Подробнее Запомнить город


Допрацювалися до ручки

размер текста:

У Держкомстаті підрахували: порівняно з січнем минулого року промисловці виробили менше продукції — на 34 відсотки. Причому найменше виробили у січні: за перший місяць роботи в цьому році обсяги виробництва скоротились на 16 відсотків. Таке падіння експерти пояснюють у першу чергу скороченням експорту промислової продукції, з одного боку, і зменшенням внутрішнього попиту на неї — з іншого.

«Якщо простежити динаміку виробництва в порівнянні з січнем минулого року, то показники досить неприємні. По суті, сьогодні ми бачимо результат накопиченого за декілька місяців зменшення обсягів виробництва. І ці 34 відсотки — ознака серйозних негативних явищ», — розповів «УМ» експерт Національного інституту стратегічних досліджень Ярослав Жаліло.

Та не все ще втрачено: промисловість країни може «витягнути» металургія. У порівнянні з груднем минулого року обсяги виробництва в галузі скоротились всього на 4,5 відсотка. «Це означає, що уже в грудні минулого року і в січні поточного спостерігалось певне, хоч і короткотермінове, відновлення контрактів щодо продажу металургійної продукції за кордон», — пояснив Ярослав Жаліло.

Такі ж висновки підтверджують дані по регіонах. Якщо порівняти показники січня цього року з груднем минулого, то найменше промислове виробництво скоротилось саме в «металургійних» областях: Луганській, Дніпропетровській і Донецькій. «Загалом цифри січня не оптимістичні. Але казати про те, що за ними криється певна тенденція, поки зарано», — вважає експерт.

Ще одна тенденція місяця — зменшення інвестицій у державу. Чистий відтік прямих іноземних інвестицій з України в жовтні–грудні становив майже два мільярди доларів — підрахували в Держкомстаті. В попередні ж місяці інвестори активніше цікавились нашою економікою. Так, у третьому кварталі минулого року приріст становив трохи більше мільярда доларів, у другому — 3,5 мільярда.

Загалом же, за підсумками минулого року, іноземні інвестори вклали в українську економіку близько 11 мільярдів доларів, що на 6,1 мільярда доларів більше, ніж у 2007 р. Найбільше зацікавлення проявили країни Європейського Союзу — від них надійшло близько 8,7 мільярда доларів.

... ...
 


Комментарии
комментариев: 0

...
Новости партнеров


Дайджест
26.05.18, Сегодня
Сейчас на 100 работающих украинцев приходится 95 пенсионеров.
В каких изменениях нуждается принятый в первом чтении закон О валюте.
Верховная Рада собирается утвердить бюджетную резолюцию на 2019-2021 годы. Что ждет Украину в эти три года?
Украинци вернулись к покупательной способности 2013 года.
25.05.18
25.05.18
Наприкінці квітня Мінекономіки внесло до Верховної Ради України “геніальний" за змістом та помпезний за назвою законопроект №8318 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективного функціонування Експортно-кредитного агентства (ЕКА)”.
Германия может поддержать Северный поток-2, несмотря на жесткую позицию США.
25.05.18, Сегодня
ЕСПЧ признал запрет продажи земли нарушением из-за двух пенсионеров.
Верховная Рада собирается утвердить бюджетную резолюцию на 2019-2021 годы. Что ждет Украину в єти три года?
25.05.18, Сегодня
Эксперты советуют подходить к вопросу комплексно.
Чиновники строят планы по модернизации и возрождению украинского авиастроения. Помимо выпуска новых вертолетов и самолетов, правительство надеется вывести эту продукцию на внешние рынки.
24.05.18
23.05.18
22.05.18
21.05.18


Жми «Подписаться» и получай самые интересные новости портала в Facebook!