Подробнее Запомнить город


Чого добивається Партія регіонів?

04.02.09 , День
размер текста:

Політична боротьба в Україні набуває дедалі химерніших форм. Уряд наполягає на своєму звіті в парламенті, а опозиція... робить усе, щоб цього не допустити.

Але все по порядку. Відкриття чергової сесії Верховної Ради України багато хто чекав із нетерпінням. По-перше, сама по собі це урочиста подія, а по-друге, на цей день було заплановано звіт уряду, а потім — голосування за вотум недовіри. Але в Партії регіонів раптом різко змінилися плани... вони почали блокувати Раду, яка ще не почала працювати. Мовляв, хочемо заслухати не лише прем’єра, а й Президента, й главу НБУ. І не зараз, а в четвер. Інакше ініціюємо всеукраїнську акцію протесту.

Проте, незважаючи на блокаду, Володимир Литвин урочисто оголосив про початок роботи четвертої сесії, хор імені Верьовки не менш урочисто виконав Гімн України. Потім Володимир Михайлович дуже емоційно заявив, що Верховна Рада працюватиме, «незважаючи на протидії найнятих штатних провокаторів», і оголосив перерву на півгодини, яка розтяглася до вечора.

Поки регіонали нудно блокували трибуну, в кулуарах вирувало життя — брифінг провели Юлія Тимошенко, Віктор Янукович, його соратниця Ганна Герман, Анатолій Гриценко та інші. Тож перші дві години «півгодинної» перерви журналісти не нудьгували.

Першою на прес-пойнт піднялася Юлія Володимирівна:

— У понеділок лідер Партії регіонів заявив, що наполягає на тому, щоб слухати питання (звіт уряду у Верховній Раді. — Ред.) сьогодні. У четвер я перебуватиму в закордонному відрядженні, яке я не можу скасувати. Саме тому йде така незрозуміла й нечесна гра з боку Партії регіонів. Якщо вже ініціювали відставку уряду — то майте елементарну чоловічу й політичну мужність послухати, а не памперси тягати на такі слухання.

Хоч як це дивно, на «перл» Тимошенко про памперси Віктор Федорович аж ніяк не образився:

— Треба віддати їй належне — вона чудовий актор, вона вміє триматися... Вона навчилася маніпулювати громадською думкою. Узагалі, вона талановита людина, але чи потрібні такі таланти в цей час нашій країні. На це запитання мають відповісти всі 47 мільйонів українців, — сказав «лідер».

Чому Тимошенко наполягає на звіті уряду? Розрахунок прем’єра дуже простий: звільнити Кабмін депутати мають право лише один раз за сесію. Якщо не набирається 226 голосів, то наступна спроба може бути не раніше вересня.

Чому Регіони заблокували трибуну? Найпростіше й, здавалося б, найочевидніше пояснення — Регіони елементарно не мають голосів. Зараз вони можуть розраховувати лише на «Єдиний центр» і групу «За Україну!» (недаремно Віктор Янукович у понеділок зустрічався з Віктором Ющенком). Але це лише 200 голосів. Плюс іще чимало регіоналів не повернулося з тропічних островів або гірськолижних курортів. Та й до четверга можна ще попрацювати з комуністами... Але, на думку безпартійного члена фракції ПР Тараса Чорновола, все не так просто, Регіони мають лише одну мету — розпустити Раду.

— Відставка уряду сама по собі нічого не змінює. Ну, буде Юля виконуючим обов’язки, що від цього зміниться? Нічого. Ніякого технічного уряду не буде. Тому поставили мету в будь-який спосіб прорватися на варіант дострокових виборів. Принципу «чим гірше, тим краще» ніхто не відміняв у нашій любій українській політиці.

— А навіщо перед президентськими виборами Регінам розпорошувати ресурс?

— Тому, що послідовні. Ті, хто має ресурс, не дуже й хочуть виборів, але є заявка, й заявку треба виконувати. Інша річ, що не всі хочуть виконувати. І роблять це якомога незграбніше й тупіше. А інші, ті, хто хоче виборів, виконувати не вміють.

Нагадаємо, що є два способи розпустити Раду. Перший — здати 150 мандатів. Другий — не проводити пленарних засідань 30 днів. Щоправда, рішення про призначення позачергових виборів Ради все одно ухвалює Президент. Це — перше. А друге — парламент не можна розпускати за півроку до президентських виборів.

КОЛИ ВЕРСТАВСЯ НОМЕР

У четвер парламент розгляне питання про відповідальність уряду


У четвер, 5 лютого, першим питанням розглянуть ситуацію в країні та проект недовіри Кабміну зокрема. Керівники всіх фракцій погодилися звернутися до Президента з проханням узяти участь у засіданні Верховної Ради. Крім того, в засіданні планується участь голів ОДА. Рішення Погоджувальної ради під час голосування підтримали 415 депутатів.

... ...
 


Комментарии
комментариев: 0

...
Новости партнеров


Дайджест
Отечественная внешняя торговля представляет собой историю неуспехов, а порой - и откровенных провалов. Почему наша страна не умеет защищать свои экономические интересы, и есть ли шанс исправить эту ситуацию.
Подземные хранилища газа в Украине забиты под завязку, но само топливо дорожает. В ближайшие месяцы его стоимость может достичь 7-8 тыс. грн за 1 тыс. кубометров.
В отличие от финансового кризиса 2008–2009 годов, когда глубокий спад спроса (и соответственно — цен) наблюдался по всем сырьевым товарам, последствия пандемии COVID-19 для отдельных частей сырьевого рынка оказались различными, отмечает в своем новом докладе Всемирный банк.
21.10.20
21.10.20, Газета.ru
Цифровизация бизнеса приведет к потере 85 млн рабочих мест в 26 странах мира, предупреждают эксперты Всемирного экономического форума в докладе "The Future of Jobs 2020". Это произойдет уже в 2025 году.
Европейские партнеры требуют от Украины более жесткого налогового контроля для украинских бизнесов – и стандарты BEPS должны его обеспечить. Но следствием может стать эмиграция бизнеса
20.10.20
БізнесЦензор зібрав коментарі від трьох українських підприємств – ЗТР, Укрелетроапарат та концерну НІКМАС – щодо проєкту закону про локалізацію. Резюме: Україна запускає те, що у всьому світі діє вже давно.
Офис президента обнародовал все пять вопросов, которые будут заданы украинцам в день голосования на местных выборах 25 октября. Один из них касается создания свободной экономической зоны на Донбассе.
19.10.20
"Зеленый" водород – экологически чистое топливо, которое может заменить ископаемые источники энергии уже в ближайшем будущем. Какие источники водорода существуют, и почему это топливо перспективно для Украины.
Алюминий подорожал до максимальных значений за полтора года. Стоимость металла на LME достигла 1863 долл/тонну за счет активного спроса в Китае и ослабления курса доллара.
16.10.20
"Банковская реформа" Валерии Гонтаревой и членов ее команды Якова Смолия и Екатерины Рожковой не была успешной. Создается впечатление, что предыдущие пять лет вся финансово-банковская система работала против отечественных производителей.
15.10.20
13.10.20
12.10.20
09.10.20
08.10.20
06.10.20
05.10.20
02.10.20
01.10.20
30.09.20
29.09.20
28.09.20
25.09.20
24.09.20
23.09.20
21.09.20


Жми «Подписаться» и получай самые интересные новости портала в Facebook!