Подробнее Запомнить город


Час великих торгів

18.02.09 , День
размер текста:

Рада задовольнила прохання міністра фінансів Віктора Пинзеника про відставку. «За» проголосувало 238 нардепів. Тепер виникає логічне запитання: «А що далі?» Оптиміст Андрій Кожем’якін вважає, що вже завтра, в четвер, може відбутися пакетне голосування щодо ротації в уряді. Причому до пакету планується «запхати» й Фонд держмайна, й Антимонопольний комітет і багато іншого...

Б’ютівцям доведеться дуже напружено попрацювати, щоб здійснити цей намір. Як відомо, коаліція має лише 217 багнетів. Треба, щоб проголосував не менш як 51 депутат з НУ-НС, а добитися лояльності у нечисленних залишків орієнтованих на Президента депутатів практично нереально.

— Ми вже давно вирішили, ми не члени уряду й за уряд не голосуємо, — сказала в розмові з «Днем» Ксенія Ляпіна. — Хоч у пакеті, хоч у двох пакетах, хоч у «кравчучці» — ми не голосуємо.

Отже, вся надія знову на комуністів, які неодноразово виручали коаліцію. Але цього разу ситуація дещо інша. Голосування комуністів за міністрів в уряді Тимошенко означатиме, що вони де-факто стають членами коаліції. Що вони підтримують уряд. Для комуністів це серйозний репутаційний ризик. Що може компенсувати такий ризик? Зрештою, чого хочуть комуністи? А хочуть комуністи багато чого. Наприклад, державні підприємства «Укравтодор» і «Укрспирт». Але найбільше комуністи хочуть посаду першого віце-спікера для Адама Мартинюка.

А з цим поки не складається — Блок Литвина проти. Учора литвинівці не проголосували за включення до порядку денного питання про відкликання першого віце-спікера й таким чином провалили зняття Олександра Лавриновича в зародку.

— Я не розумію позицію Литвина, тим паче що ми його підтримали, — сказала в розмові з «Днем» комуністка Катерина Самойлик. — Але я думаю, що тут не до кінця були проведені консультації. Й, напевно, був розрахунок, що питання буде поставлене несподівано й люди не встигнуть зорієнтуватися.

— А хіба може Верховна Рада одночасно проголосувати за часткову ротацію президії Верховної Ради та Кабміну? Наскільки це коректно?

— Парламент може все. Своєю постановою він може відійти від регламенту. Парламент може вирішити це питання.

А от у Блоці Литвина аж ніяк не впевнені, що «Рада може все». Олег Зарубінський упевнений, що в пакеті це питання розглядати не можна.

— У вівторок почав діяти регламент Верховної Ради як закон. Уже ніхто не може сказати, що він тимчасовий. Він опублікований у «Голосі України». А по-друге, що таке пакет? Пакет — це одразу вибігають 150 людей, перевертають трибуну Верховної Ради, перевертають усю Верховну Раду, мотивуючи тим, що це злісні порушники. Я звик усе прораховувати. Я граю в шахи, а не в доміно й не в Чапаєва. У парламенті не треба грати в шашки, а треба прораховувати свої дії не лише на завтра, але хоча б на післязавтра, — сказав Зарубінський кореспондентові «Дня».

Судячи з усього, у нас ще довго не буде міністра фінансів. Точніше, міністром фінансів буде Юлія Володимирівна, як вона це й робила останнім часом.

ТИМ ЧАСОМ

Рада відмовилася проводити вибори мерів у два тури


Верховна Рада відмовилася запровадити обрання мерів міст шляхом обрання кандидатів понад 50% виборців, що проголосували.

За ухвалення законопроекту № 1060 «Про внесення змін до Закону «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, міських рад і сільських, селищних, міських голів» проголосувало 218 депутатів при мінімально необхідних 226.

Таким чином, Рада відмовилася запровадити проведення другого туру виборів міських мерів у разі, якщо жоден із кандидатів не набрав абсолютної більшості голосів виборців (50% +1 голос) у першому турі.

... ...
 


Комментарии
комментариев: 0

...
Новости партнеров


Дайджест
22.05.18, ubr.ua
Водители активно ищут замену дорожающему ввозу литовцев. И находят - перегнанные с американского континента авто, на которые ставят украинские номера.
22.05.18, Вести
Украинцев, которые ищут лучшей жизни за границей, становится все больше.
22.05.18, Дело
Нерешенной остается роль международных экспертов при выборе судей антикоррупционного суда.
В этом году цены на проезд в поездах вырастут дважды.
22.05.18, Сегодня
Разрешат свободу движения денег. Эксперты: может быть отток СКВ.
22.05.18, ubr.ua
Банкиры не говорят об укреплении гривны и ждут выплат по НДС со стороны Госказначейства.
21.05.18
21.05.18, ubr.ua
На каких условиях можно продавать иностранным инвесторам.
21.05.18, Газета.ru
Президент Болгарии предлагает построить прямой газопровод из России.
19.05.18
18.05.18
17.05.18
16.05.18


Жми «Подписаться» и получай самые интересные новости портала в Facebook!