Подробнее Запомнить город


КСУ отменил политреформу

01.10.10 10:57
размер текста:

Конституционный суд Украины признал неконституционной политическую реформу 2004 года. Соответствующее решение сегодня огласил сегодня глава КСУ Анатолий Головач.

В частности, суд признал неконституционным закон № 2222-IV "О внесении изменений в Конституцию Украины" в связи с нарушением конституционной процедуры его рассмотрения и принятия.

Также КСУ решил, что закон №2222 утратил силу со дня принятия судом данного решения.

Кроме того, суд постановил возложить на органы государственной власти обязанность по безотлагательному выполнению этого решения относительно приведения нормативно-правовых актов в соответствие с Конституцией от 28 июня 1996 года в редакции, существовавшей до внесения в нее изменений законом №2222.

В свою очередь заместитель главы Администрации президента Елена Лукаш подчеркнула, что КСУ возобновил действие норм Конституции 1996 года в полном объеме. "На сегодня страница ссор, разногласий, властных войн и споров по поводу Конституции перевернута. Все правоотношения урегулированы, всем субъектам властных полномочий надлежит выполнить решение суда и изменить нормативно-правовые акты, приведя их в соответствие с Конституцией 1996 года", - уверена Е.Лукаш.

"Это означает, что сегодня все общественные правоотношения в государстве регулируются этой Конституцией, которая признана самой лучшей европейской Конституцией", - сказала она.

Как известно, представление 252 народных депутатов, входящих в коалицию Стабильность и реформы, о конституционности политреформы-2004 КСУ начал рассматривать на прошлой неделе. В своем представлении нардепы подчеркивали, что закон №2222, которым в 2004 году были внесены изменения в Конституцию, был принят с нарушением процедуры.

Напомним, что закон "О внесении изменений в Конституцию Украины" №2222-IV, который предусматривал переход от президентско-парламентской к парламентско-президентской форме государственного устройства, включая формирование правительства коалицией депутатских фракций, а также продление срока полномочий парламента до 5 лет был принят 8 декабря 2004 года в пакете с решением о проведении третьего тура президентских выборов. Внесенные в 2004 году изменения в Конституцию вступили в силу в 2006 году.

МинПром

... ...
 
Материалы по теме


Комментарии
комментариев: 1
13:37 | 01.10.2010
Віктор Борківський
Сьогодні мій тріумфом як юриста, який протягом 2005-2006 року судився з Президентом Ющенком з вимогою призначити всеукраїнський референдум.Адже за Конституцією це обовязок, а не право Президента, щодо затвердження чи скасування антиконституційного дійства партійних функціонерів із захоплення ними влади в Україні під облудною назвою "політреформи". Шевченківський райсуд Києва відмовив мені у задоволекні позовних вимог, обгрунтовуючи своє незаконне рішення Висновком КСУ щодо "не звуження свобод і прав громадян" запропонованими ВР змінами до Конституції. Київський апеляційний суд залишив рішення Шевченківського райсуду у силі. Свою ухвалу судді обгрунтовували тим же Висноком КСУ та тим, що за Прикіецевими положеннями змін до Конституції - пропорційна система виборів передбачена лише під час виборів до ВРУ у 2006 році. На час напмсання та подання мною касаційної скарги до ВАСУ - Конституційний Суд, як я і доводив у судах, сам виніс Рішення, за яким - Висновки КСУ є лише привінтивною мірою для подальшого вирішення питань щодо внесення змін до Конституції у відповідності до норм Конституції. Тобто, як я і вказував, лише після прведення референдуму, який мав призначити (а не проголосити, ці два різні поняття визначені Конституцією) в обовязковому порядку Президент Ющенко.Зрозумівши, що опираючись на Рішення КСУ щодо Висновків КСУ - я виграю судовий позов, ВАСУ виніс ухвалу, у якій вказав, що я пропустив термін на оскарження до ВАСУ, а не вказав про законність рішення Шевченківського райсуду і Київського апеляційного суду. Тут відбулося те, що у народі називається: "Ловкость рук и никакого мошенничества". Тобто, мені декілька місяців підряд не видавали повної ухвали апеляційногго суду для написання касаційної скарги до ВАСУ. Я навіть подавав відповідні скарги до ВСУ з вимогою зобовязати апеляційну інстанцію видати мені повну ухвалу. Але ВАСУ не захотів визнавати це обєктивною причиною з пропущення сроку на касоскарження. Боялися, курилки.
Отже КСУ сьогодні доведе злочином з боку ВРУ та Ющенка проти народу, що й породило сьогоденну економічну та політичну нестабільність в Україні. Не можливо сіючи зуби дракона чекати сходів троянд чи пшениці.
До речі. Яка народу різниця, хто керуватиме виковавчою владою, Премєр чи Президент? Так звана політ реформа - це антиконституційний переворот з метою відібрати владу у народу шляхом введення через Конституцію партійної (пропорційної) системи виборів взамін мажоритарної без винесенння цього питання на всеукраїнський референдум.

...
Новости партнеров


новости
19.07.19
18.07.19


Жми «Подписаться» и получай самые интересные новости портала в Facebook!