Подробнее Запомнить город


Час великих торгів

18.02.09 , День
размер текста:

Рада задовольнила прохання міністра фінансів Віктора Пинзеника про відставку. «За» проголосувало 238 нардепів. Тепер виникає логічне запитання: «А що далі?» Оптиміст Андрій Кожем’якін вважає, що вже завтра, в четвер, може відбутися пакетне голосування щодо ротації в уряді. Причому до пакету планується «запхати» й Фонд держмайна, й Антимонопольний комітет і багато іншого...

Б’ютівцям доведеться дуже напружено попрацювати, щоб здійснити цей намір. Як відомо, коаліція має лише 217 багнетів. Треба, щоб проголосував не менш як 51 депутат з НУ-НС, а добитися лояльності у нечисленних залишків орієнтованих на Президента депутатів практично нереально.

— Ми вже давно вирішили, ми не члени уряду й за уряд не голосуємо, — сказала в розмові з «Днем» Ксенія Ляпіна. — Хоч у пакеті, хоч у двох пакетах, хоч у «кравчучці» — ми не голосуємо.

Отже, вся надія знову на комуністів, які неодноразово виручали коаліцію. Але цього разу ситуація дещо інша. Голосування комуністів за міністрів в уряді Тимошенко означатиме, що вони де-факто стають членами коаліції. Що вони підтримують уряд. Для комуністів це серйозний репутаційний ризик. Що може компенсувати такий ризик? Зрештою, чого хочуть комуністи? А хочуть комуністи багато чого. Наприклад, державні підприємства «Укравтодор» і «Укрспирт». Але найбільше комуністи хочуть посаду першого віце-спікера для Адама Мартинюка.

А з цим поки не складається — Блок Литвина проти. Учора литвинівці не проголосували за включення до порядку денного питання про відкликання першого віце-спікера й таким чином провалили зняття Олександра Лавриновича в зародку.

— Я не розумію позицію Литвина, тим паче що ми його підтримали, — сказала в розмові з «Днем» комуністка Катерина Самойлик. — Але я думаю, що тут не до кінця були проведені консультації. Й, напевно, був розрахунок, що питання буде поставлене несподівано й люди не встигнуть зорієнтуватися.

— А хіба може Верховна Рада одночасно проголосувати за часткову ротацію президії Верховної Ради та Кабміну? Наскільки це коректно?

— Парламент може все. Своєю постановою він може відійти від регламенту. Парламент може вирішити це питання.

А от у Блоці Литвина аж ніяк не впевнені, що «Рада може все». Олег Зарубінський упевнений, що в пакеті це питання розглядати не можна.

— У вівторок почав діяти регламент Верховної Ради як закон. Уже ніхто не може сказати, що він тимчасовий. Він опублікований у «Голосі України». А по-друге, що таке пакет? Пакет — це одразу вибігають 150 людей, перевертають трибуну Верховної Ради, перевертають усю Верховну Раду, мотивуючи тим, що це злісні порушники. Я звик усе прораховувати. Я граю в шахи, а не в доміно й не в Чапаєва. У парламенті не треба грати в шашки, а треба прораховувати свої дії не лише на завтра, але хоча б на післязавтра, — сказав Зарубінський кореспондентові «Дня».

Судячи з усього, у нас ще довго не буде міністра фінансів. Точніше, міністром фінансів буде Юлія Володимирівна, як вона це й робила останнім часом.

ТИМ ЧАСОМ

Рада відмовилася проводити вибори мерів у два тури


Верховна Рада відмовилася запровадити обрання мерів міст шляхом обрання кандидатів понад 50% виборців, що проголосували.

За ухвалення законопроекту № 1060 «Про внесення змін до Закону «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, міських рад і сільських, селищних, міських голів» проголосувало 218 депутатів при мінімально необхідних 226.

Таким чином, Рада відмовилася запровадити проведення другого туру виборів міських мерів у разі, якщо жоден із кандидатів не набрав абсолютної більшості голосів виборців (50% +1 голос) у першому турі.

... ...
 


Комментарии
комментариев: 0

...
Новости партнеров


Дайджест
Запасы золота в Украине невелики – если говорить о добыче в промышленных масштабах. Реально можно поднимать на-гора пару тонн в год. Куда большую ценность представляют сопутствующие металлы.
США вновь заблокировали назначение новых судей в апелляционную инстанцию Всемирной торговой организации. Одновременно Вашингтон подал апелляцию на решение арбитров, признающее необоснованным повышение американских пошлин на китайский импорт.
26.10.20
26.10.20, Сегодня
В "Укртрансбезопасности" заявляют: число железнодорожных аварий в Украине растет, и почти 90% случаев происходят из-за неудовлетворительного содержания путей.
Якщо податки на газ зростуть, ми отримаємо різке зростання вартості скрапленого газу в середньому на 4-5 гривень за 1 літр. Це матиме негативні соціально-економічні наслідки. Источник: https://biz.censor.net/m3223502
26.10.20, Дело
За прошедшую неделю (19-23 октября) курс продажи наличного доллара в банках практически не изменился, на других же сегментах валютного рынка курс доллара к гривне незначительно снизился на 0,1-0,3%
В Украине никому не интересны реальные экологические инвестиции, а экология стала ширмой для получения рентабельности одними за счет других.
23.10.20
Отечественная внешняя торговля представляет собой историю неуспехов, а порой - и откровенных провалов. Почему наша страна не умеет защищать свои экономические интересы, и есть ли шанс исправить эту ситуацию.
Подземные хранилища газа в Украине забиты под завязку, но само топливо дорожает. В ближайшие месяцы его стоимость может достичь 7-8 тыс. грн за 1 тыс. кубометров.
В отличие от финансового кризиса 2008–2009 годов, когда глубокий спад спроса (и соответственно — цен) наблюдался по всем сырьевым товарам, последствия пандемии COVID-19 для отдельных частей сырьевого рынка оказались различными, отмечает в своем новом докладе Всемирный банк.
21.10.20
21.10.20, Газета.ru
Цифровизация бизнеса приведет к потере 85 млн рабочих мест в 26 странах мира, предупреждают эксперты Всемирного экономического форума в докладе "The Future of Jobs 2020". Это произойдет уже в 2025 году.
20.10.20
19.10.20
16.10.20
15.10.20
13.10.20
12.10.20
09.10.20
08.10.20
06.10.20
05.10.20
02.10.20
01.10.20
30.09.20
29.09.20
28.09.20
25.09.20


Жми «Подписаться» и получай самые интересные новости портала в Facebook!