Подробнее Запомнить город


Тарас Стецьків: Ющенко скористається правом розпустити Раду

05.02.09 , fоrpost
размер текста:

У четвер у Верховній Раді буде розглянуто питання щодо резолюції недовіри Кабінету міністрів. Найбільшою інтригою цього дійства є те, чи вдасться опонентам діючого прем’єра назбирати достатню кількість голосів для відставки уряду.

Про те, як завтра розвиватимуться події в парламенті, поговорив з народним депутатом із фракції НУНС Тарасом Стецьківим.

Тарасе Степановичу, чи є вірогідність відставки уряду на завтрашньому засіданні Верховної Ради? Чи є голоси для цього?

Вірогідність завжди є. Але я думаю, що вона на сьогодні дуже невисока.

Швидше за все, завтра буде велике політичне шоу, велике «сотрясіння повітря», великі виступи вождів опозиції, які разом із Президентом, швидше за все, захочуть доказати українському народові неспроможність коаліції і неспроможність уряду. А закінчиться це все нічим.

За інформацією, яку я маю, голосів за відставку уряду опозиція разом із Банковою поки що не набирає.

За вашою інформацією – чи проводить Партія регіонів переговори з комуністами і з частиною фракції НУНС, для того щоб все-таки назбирати необхідні голоси?

Безумовно, проводить. Особливо з тією частиною комуністів, яку репрезентує пан Грач (Леонід Грач – ред.). Я думаю, що інша сторона (я маю на увазі Секретаріат Президента) веде персональну розмову з депутатами, що входять до депутатської групи «За Україну», яку очолює В’ячеслав Кириленко. І, напевно, там вони назбирають якусь кількість голосів.

Я думаю, що

є спроба вплинути на окремих депутатів Блоку Литвина, які, на їхню думку, орієнтовані на Партію регіонів. І ця робота, швидше за все, дасть їм якусь кількість голосів.

Але їх на сьогодні не вистачає для того, щоби провести результативне голосування за відставку уряду.

Уявімо, що Кабмін все-таки відправлений у відставку. Все одно, згідно з законом, він залишається у статусі в.о. Як далі розвиватимуться події в такому разі?

При результативному голосуванні можливий єдиний наслідок – ввімкнеться 60-денний механізм, який дасть можливість Президенту розпустити парламент. Тобто якщо буде відставка уряду, і протягом 60 днів не буде сформована нова коаліція (а вона не буде сформована) і призначений новий уряд, тоді Президент теоретично дістає право розпустити парламент.

На вашу думку, Ющенко скористається цим правом?

Він, безумовно, цим правом скористається, якщо спливуть 60 днів. Ось такий може бути результат.

Але я думаю, що

основним результатом буде радикалізація опозиційної діяльності Партії регіонів.

Голосування не буде результативним, і вони будуть пробувати переходити в якусь жорсткішу опозицію, будуть пробувати «крутити» суспільство, виходити на якісь акції протесту, і, можливо, навіть на більш радикальні дії.

Які кадрові ротації очікуються в Кабінеті міністрів найближчим часом?

Зміни будуть і в квоті БЮТ, і в квоті НУНС.

А конкретні прізвища ми назвемо, як все буде узгоджено в рамках нашого блоку.

Ваш колега по фракції Юрій Кармазін заявляв про те, що нові міністри будуть не зі складу діючих народних депутатів. А звідки ж?

Вони будуть не з депутатів, тому що ми прийняли рішення не рекомендувати депутатам нашої фракції іти в міністри, оскільки це тягне за собою втрату депутатського мандату. Отже, зможуть зайти в парламент по списку ті люди, які, на жаль, не є прихильниками діючої коаліції.

Таким чином, хто посяде крісла міністрів?

Ті, хто буде рекомендований фракцією.

Можна говорити про якісь конкретні кандидатури?

Вони є, але їх ще рано називати.

... ...
 


Комментарии
комментариев: 0

...
Новости партнеров


Дайджест
21.10.20, Газета.ru
Цифровизация бизнеса приведет к потере 85 млн рабочих мест в 26 странах мира, предупреждают эксперты Всемирного экономического форума в докладе "The Future of Jobs 2020". Это произойдет уже в 2025 году.
Европейские партнеры требуют от Украины более жесткого налогового контроля для украинских бизнесов – и стандарты BEPS должны его обеспечить. Но следствием может стать эмиграция бизнеса
20.10.20
БізнесЦензор зібрав коментарі від трьох українських підприємств – ЗТР, Укрелетроапарат та концерну НІКМАС – щодо проєкту закону про локалізацію. Резюме: Україна запускає те, що у всьому світі діє вже давно.
Офис президента обнародовал все пять вопросов, которые будут заданы украинцам в день голосования на местных выборах 25 октября. Один из них касается создания свободной экономической зоны на Донбассе.
19.10.20
"Зеленый" водород – экологически чистое топливо, которое может заменить ископаемые источники энергии уже в ближайшем будущем. Какие источники водорода существуют, и почему это топливо перспективно для Украины.
Алюминий подорожал до максимальных значений за полтора года. Стоимость металла на LME достигла 1863 долл/тонну за счет активного спроса в Китае и ослабления курса доллара.
16.10.20
"Банковская реформа" Валерии Гонтаревой и членов ее команды Якова Смолия и Екатерины Рожковой не была успешной. Создается впечатление, что предыдущие пять лет вся финансово-банковская система работала против отечественных производителей.
Летом ситуация на рынке труда значительно улучшилась и количество вакансий увеличилось на 47 процентов. Сейчас же работодатели заняли выжидательную позицию, пока не будет более-менее понятная ситуация со второй волной карантина.
16.10.20, Сегодня
В Украине с началом осени начался стремительный рост цен. Инфляция за сентябрь, по данным Госслужбы статистики, составила 0,5% за месяц. Экономисты говорят, что к концу года цены будут расти еще быстрее, до 2% ежемесячно.
15.10.20
В октябре, как ожидается, Верховная Рада рассмотрит подготовленный правительством проект госбюджета на 2021 год. Что не так с главным финансовым документом страны.
13.10.20
12.10.20
09.10.20
08.10.20
06.10.20
05.10.20
02.10.20
01.10.20
30.09.20
29.09.20
28.09.20
25.09.20
24.09.20
23.09.20
21.09.20
18.09.20
17.09.20


Жми «Подписаться» и получай самые интересные новости портала в Facebook!