Подробнее Запомнить город


«Ваш кредит — це пакт Ріббентропа-Молотова»

размер текста:

Засідання Ради національної безпеки та оборони, на якому обговорювалася «топова» тема — газовий конфлікт і переговори з Росією, — мало стати рингом для дискусії між українськими керівниками. Засідання РНБО кілька разів переносилося, а вчора все­таки відбулося.

На початку засідання Віктор Ющенко як глава РНБО розкритикував газові угоди Юлії Тимошенко та домовленості про позику від Кремля. «Найтяжче моральнопсихологічно коментувати те, що за цими двома великими угодами зроблено таємний протокол Молотова­Ріббентропа, коли постає мова про надання п’ять мільярдів кредиту з боку Росії», — відзначив Президент. За його словами, під час переговорів про отримання позики порушували питання про згоду України на «нульовий варіант» (Росія бере на себе борги СРСР, а країни екс­Союзу відмовляються від претензій на власність, яка до 1991 року була спільною).

За свідченням сайту «Українська правда», при цьому на Банковій відбулася перепалка. Тимо­шенко, реагуючи на слова Президента, сказала: «Це не відповідає дійсності». Віктор Ющенко, аби аргументувати свої слова, попросив принести директиви на переговори, підписані заступниками двох міністрів. «Дивимось 11й пункт, — зачитав Ющенко, — де записано: «перспективи ратифікації угоди про «нульовий варіант». Президент застеріг, що «це серйозні для нації питання, які не повинні залежати від імпровізації однієї людини, незалежно від її високого статусу».

Ющенко розкритикував і січневі угоди щодо постачання газу. «За словами Прем’єр­міністра, ми отримали велику перемогу в газових переговорах. Настільки велику, що не знаємо, що з нею робити», — відзначив Президент. Він додав, що керівник уряду не виконала його директиви і «не мала повноважень на ухвалення рішень у рамках московських домовленостей».

Прикриваючись деклараціями про усунення «Росукренерго», уряд завів на внутрішній ринок «Газпром», вважає Віктор Ющенко. При цьо­му Президент заперечив чутки, ніби він і його близькі мали відношенні до «РУЕ». «Я не займався вашим смердючим газом жодного дня свого життя, щоб я мав там будьякий приватний інтерес, щоб я або моя родина мали там будьякий приватний інтерес», — обурився глава держави.

Ющен­ко також розкритикував пункт угоди, за якою «Нафтогаз» отримав від «Росукренерго» право вимоги 1,7 млрд. дол., які раніше належали «Газпрому». «Чому урядова державна компанія перебрала вимогу спірного платежу, який належав «Газпрому»? Нехай би «Газпром» сам собі забирав ці платежі, це ж одна компанія», — висловився з приводу сумнівної преференції Ющенко.

«Жодне слово пана Ющенка не відповідає дійсності», — парирувала після виступу Президента Юлія Тимошенко.

Відразу після промови глави держави операторів попросили вийти з зали, бо подальше обговорення мало проходити в закритому режимі. Прем’єрка вимагала слова на публіку, хоча сама на засіданнях уряду не раз вимагала від журналістів покинути зал, аби не дати слова неугодним міністрам.

Згодом на брифінгу Тимошенко звинуватила РНБО в «зобов’язуванні уряду повернути «Росукр­енерго», повернути їм 11 млрд. газу, які належать Україні, які Україна чесно купила у «Газпрому», чесно заплатила гроші».

КОМЕНТАР З ПРИВОДУ

«Ціну кредиту дізнаємось запізно...»

Джеймс Шерр, керівник програми з питань Росії та Євразії Лондонського королівського інституту міжнародних відносин, консультант НАТО з питань України:

— Україні буде вкрай важко фінансово виконати нову «газову» угоду з Росією. Адже країна стоїть лише на початку економічної кризи. Тим більше буде важко, якщо криза долатиметься завдяки російському кредиту, про який зараз йдеться. Якщо такий кредит буде взято в Росії, то ми ніколи не дізнаємося, якою була його справжня ціна (а як і дізнаємося — то занадто пізно)... Відтак Росія чекатиме від України поступок за ту ліберальність, яку вона, Росія, проявить у цю скрутну хвилину до України.

... ...
 


Комментарии
комментариев: 1

...
Новости партнеров


Дайджест
БізнесЦензор зібрав коментарі від трьох українських підприємств – ЗТР, Укрелетроапарат та концерну НІКМАС – щодо проєкту закону про локалізацію. Резюме: Україна запускає те, що у всьому світі діє вже давно.
Офис президента обнародовал все пять вопросов, которые будут заданы украинцам в день голосования на местных выборах 25 октября. Один из них касается создания свободной экономической зоны на Донбассе.
19.10.20
"Зеленый" водород – экологически чистое топливо, которое может заменить ископаемые источники энергии уже в ближайшем будущем. Какие источники водорода существуют, и почему это топливо перспективно для Украины.
Алюминий подорожал до максимальных значений за полтора года. Стоимость металла на LME достигла 1863 долл/тонну за счет активного спроса в Китае и ослабления курса доллара.
16.10.20
"Банковская реформа" Валерии Гонтаревой и членов ее команды Якова Смолия и Екатерины Рожковой не была успешной. Создается впечатление, что предыдущие пять лет вся финансово-банковская система работала против отечественных производителей.
Летом ситуация на рынке труда значительно улучшилась и количество вакансий увеличилось на 47 процентов. Сейчас же работодатели заняли выжидательную позицию, пока не будет более-менее понятная ситуация со второй волной карантина.
16.10.20, Сегодня
В Украине с началом осени начался стремительный рост цен. Инфляция за сентябрь, по данным Госслужбы статистики, составила 0,5% за месяц. Экономисты говорят, что к концу года цены будут расти еще быстрее, до 2% ежемесячно.
15.10.20
В октябре, как ожидается, Верховная Рада рассмотрит подготовленный правительством проект госбюджета на 2021 год. Что не так с главным финансовым документом страны.
Ціни на оренду комерційної нерухомості знизилися і будуть знижуватися далі, попереджають експерти. Як криза позначилася на торговельній та комерційній нерухомості і яким буде майбутнє офісних працівників?
13.10.20
13.10.20, Капитал
Со времён окончания Второй мировой войны ни одно событие не оказывало такого глубокого глобального воздействия, как пандемия Covid-19. Эта пандемия спровоцировала кризис в здравоохранении и экономике в масштабах, которые мы не видели на протяжении жизни несколько поколений.
12.10.20
09.10.20
08.10.20
06.10.20
05.10.20
02.10.20
01.10.20
30.09.20
29.09.20
28.09.20
25.09.20
24.09.20
23.09.20
21.09.20
18.09.20
17.09.20
16.09.20


Жми «Подписаться» и получай самые интересные новости портала в Facebook!