Подробнее Запомнить город


Допрацювалися до ручки

размер текста:

У Держкомстаті підрахували: порівняно з січнем минулого року промисловці виробили менше продукції — на 34 відсотки. Причому найменше виробили у січні: за перший місяць роботи в цьому році обсяги виробництва скоротились на 16 відсотків. Таке падіння експерти пояснюють у першу чергу скороченням експорту промислової продукції, з одного боку, і зменшенням внутрішнього попиту на неї — з іншого.

«Якщо простежити динаміку виробництва в порівнянні з січнем минулого року, то показники досить неприємні. По суті, сьогодні ми бачимо результат накопиченого за декілька місяців зменшення обсягів виробництва. І ці 34 відсотки — ознака серйозних негативних явищ», — розповів «УМ» експерт Національного інституту стратегічних досліджень Ярослав Жаліло.

Та не все ще втрачено: промисловість країни може «витягнути» металургія. У порівнянні з груднем минулого року обсяги виробництва в галузі скоротились всього на 4,5 відсотка. «Це означає, що уже в грудні минулого року і в січні поточного спостерігалось певне, хоч і короткотермінове, відновлення контрактів щодо продажу металургійної продукції за кордон», — пояснив Ярослав Жаліло.

Такі ж висновки підтверджують дані по регіонах. Якщо порівняти показники січня цього року з груднем минулого, то найменше промислове виробництво скоротилось саме в «металургійних» областях: Луганській, Дніпропетровській і Донецькій. «Загалом цифри січня не оптимістичні. Але казати про те, що за ними криється певна тенденція, поки зарано», — вважає експерт.

Ще одна тенденція місяця — зменшення інвестицій у державу. Чистий відтік прямих іноземних інвестицій з України в жовтні–грудні становив майже два мільярди доларів — підрахували в Держкомстаті. В попередні ж місяці інвестори активніше цікавились нашою економікою. Так, у третьому кварталі минулого року приріст становив трохи більше мільярда доларів, у другому — 3,5 мільярда.

Загалом же, за підсумками минулого року, іноземні інвестори вклали в українську економіку близько 11 мільярдів доларів, що на 6,1 мільярда доларів більше, ніж у 2007 р. Найбільше зацікавлення проявили країни Європейського Союзу — від них надійшло близько 8,7 мільярда доларів.

... ...
 


Комментарии
комментариев: 0

...
Новости партнеров


Дайджест
19.09.18, ubr.ua
В 10-летний юбилей мирового кризиса аналитики сделали прогнозы по новым потрясениям
19.09.18, Дело
Территориальный спор между Японией и Россией тянется уже более 70 лет. Однако предложение Москвы подписать мирный договор до конца года скорее заморозит переговорный процесс по территориям, чем ускорит его
Даже если бы поданный проект бюджета был идеален, оппоненты по закону жанра раскритиковали бы и его. Тем более что градус дискуссии добавляет фактически стартовавшая предвыборная кампания
19.09.18, ubr.ua
Кому придется смириться с сокращением вливаний — это льготникам, получающим субсидии на коммунальные услуги.
19.09.18, Сегодня
С начала года цены выросли на 15% — в 4 раза больше инфляции.
19.09.18, Бизнес
Малий та середній бізнес може перетворити Україну на нового, тепер уже європейського, а не азійського, тигра. Проблема в тому, що цей тигр, який чотири роки тому з усіх сил стрибнув у Європу, завис у повітрі.
Администрация США реализовала одну из главных торговых угроз — в ночь на вторник было объявлено о введении дополнительных десятипроцентных пошлин на поставки из Китая в объеме $200 млрд с перспективой обложения и оставшегося китайского импорта.
Соединенные Штаты пошли в наступление в торговой войне со всем миром: ввели новые масштабные пошлины на продукцию из Китая.
18.09.18
Рост социальных расходов продиктован предстоящими выборами.
18.09.18, Газета.ru
Трамп объявил о введении дополнительных пошлин на товары из Китая‍.
17.09.18
15.09.18
14.09.18


Жми «Подписаться» и получай самые интересные новости портала в Facebook!