Подробнее Запомнить город


Тарас Стецьків: Ющенко скористається правом розпустити Раду

05.02.09 , fоrpost
размер текста:

У четвер у Верховній Раді буде розглянуто питання щодо резолюції недовіри Кабінету міністрів. Найбільшою інтригою цього дійства є те, чи вдасться опонентам діючого прем’єра назбирати достатню кількість голосів для відставки уряду.

Про те, як завтра розвиватимуться події в парламенті, поговорив з народним депутатом із фракції НУНС Тарасом Стецьківим.

Тарасе Степановичу, чи є вірогідність відставки уряду на завтрашньому засіданні Верховної Ради? Чи є голоси для цього?

Вірогідність завжди є. Але я думаю, що вона на сьогодні дуже невисока.

Швидше за все, завтра буде велике політичне шоу, велике «сотрясіння повітря», великі виступи вождів опозиції, які разом із Президентом, швидше за все, захочуть доказати українському народові неспроможність коаліції і неспроможність уряду. А закінчиться це все нічим.

За інформацією, яку я маю, голосів за відставку уряду опозиція разом із Банковою поки що не набирає.

За вашою інформацією – чи проводить Партія регіонів переговори з комуністами і з частиною фракції НУНС, для того щоб все-таки назбирати необхідні голоси?

Безумовно, проводить. Особливо з тією частиною комуністів, яку репрезентує пан Грач (Леонід Грач – ред.). Я думаю, що інша сторона (я маю на увазі Секретаріат Президента) веде персональну розмову з депутатами, що входять до депутатської групи «За Україну», яку очолює В’ячеслав Кириленко. І, напевно, там вони назбирають якусь кількість голосів.

Я думаю, що

є спроба вплинути на окремих депутатів Блоку Литвина, які, на їхню думку, орієнтовані на Партію регіонів. І ця робота, швидше за все, дасть їм якусь кількість голосів.

Але їх на сьогодні не вистачає для того, щоби провести результативне голосування за відставку уряду.

Уявімо, що Кабмін все-таки відправлений у відставку. Все одно, згідно з законом, він залишається у статусі в.о. Як далі розвиватимуться події в такому разі?

При результативному голосуванні можливий єдиний наслідок – ввімкнеться 60-денний механізм, який дасть можливість Президенту розпустити парламент. Тобто якщо буде відставка уряду, і протягом 60 днів не буде сформована нова коаліція (а вона не буде сформована) і призначений новий уряд, тоді Президент теоретично дістає право розпустити парламент.

На вашу думку, Ющенко скористається цим правом?

Він, безумовно, цим правом скористається, якщо спливуть 60 днів. Ось такий може бути результат.

Але я думаю, що

основним результатом буде радикалізація опозиційної діяльності Партії регіонів.

Голосування не буде результативним, і вони будуть пробувати переходити в якусь жорсткішу опозицію, будуть пробувати «крутити» суспільство, виходити на якісь акції протесту, і, можливо, навіть на більш радикальні дії.

Які кадрові ротації очікуються в Кабінеті міністрів найближчим часом?

Зміни будуть і в квоті БЮТ, і в квоті НУНС.

А конкретні прізвища ми назвемо, як все буде узгоджено в рамках нашого блоку.

Ваш колега по фракції Юрій Кармазін заявляв про те, що нові міністри будуть не зі складу діючих народних депутатів. А звідки ж?

Вони будуть не з депутатів, тому що ми прийняли рішення не рекомендувати депутатам нашої фракції іти в міністри, оскільки це тягне за собою втрату депутатського мандату. Отже, зможуть зайти в парламент по списку ті люди, які, на жаль, не є прихильниками діючої коаліції.

Таким чином, хто посяде крісла міністрів?

Ті, хто буде рекомендований фракцією.

Можна говорити про якісь конкретні кандидатури?

Вони є, але їх ще рано називати.

... ...
 


Комментарии
комментариев: 0

...
Новости партнеров


Дайджест
11 видов украинской металлопродукции попали под действие защитных мер ЕС – их экспорт в Европу будет намного менее прибыльным. Вины украинских производителей здесь нет, они оказались крайними в торговой войне между Америкой и Европой
Июльская история с письмом от Минэнергоугольпрома Украины российскому ТВЭЛу о заводе ядерного топлива вызвала огромный резонанс. По ней резко высказался премьер, забегали в энергоминистерстве, среагировали в МИД, возбудились в Верховной Раде. Все при деле.
21.07.18, Капитал
Нынешние ключевые тренды — начинающаяся торговая война между США и Китаем и сворачивание глобализации. Но за ними проглядываются куда более интересные процессы, которые могут затронуть не только мировую экономику.
20.07.18
За последние один-два года на мировом рынке железной руды произошли значительные перемены. Снизились темпы роста потребления в Китае, который ранее обеспечивал стремительное увеличение объемов международной торговли этим сырьем. Изменилась структура спроса.
20.07.18, Сегодня
Основные тренды квартала: короткие вклады и побег в валюту
20.07.18, Сегодня
4 июля в Верховной Раде был зарегистрирован новый законопроект №8557 о налоге на выведенный капитал. Его подал президент Украины Петр Порошенко.
Кабинет министров собирается усилить контроль за состоятельными украинцами. Кого именно будут относить к богатым, и как может измениться их жизнь с 2019 года.
19.07.18
19.07.18, ДС
Пока и Киев, и Москва, и Брюссель заинтересованы в сохранении украинского транзита российского газа в Европу. Но дьявол, как обычно, кроется в деталях, одна из которых стоит 2,56 млрд долл
19.07.18, PolitikA
Некоторые украинцы окажутся в выигрыше от принятия нашумевшего закона об автомобилях на еврономерах
19.07.18, Деньги
Европейская комиссия приняла решение относительно введения предварительных защитных мер в рамках расследования в отношении металлопродукции, которое вступает в силу 19 июля 2018 года.
18.07.18
17.07.18
16.07.18


Жми «Подписаться» и получай самые интересные новости портала в Facebook!