відхилила пропозицію BHP

ВСІ НОВИНИ ⇢