Подробнее Запомнить город


Уряду знову доведеться захищати "Криворіжсталь" від Пінчука з Ахметовим

размер текста:

Пінчук заскочив уряд зненацька своєю спробою повернути "Криворіжсталь" у свою власність через Європейський суд. Як стало відомо, незабаром має розпочатися розгляд позову Віктора Пінчука, який вимагає повернути йому "Криворіжсталь", у Європейському суді.

Зокрема, "для належного формування позиції уряду в справі "Індустріальний Фінансовий Консорціум "Інвестиційно-металургійний Союз" (що належить Ринату Ахметову і Віктору Пінчуку - ЕП) проти України" урядовий уповноважений у справах Євросуду Юрій Зайцев вирішив створити міжвідомчу групу.

Про це йдеться у листі за його підписом на адресу ФДМ, де він просить "до 2 лютого 2009 року визначити представника Фонду державного майна України для включення його до складу вказаної робочої групи".

У секретаріаті уповноваженого "Економічній правді" повідомили, що дата найближчого слухання Європейського суду щодо цієї справи невідома.

"Спочатку суд має прийняти до розгляду позиції сторін, тому зараз Україна формує її", - уточнили там. Причому пояснити, чому робочу групу необхідно терміново створити саме до 2 лютого, відмовились.

Цікаво, як, зокрема, буде доводитися те, що заявника "позбавлено його власності у зв'язку з тим, що його власники належали до опозиції по відношенню до влади".

У разі винесення рішення судом на користь ІМС, справу необхідно буде переглядати. Зі скасуванням рішення Печерського районного суду, поновлюються і скасовані ним рішення інших інстанцій, головне - Верховного суду. Якщо держава змушена буде повернути "Криворіжсталь", це супроводжуватиметься ще й накладанням штрафу.

Відзначимо, що, відповідно до Конвенції про захист прав людини й основних свобод, рішення Європейського суду для держав-учасників (Україна входить до їх числа) обов'язкові. І контролюється виконання рішень Комітетом міністрів Ради Європи.

Втім, перспективи відбору "Криворіжсталі" у Міттала серйозно не сприймається навіть тими, хто був би цьому радий. Занадто очевидною є різниця між тими коштами, які були сплачені першим та другим покупцями.

Зважаючи на нинішню фінансову кризу, яка один за одним згортає інвестиційні проекти в металургійній галузі, та перспективу повернення інвестицій, вкладених у підприємство новим власником, розгляд справи Європейським судом є швидше справою принципу, ніж реальною вірою в успіх.

Як відомо, повернути "Криворіжсталь" у свою власність через Європейський суд з прав людини Віктор Пінчук вирішив спробувати ще 2005 року.

Придбавши за конкурсом більш ніж 93% акцій "Криворіжсталі" за 2,3 мільярди гривень 14 червня 2004 року, "Інвестиційно-металургійний Союз" втратив підприємство вже наступного року. Кабмін скасував рішення про приватизацію комбінату 12 лютого 2005 року, ФДМ - 15 лютого.

Зрештою, 22 квітня 2005 року Господарський суд міста Києва скасував рішення щодо результату конкурсу та договір купівлі-продажу "Криворіжсталі". У судах вищої інстанції ІМС оскаржити це не вдалося. 11 червня уряд визнав договір купівлі-продажу недійсним.

Консорціум Індустріальної Групи, який теж брав участь у конкурсі приватизації "Криворіжсталі", спробував оскаржити законність рішень державної влади щодо результатів продажу підприємства.

Створений у травні 2004 року, він представляв інтереси корпорації "Індустріальний союз Донбасу". Юридична тяганина відбувалася як у судах загальної юрисдикції, так і у господарських.

24 жовтня 2005 р. новим власником "Криворіжсталі" за конкурсом стала "Mittal Steel Germany GmbH". 28 жовтня переможець уклав з ФДМУ договір купівлі-продажу. За 93,2% акцій Україна отримала 24,2 мільярди гривень.

Звернувшись до Європейського суду з прав людини, ІМС скаржиться на те, що порушені його права на справедливий суд, що українські суди не були незалежними, а Вищий господарський суд 21 липня 2005 року судове засідання провів за відсутності його представників, тощо.

Саме відповідей на ці питання чекає Європейський суд від українського уряду.

... ...
 


Комментарии
комментариев: 0

...
Новости партнеров


Дайджест
Запасы золота в Украине невелики – если говорить о добыче в промышленных масштабах. Реально можно поднимать на-гора пару тонн в год. Куда большую ценность представляют сопутствующие металлы.
США вновь заблокировали назначение новых судей в апелляционную инстанцию Всемирной торговой организации. Одновременно Вашингтон подал апелляцию на решение арбитров, признающее необоснованным повышение американских пошлин на китайский импорт.
26.10.20
26.10.20, Сегодня
В "Укртрансбезопасности" заявляют: число железнодорожных аварий в Украине растет, и почти 90% случаев происходят из-за неудовлетворительного содержания путей.
Якщо податки на газ зростуть, ми отримаємо різке зростання вартості скрапленого газу в середньому на 4-5 гривень за 1 літр. Це матиме негативні соціально-економічні наслідки. Источник: https://biz.censor.net/m3223502
26.10.20, Дело
За прошедшую неделю (19-23 октября) курс продажи наличного доллара в банках практически не изменился, на других же сегментах валютного рынка курс доллара к гривне незначительно снизился на 0,1-0,3%
В Украине никому не интересны реальные экологические инвестиции, а экология стала ширмой для получения рентабельности одними за счет других.
23.10.20
Отечественная внешняя торговля представляет собой историю неуспехов, а порой - и откровенных провалов. Почему наша страна не умеет защищать свои экономические интересы, и есть ли шанс исправить эту ситуацию.
Подземные хранилища газа в Украине забиты под завязку, но само топливо дорожает. В ближайшие месяцы его стоимость может достичь 7-8 тыс. грн за 1 тыс. кубометров.
В отличие от финансового кризиса 2008–2009 годов, когда глубокий спад спроса (и соответственно — цен) наблюдался по всем сырьевым товарам, последствия пандемии COVID-19 для отдельных частей сырьевого рынка оказались различными, отмечает в своем новом докладе Всемирный банк.
21.10.20
21.10.20, Газета.ru
Цифровизация бизнеса приведет к потере 85 млн рабочих мест в 26 странах мира, предупреждают эксперты Всемирного экономического форума в докладе "The Future of Jobs 2020". Это произойдет уже в 2025 году.
20.10.20
19.10.20
16.10.20
15.10.20
13.10.20
12.10.20
09.10.20
08.10.20
06.10.20
05.10.20
02.10.20
01.10.20
30.09.20
29.09.20
28.09.20
25.09.20


Жми «Подписаться» и получай самые интересные новости портала в Facebook!