Подробнее Запомнить город


...і нуль на виході

30.01.09 , День
размер текста:

Наступний пленарний тиждень обіцяє бути дуже напруженим і... малорезультативним. На 3 лютого запланована кадрова ротація уряду, а на 5 лютого Регіони задумали його відставку. Але одна річ виношувати грандіозні плани в тиші кабінетів, інша річ — реалізувати їх у сесійній залі.

Але почнемо по черзі — з ротації. Слід сказати, що певна перестановка у владних кабінетах уже відбулася, — в понеділок Рада «трошки звільнила» Стельмаха, Хорошковський уже обживається в СБУ, а до його кабінету переселяється з Київської регіональної митниці Анатолій Макаренко — людина Кожем’якіна. Наразі в черзі «на вихід» стоять віце-прем’єр із гуманітарних питань Іван Васюник, міністр економіки Богдан Данилишин, надзвичайних ситуацій Володимир Шандра, транспорту та зв’язку Йосип Вінський, освіти Іван Вакарчук, охорони довкілля Георгій Філіпчук, молоді й спорту Юрій Павленко, охорони здоров’я Василь Князевич. Уже давно хитається крісло «під поціновувачем епістолярного жанру» міністром фінансів Віктором Пінзеником. Його наступником називають неуспішного главу НБУ Сергія Тігіпка. Також очікується, що до складу фінансово-економічного блоку Кабміну увійде «антикризовий менеджер» Петро Поршенко. Хоча з Пінзеником є одна проблема — його звільнення може привести до невдоволення у фракції БЮТ. Група Пінзеника — це приблизно 15 осіб не найостанніших бютівців. Проте цілком можливо, що Віктору Михайловичу й іншим міністрам вдасться врятуватися — для кадрових рішень може просто не вистачить голосів.

Зараз дуже багато чого залежить від комуністів, гнучкість яких загальновідома. У четвер у деяких ЗМІ з’явилася інформація, що посада першого заступника голови Ради, яку зараз займає Олександр Лавринович (Партія регіонів), може перейти до заступника глави фракції Компартії Адама Мартинюка. До речі, Тимошенко вже певним чином віддячила своїм відданим підспівувачам, — 21 січня 2009 року Кабмін відновив комуністку Ольгу Гінзбург на посаді голови Державного комітету архівів.

Проте політолог Володимир Фесенко вважає, що цього разу комуністи не підтримуватимуть свою добродійницю. Навіть якщо кадрові зміни в уряді голосуватимуться «в пакеті» з Мартинюком.

— Голосування комуністів за міністрів в уряді Тимошенко означатиме, що вони де-факто стають членами коаліції. Що вони підтримують уряд. І регіонали зроблять усе можливе, щоб донести цю інформацію до виборців. Тому для комуністів це ризик. І сумніваюся, що вони підуть на цей ризик. Тим паче що з процедурного погляду голосування за часткову ротацію президії Верховної Ради й Кабміну викликає сумніви. Це не зовсім коректно, — вважає політолог.

А якщо не буде голосів комуністів, тоді треба, щоб проголосував не менш як 51 депутат із НУ-НС. Добитися лояльності від нечисленних залишків буцімто орієнтованих на Президента депутатів — завдання не з простих. Усе слід зробити дуже тонко. Напевно, саме тому з’явився варіант заміни міністра юстиції Миколи Онищука на Романа Зварича. Але хоч би як там було, ризик того, що голосів забракне, досить великий.

А що стосується вотуму недовіри, то тут у регіоналів, на думку Фесенка, ще менше шансів, ніж у БЮТ з ротацією уряду. Наразі, крім Регіонів і кількох депутатів від ЄЦ, ніхто не готовий проголосувати за вотум недовіри Тимошенко. А, отже, це буде холостий постріл.

— Якщо вже серйозно підходити до вотуму недовіри, — міркує політолог, — то регіоналам слід трохи почекати, поки не набере обертів соціально-економічна криза. А от якщо почнуться затримки із виплатою зарплат і пенсій, різко зросте соціально-економічне напруження, тоді ймовірність відставки Тимошенко буде більш високою.

А поки Регіонам залишається лише лякати Тимошенко «судом народу», звинувачувати в «зраді національних інтересів» і... чекати, за прикладом китайців, коли ріка пронесе мимо «труп ворога»...

... ...
 


Комментарии
комментариев: 1

...
Новости партнеров


Дайджест
Запасы золота в Украине невелики – если говорить о добыче в промышленных масштабах. Реально можно поднимать на-гора пару тонн в год. Куда большую ценность представляют сопутствующие металлы.
США вновь заблокировали назначение новых судей в апелляционную инстанцию Всемирной торговой организации. Одновременно Вашингтон подал апелляцию на решение арбитров, признающее необоснованным повышение американских пошлин на китайский импорт.
26.10.20
26.10.20, Сегодня
В "Укртрансбезопасности" заявляют: число железнодорожных аварий в Украине растет, и почти 90% случаев происходят из-за неудовлетворительного содержания путей.
Якщо податки на газ зростуть, ми отримаємо різке зростання вартості скрапленого газу в середньому на 4-5 гривень за 1 літр. Це матиме негативні соціально-економічні наслідки. Источник: https://biz.censor.net/m3223502
26.10.20, Дело
За прошедшую неделю (19-23 октября) курс продажи наличного доллара в банках практически не изменился, на других же сегментах валютного рынка курс доллара к гривне незначительно снизился на 0,1-0,3%
В Украине никому не интересны реальные экологические инвестиции, а экология стала ширмой для получения рентабельности одними за счет других.
23.10.20
Отечественная внешняя торговля представляет собой историю неуспехов, а порой - и откровенных провалов. Почему наша страна не умеет защищать свои экономические интересы, и есть ли шанс исправить эту ситуацию.
Подземные хранилища газа в Украине забиты под завязку, но само топливо дорожает. В ближайшие месяцы его стоимость может достичь 7-8 тыс. грн за 1 тыс. кубометров.
В отличие от финансового кризиса 2008–2009 годов, когда глубокий спад спроса (и соответственно — цен) наблюдался по всем сырьевым товарам, последствия пандемии COVID-19 для отдельных частей сырьевого рынка оказались различными, отмечает в своем новом докладе Всемирный банк.
21.10.20
21.10.20, Газета.ru
Цифровизация бизнеса приведет к потере 85 млн рабочих мест в 26 странах мира, предупреждают эксперты Всемирного экономического форума в докладе "The Future of Jobs 2020". Это произойдет уже в 2025 году.
20.10.20
19.10.20
16.10.20
15.10.20
13.10.20
12.10.20
09.10.20
08.10.20
06.10.20
05.10.20
02.10.20
01.10.20
30.09.20
29.09.20
28.09.20
25.09.20


Жми «Подписаться» и получай самые интересные новости портала в Facebook!