Подробнее Запомнить город


Іноземні банки підтримають українських "дочок"

размер текста:

Наступного тижня НБУ прийме рішення, які банки треба рекапіталізувати. Далі уряд буде вирішувати, чи зацікавлений він у цьому. Якщо так, він буде випускати цінні папери, а ми будемо викуповувати

Більшість іноземних банкірів таки погоджуються збільшити капітал своїх дочірніх банків в Україні. Про це повідомив перший заступник голови НБУ Анатолій Шаповалов за підсумками попередніх переговорів з власниками цих установ.

"За неповний січень більша частина з 711 мільйонів доларів, що надійшли, - це інвестиції від материнських банків на підтримання дочірніх", - сказав він, і додав, що переговори будуть продовжуватись до кінця тижня.

За даними Шаповалова, діагностичне обстеження 17-ти найбільших банків, які контролюють 66% активів банківської системи, наближається до закінчення. Наступного тижня правління НБУ заслухає доповідь за результатами обстеження. Після цього воно продовжиться на другу групу банків, які контролюють ще приблизно 22% активів системи.

"За попередніми даними, далеко не все так погано, як прогнозувалося. По деяких банках навіть підтверджений капітал в повному обсязі. Більш детальна інформація буде вже в найближчий час. Але треба зазначити, що в нас ще не збанкрутував жоден банк, тоді як в Штатах вже є декілька таких випадків", - підкреслив перший заступник голови НБУ.

За його словами, капітал банків не зазнав різкого падіння ще за однієї причини. Ще в жовтні минулого року НБУ дозволив не погіршувати клас позичальника, якщо йому до жовтня 2009 року пролонгований кредит. За стандартною процедурою, за таких обставин клас позичальника погіршується, і банк повинен значно зменшити свій капітал - у деяких випадках, майже на всю суму позики.

"Якщо банк прийме рішення про пролонгацію, ми не будемо вимагати пониження класу позичальника", - пояснив Шаповалов.

Крім того, підкреслив він, майже 30% пасивів українських банків складають залучені кошти. Але поки що вони витримують темпи виплат за зовнішніми зобов'язаннями. За неповний січень за кордон були переведені 1536 мільйонів доларів за запозиченнями.

"Поки що банки не кредитують, і працюють в режимі повернення кредитів. За січень кредити економіці зменшилися на 1,9%", - додав Шаповалов.

Він зазначив, що банки з іноземним капіталом контролюють приблизно 60% капіталу системи. Ще 11% - це два державні банки. Інші 29% є потенційними претендентами на рекапіталізацію з боку уряду. По ним НБУ буде вносити пропозиції Кабмінові.

"Після розгляду питання наступного тижня правління прийме рішення, які банки треба рекапіталізувати. Далі уряд буде вирішувати, чи зацікавлений він у цьому. Якщо так, він буде випускати цінні папери, а ми будемо викуповувати", - підкреслив Шаповалов.

Він не зміг сказати, яку суму уряд може спрямувати на підтримання банків. З одного боку, в бюджеті на ці потреби зазначені 44 мільярди гривень. Більш того, підкреслив Шаповалов, є домовленість з МВФ, що ці гроші не будуть враховані в складі дефіциту.

"З іншого, Фонд виставляє нам маяки по монетарній базі і резервам. А вони розраховані на підставі прогнозу зростання ВВП на 0,4% та інфляції 9,5%. Ці прогнози не є реальними. Треба буде сідати та змінювати їх на більш справедливі. Краще сказати людям правду. Багато років ми плануємо інфляцію 9,5%, а отримуємо 16%, 20%", - сказав перший заступник голови НБУ.

Нагадаємо, два дні тому прем'єр-міністр Юлія Тимошенко на нараді з будівництва повідомила, що одним із джерел фінансування будівництва стане рекапіталізація банків. Вона зазначила, що уряд має намір збільшити статутні капітали комерційних банків.

"Зараз, уряд разом з комерційними банками переглядає постанови уряду, які забезпечують порядок рекапіталізації з метою, щоб комерційні банки не відчували загрози для себе через систему рекапіталізації. Щоб вони не думали, що втратять контрольний пакет акцій, що ті пакети акцій, які будуть взяті державою під рекапіталізацію, потім підуть на відкриті ринки", - запевнила вона.

Перше право викупу після завершення кризи буде залишатися за комерційними банками. Щоб ці обсяги рекапіталізації покривали не тільки банківські розриви і збитки, які зменшують капітал банків, а щоб вони, крім того, давали можливість кредитувати реальну економіку. Все це є ресурсами, які ми сьогодні маємо", - сказала вона.

Нагадаємо, що найбільшими банками з іноземним капіталом є: "Райффайзен Банк Аваль", Укрсиббанк, Укрсоцбанк, Промінвестбанк (за попередніми даними), "Надра" (за попередніми даними), "ОТП Банк", "Альфа-Банк", "ВТБ Банк", "Форум".

... ...
 


Комментарии
комментариев: 0

...
Новости партнеров


Дайджест
БізнесЦензор зібрав коментарі від трьох українських підприємств – ЗТР, Укрелетроапарат та концерну НІКМАС – щодо проєкту закону про локалізацію. Резюме: Україна запускає те, що у всьому світі діє вже давно.
Офис президента обнародовал все пять вопросов, которые будут заданы украинцам в день голосования на местных выборах 25 октября. Один из них касается создания свободной экономической зоны на Донбассе.
19.10.20
"Зеленый" водород – экологически чистое топливо, которое может заменить ископаемые источники энергии уже в ближайшем будущем. Какие источники водорода существуют, и почему это топливо перспективно для Украины.
Алюминий подорожал до максимальных значений за полтора года. Стоимость металла на LME достигла 1863 долл/тонну за счет активного спроса в Китае и ослабления курса доллара.
16.10.20
"Банковская реформа" Валерии Гонтаревой и членов ее команды Якова Смолия и Екатерины Рожковой не была успешной. Создается впечатление, что предыдущие пять лет вся финансово-банковская система работала против отечественных производителей.
Летом ситуация на рынке труда значительно улучшилась и количество вакансий увеличилось на 47 процентов. Сейчас же работодатели заняли выжидательную позицию, пока не будет более-менее понятная ситуация со второй волной карантина.
16.10.20, Сегодня
В Украине с началом осени начался стремительный рост цен. Инфляция за сентябрь, по данным Госслужбы статистики, составила 0,5% за месяц. Экономисты говорят, что к концу года цены будут расти еще быстрее, до 2% ежемесячно.
15.10.20
В октябре, как ожидается, Верховная Рада рассмотрит подготовленный правительством проект госбюджета на 2021 год. Что не так с главным финансовым документом страны.
Ціни на оренду комерційної нерухомості знизилися і будуть знижуватися далі, попереджають експерти. Як криза позначилася на торговельній та комерційній нерухомості і яким буде майбутнє офісних працівників?
13.10.20
13.10.20, Капитал
Со времён окончания Второй мировой войны ни одно событие не оказывало такого глубокого глобального воздействия, как пандемия Covid-19. Эта пандемия спровоцировала кризис в здравоохранении и экономике в масштабах, которые мы не видели на протяжении жизни несколько поколений.
12.10.20
09.10.20
08.10.20
06.10.20
05.10.20
02.10.20
01.10.20
30.09.20
29.09.20
28.09.20
25.09.20
24.09.20
23.09.20
21.09.20
18.09.20
17.09.20
16.09.20


Жми «Подписаться» и получай самые интересные новости портала в Facebook!