Подробнее Запомнить город


У «Надрах» гаманця

размер текста:


Народні депутати відчули халепу, з якою під час фінансової кризи раз у раз стикаються пересічні українці: затримки з виплатою зароблених грошей. Як повідомило вчора інтернет–видання «Українська правда», парламентарії частково не отримали зарплату за січень.

Голова Комітету Верховної Ради з питань регламенту та забезпечення депутатської діяльності Олександр Єфремов розповів «УП», що він та його колеги зазвичай отримують зар­плату у 20–х числах місяця, але цього разу сталася затримка. «Наскільки я знаю, частина депутатів отримала зарплату, але не всі», — відзначив «регіонал».

За словами Єфремова, проблеми з «касою» виникли через нестачу коштів, які до ВР мають надходити із дер­жавного бюджету. І це, мовляв, відбувається в той час, коли уряд пафосно прозвітував про виконання плану січневих надходжень до держбюджету на 101 відсоток.

Однак подальший аналіз із теми заборгованостей нардепам відкрив нові грані цієї ситуації. Народний депутат від «НУНС» Ярослав Джоджик розповів «Україні молодій», що він зміг узяти зарплату без проблем. «Особисто мені вдалося отримати гроші, — сказав представник Української народної партії. — Щоправда, я бачив біля каси велику чергу із помічників. Кажуть, у них були проблеми з отриманням заробленого».

Варто відзначити, що зарплата «простого» депутата нині складає близько 15—17 тисяч гривень на місяць. Крім того, члени парламенту мають окремі фонди для оплати праці своїх помічників. Загалом щомісяця для виплат парламентській публіці набігає дуже серйозна сума, але в січні кошти з Держказначей­ства прийшли в повному обсязі. І всі, хто хотів, отримали в касі зароблене (бо значна кількість нардепів до кас зовсім не поспішає). Але — тільки в касі. Бо, як повідомили «УМ» завсідники парламенту, проблеми з отриманням готівкових грошей зараз мають ті депутати й працівники парламентської сфери, які оформили собі зарплатні картки. За збігом обставин, у парламенті заробітну плату видають по картках банку «Надра» — того самого, який останнім часом став постійним фігурантом критичних заяв із вуст Юлії Тимошенко. І зняти гроші з цих карток зараз буває проблематично.

Нагадаємо, Прем’єрка «шиє» «Надра–банку» причетність до нього газового спекулянта Дмитра Фірташа та невиправдані фінансові вливання у цей банк з боку НБУ. Така «нездорова» увага теоретично могла б бути причиною платіжних «тромбів» у банку «Надра». Водночас у контактному центрі «Надр» нам повідомили: якщо невеликі перебої й трапилися, то це тимчасова проблема.

... ...
 


Комментарии
комментариев: 0

...
Новости партнеров


Дайджест
21.10.20, Газета.ru
Цифровизация бизнеса приведет к потере 85 млн рабочих мест в 26 странах мира, предупреждают эксперты Всемирного экономического форума в докладе "The Future of Jobs 2020". Это произойдет уже в 2025 году.
Европейские партнеры требуют от Украины более жесткого налогового контроля для украинских бизнесов – и стандарты BEPS должны его обеспечить. Но следствием может стать эмиграция бизнеса
20.10.20
БізнесЦензор зібрав коментарі від трьох українських підприємств – ЗТР, Укрелетроапарат та концерну НІКМАС – щодо проєкту закону про локалізацію. Резюме: Україна запускає те, що у всьому світі діє вже давно.
Офис президента обнародовал все пять вопросов, которые будут заданы украинцам в день голосования на местных выборах 25 октября. Один из них касается создания свободной экономической зоны на Донбассе.
19.10.20
"Зеленый" водород – экологически чистое топливо, которое может заменить ископаемые источники энергии уже в ближайшем будущем. Какие источники водорода существуют, и почему это топливо перспективно для Украины.
Алюминий подорожал до максимальных значений за полтора года. Стоимость металла на LME достигла 1863 долл/тонну за счет активного спроса в Китае и ослабления курса доллара.
16.10.20
"Банковская реформа" Валерии Гонтаревой и членов ее команды Якова Смолия и Екатерины Рожковой не была успешной. Создается впечатление, что предыдущие пять лет вся финансово-банковская система работала против отечественных производителей.
Летом ситуация на рынке труда значительно улучшилась и количество вакансий увеличилось на 47 процентов. Сейчас же работодатели заняли выжидательную позицию, пока не будет более-менее понятная ситуация со второй волной карантина.
16.10.20, Сегодня
В Украине с началом осени начался стремительный рост цен. Инфляция за сентябрь, по данным Госслужбы статистики, составила 0,5% за месяц. Экономисты говорят, что к концу года цены будут расти еще быстрее, до 2% ежемесячно.
15.10.20
В октябре, как ожидается, Верховная Рада рассмотрит подготовленный правительством проект госбюджета на 2021 год. Что не так с главным финансовым документом страны.
13.10.20
12.10.20
09.10.20
08.10.20
06.10.20
05.10.20
02.10.20
01.10.20
30.09.20
29.09.20
28.09.20
25.09.20
24.09.20
23.09.20
21.09.20
18.09.20
17.09.20


Жми «Подписаться» и получай самые интересные новости портала в Facebook!