Шахтарі проти знищення вугільної промисловості

Точка зору

Профспілка працівників вугільної промисловості оголосила про загальноукраїнську акцію протесту, яка запланована на 25 березня. Очікується, що до Києва приїдуть близько 1,5 тисячі гірників. Одночасно мітинги будуть організовані в усіх великих шахтарських містах. Таке рішення прийняте в Донецьку на нараді голів первинних організацій профспілки. Учасники наради закликали «сказати рішуче «ні» політиці знищення вугільної галузі». Серед вимог шахтарів — погашення заборгованості із заробітної плати, яка перевищила мільярд гривень і продовжує зростати.

Тим часом на вугільних підприємствах не вистачає коштів не лише на перегляд тарифних ставок і окладів у відповідності із законом «Про підвищення престижності шахтарської праці», а й для поточної зарплати. «Мінвуглепромом видаються циркуляри, які вимагають скорочення фонду оплати праці, оптимізації чисельності і таке інше, що, в кінцевому підсумку, призвело лише в 2008 році до втрати 17 тисяч робочих місць на підприємствах галузі, на більшості із яких залишається низький рівень оплати праці», — йдеться в резолюції наради.

«Наша акція не політична, хоча багато хто пов’язує це з політикою, але тут немає жодної політики, тут є людський чинник, — заявив журналістам народний депутат України, голова Центрального комітету профспілки працівників вугільної промисловості Віктор Турманов. — Шахтарі кажуть: якщо ми самі себе не захистимо, нас ніхто не захистить». За словами депутата, хоча цього року в державному бюджеті закладено більше коштів для галузі — 10,7 мільярда гривень (в 2008-му — 7,1 мільярда), — понад чотири мільярди становлять витрати на виплату пенсій шахтарям, у відповідності з законом, а п’ять мільярдів мають бути виділені зі стабілізаційного фонду, проблеми із наповненням якого очевидні. «Тому ми хочемо розглянути з урядом реальний бюджет, а не такий провальний і катастрофічний. Ми не хочемо надприбутку, ми хочемо заплатити податки, за електроенергію і погасити борги із зарплати», — зазначив лідер профспілки.

До речі

Діти змушені працювати, тому що в родині не вистачає грошей. Понад півсотні школярів із Донецька, Горлівки, Харцизька, Шахтарська та Тореза обговорили проблему боротьби із найгіршими формами дитячої праці в Україні. Дискусія була жвавою, адже її учасники не на словах, а з власного досвіду знають, що таке небезпечна та важка робота. Школярі розповіли: основною причиною того, що діти змушені працювати, є скрутна економічна ситуація в родині та брак коштів на предмети першої потреби. Негативними наслідками такої праці є погіршення здоров’я, ризики потрапити до кримінального середовища, нестача часу для навчання в школі. Тому мало хто з дітей, які змалку заробляють на хліб, може похвалитися гарними оцінками в школі.

«Залучивши старшокласників до дискусії на таку важливу для них тему, ми намагалися краще поінформувати насамперед дітей зі складних сімей про наслідки важкої праці, — сказала організатор заходу, директор Донецького молодіжного дебатного центру Валентина Дьомкіна. — Головне наше завдання — запобігти потраплянню дітей на ринок праці та мотивувати дітей до навчання в школі й отримання професії». Школярі визначили освіту як головний елемент протидії найгіршим формам дитячої праці та запропонували використовувати різноманітні конкурси, рольові ігри та інтерактивні семінари, щоб інформувати дітей, особливо із депресивних міст.

Новини

19 Квітня 2024

ДТЕК попереджає про можливі відключення світла у Києві

Відвантаження довгого прокату за кордон зросли на 13,4%

EDF постачатиме зелену енергію для французького заводу з виробництва DRI

Асоціація портів України звернулась до уряду щодо ситуації на Дунаї

Ворог пошкодив припортову інфраструктуру на Одещині

Сім країн у світі виробляють всю свою енергію з відновлюваних джерел

Pilbara Minerals відзначає збільшення цін на літій

Nippon Steel намагається розвіяти побоювання з приводу придбання US Steel

Каметсталь освоює виплавку заготовки підвищеної якості

Виробництво в будівельному секторі ЄС зросло на 1,8% 

США виділило $28 млн на розробку технологій очищення чавуну та сталі

Україна отримає від ЄІБ 560 млн євро на відновлення енергетики та житла

Китай у березні збільшив видобуток руди на 14,5% 

УЗ планує відремонтувати майже 1200 кілометрів колій

Зміна клімату призведе до значних економічних втрат у майже всіх країнах світу

Німецький виробник дронів відкриє завод в Україні

ВСІ НОВИНИ ⇢