Подробнее Запомнить город


«Ваш кредит — це пакт Ріббентропа-Молотова»

размер текста:

Засідання Ради національної безпеки та оборони, на якому обговорювалася «топова» тема — газовий конфлікт і переговори з Росією, — мало стати рингом для дискусії між українськими керівниками. Засідання РНБО кілька разів переносилося, а вчора все­таки відбулося.

На початку засідання Віктор Ющенко як глава РНБО розкритикував газові угоди Юлії Тимошенко та домовленості про позику від Кремля. «Найтяжче моральнопсихологічно коментувати те, що за цими двома великими угодами зроблено таємний протокол Молотова­Ріббентропа, коли постає мова про надання п’ять мільярдів кредиту з боку Росії», — відзначив Президент. За його словами, під час переговорів про отримання позики порушували питання про згоду України на «нульовий варіант» (Росія бере на себе борги СРСР, а країни екс­Союзу відмовляються від претензій на власність, яка до 1991 року була спільною).

За свідченням сайту «Українська правда», при цьому на Банковій відбулася перепалка. Тимо­шенко, реагуючи на слова Президента, сказала: «Це не відповідає дійсності». Віктор Ющенко, аби аргументувати свої слова, попросив принести директиви на переговори, підписані заступниками двох міністрів. «Дивимось 11й пункт, — зачитав Ющенко, — де записано: «перспективи ратифікації угоди про «нульовий варіант». Президент застеріг, що «це серйозні для нації питання, які не повинні залежати від імпровізації однієї людини, незалежно від її високого статусу».

Ющенко розкритикував і січневі угоди щодо постачання газу. «За словами Прем’єр­міністра, ми отримали велику перемогу в газових переговорах. Настільки велику, що не знаємо, що з нею робити», — відзначив Президент. Він додав, що керівник уряду не виконала його директиви і «не мала повноважень на ухвалення рішень у рамках московських домовленостей».

Прикриваючись деклараціями про усунення «Росукренерго», уряд завів на внутрішній ринок «Газпром», вважає Віктор Ющенко. При цьо­му Президент заперечив чутки, ніби він і його близькі мали відношенні до «РУЕ». «Я не займався вашим смердючим газом жодного дня свого життя, щоб я мав там будьякий приватний інтерес, щоб я або моя родина мали там будьякий приватний інтерес», — обурився глава держави.

Ющен­ко також розкритикував пункт угоди, за якою «Нафтогаз» отримав від «Росукренерго» право вимоги 1,7 млрд. дол., які раніше належали «Газпрому». «Чому урядова державна компанія перебрала вимогу спірного платежу, який належав «Газпрому»? Нехай би «Газпром» сам собі забирав ці платежі, це ж одна компанія», — висловився з приводу сумнівної преференції Ющенко.

«Жодне слово пана Ющенка не відповідає дійсності», — парирувала після виступу Президента Юлія Тимошенко.

Відразу після промови глави держави операторів попросили вийти з зали, бо подальше обговорення мало проходити в закритому режимі. Прем’єрка вимагала слова на публіку, хоча сама на засіданнях уряду не раз вимагала від журналістів покинути зал, аби не дати слова неугодним міністрам.

Згодом на брифінгу Тимошенко звинуватила РНБО в «зобов’язуванні уряду повернути «Росукр­енерго», повернути їм 11 млрд. газу, які належать Україні, які Україна чесно купила у «Газпрому», чесно заплатила гроші».

КОМЕНТАР З ПРИВОДУ

«Ціну кредиту дізнаємось запізно...»

Джеймс Шерр, керівник програми з питань Росії та Євразії Лондонського королівського інституту міжнародних відносин, консультант НАТО з питань України:

— Україні буде вкрай важко фінансово виконати нову «газову» угоду з Росією. Адже країна стоїть лише на початку економічної кризи. Тим більше буде важко, якщо криза долатиметься завдяки російському кредиту, про який зараз йдеться. Якщо такий кредит буде взято в Росії, то ми ніколи не дізнаємося, якою була його справжня ціна (а як і дізнаємося — то занадто пізно)... Відтак Росія чекатиме від України поступок за ту ліберальність, яку вона, Росія, проявить у цю скрутну хвилину до України.

... ...
 


Комментарии
комментариев: 1
11:22 | 11.02.2009
Кравчук
Критика це прекрасно,але де пропозиції президента?Хай все денонсує і підпише нові угоди,на кращих умовах для України.А якщо критика раді критики, то почесати язика можна і з Катрусею, або бабою Параскою.

...
Новости партнеров


Дайджест
23.06.18, Financial club
Санкции против российских компаний оказались болезненными для украинского рынка. Украинская биржа была вынуждена отказаться от российского ПО, что привело к параличу как торгов фьючерсами и опционами, так и к отключению интернет-трейдинга – стали невозможны безадресные анонимные сделки с ценными бумагами.
Вопрос, какой быть таможни, остается открытым.
Когда возможно серьезное падение курса гривны.
Чтобы эффективно бороться с тенью, нужно сначала отказаться от обывательских иллюзий.
23.06.18, ubr.ua
Благодаря новым полномочиям Нацбанк сможет в любой момент вводить новые лимиты на покупку СКВ и ее перечисления
Новая весовая система значительно хуже прежней.
22.06.18
Расширенные возможности для валютных спекуляций банков могут раскачать рынок.
Новий керівник Мінфіну розповіла ЕП, що буде з мінімалкою, чи реально виконати бюджет і отримати транш МВФ, та кому будуть підпорядковуватися податківці.
22.06.18, ubr.ua
Чиновники обвинили финансистов в некачественном финмониторинге.
22.06.18, Сегодня
Судебные тяжбы ослабляют российский Газпром.
21.06.18
20.06.18
19.06.18
18.06.18
16.06.18


Жми «Подписаться» и получай самые интересные новости портала в Facebook!