Подробнее Запомнить город


Творіння американського світу. День перший

размер текста:

Позавчора у Вашингтоні відгриміла велична церемонія інавгурації 44–го президента США Барака Обами, яка коштувала американським платникам податків 170 млн. доларів. Відлетів на малу батьківщину, до штату Техас, та в історію екс–президент Джордж Буш. У першому абзаці інавгураційної промови Обама подякував президенту Бушу за його служіння народу та відкритість і бажання співпраці. Але майже відразу після цього сказав, не називаючи імені: «Наша економіка була серйозно ослаблена, що є наслідком жадоби та безвідповідальності деяких осіб, але також є нашою колективною поразкою, яка проявилася в нездатності робити важкі вибори і готувати народ до нових часів». Усім стало зрозуміло, що йдеться, безперечно, про Буша.

Президент Обама пообіцяв «новий початок» у відносинах із мусульманським світом, заявив про пошуки нової дороги, яка буде враховувати «обопільні інтереси та взаємоповагу». Обама окреслив першочергові завдання, до вирішення яких він планує приступити найближчим часом: стабілізація економіки і максимальне скорочення присутності США в Іраку та Афганістані. Фрагмент виступу Обами з реченням «Попередні покоління боролися з фашизмом і комунізмом не лише танками та ракетами, а й з допомогою союзів та твердих переконань» усі китайські ЗМІ та інтернет–портали подали з цензурою. Після цієї фрази китайське телебачення припинило пряму трансляцію промови нового президента.

Уже через кілька годин після інавгурації Обама підписав перший документ, яким наказав зупинити провадження усіх судових процесів у в’язниці Гуантанамо на Кубі. Впродовж наступних чотирьох місяців його адміністрація має розробити нові процедури поводження з підозрюваними у причетності до тероризму. На момент підписання першого символічного указу нового президента на Гуантанамо перебувала у прова­дженні 21 судова справа, включно з процесом щодо п’яти в’язнів, яких звинувачують у плануванні терористичних замахів 11 вересня 2001 року. Всього у в’язниці Гуантанамо нині утримують 248 осіб.

ЗА КАДРОМ

Хто писав промову для Обами


Із 44 американських президентів лише кілька писали свої інавгураційні промови особисто. Більшість читала написане спічрайтерами або створене з ними спільно. Обама ж свою «тронну» промову писав упродовж двох місяців разом із 27–річним талановитим спічрайтером Джоном Февро. Февро в 23–річному віці, відразу після закінчення університету, увійшов до команди кандидата в президенти США на виборах–2004 Джона Керрі. Февро написав для Обами чи в співпраці з ним десятки промов. Він є автором славетного гасла виборчої кампанії Обами Yes We Can («Так, ми можемо»). Перший варіант інавгураційної промови був готовий 15 грудня, другий Обама привіз з відпочинку на Гаваях на початку цього місяця, третій Февро запропонував Обамі минулого понеділка, а останній, четвертий, вони узгодили вже напередодні інавгурації.

Джон Февро — розкутий молодик, який пише промови на ноутбуці в кав’ярнях за чашкою кави. «Він не стільки пише промови, як зчитує їх з моїх думок», — каже задоволений Обама. Февро лише раз підніс неприємний сюрприз своєму патрону, коли на початку минулого місяця в інтернеті з’явився відеоролик, на якому добряче п’яний «письменник» танцює з картонним зображенням Хілларі Клінтон, тримаючи її за груди. Тепер йому доведеться посерйознішати, бо Джон Февро призначений наймолодшим в історії Білого дому главою групи восьми офіційних президентських спічрайтерів.

... ...
 


Комментарии
комментариев: 0

...
Новости партнеров


Дайджест
БізнесЦензор зібрав коментарі від трьох українських підприємств – ЗТР, Укрелетроапарат та концерну НІКМАС – щодо проєкту закону про локалізацію. Резюме: Україна запускає те, що у всьому світі діє вже давно.
Офис президента обнародовал все пять вопросов, которые будут заданы украинцам в день голосования на местных выборах 25 октября. Один из них касается создания свободной экономической зоны на Донбассе.
19.10.20
"Зеленый" водород – экологически чистое топливо, которое может заменить ископаемые источники энергии уже в ближайшем будущем. Какие источники водорода существуют, и почему это топливо перспективно для Украины.
Алюминий подорожал до максимальных значений за полтора года. Стоимость металла на LME достигла 1863 долл/тонну за счет активного спроса в Китае и ослабления курса доллара.
16.10.20
"Банковская реформа" Валерии Гонтаревой и членов ее команды Якова Смолия и Екатерины Рожковой не была успешной. Создается впечатление, что предыдущие пять лет вся финансово-банковская система работала против отечественных производителей.
Летом ситуация на рынке труда значительно улучшилась и количество вакансий увеличилось на 47 процентов. Сейчас же работодатели заняли выжидательную позицию, пока не будет более-менее понятная ситуация со второй волной карантина.
16.10.20, Сегодня
В Украине с началом осени начался стремительный рост цен. Инфляция за сентябрь, по данным Госслужбы статистики, составила 0,5% за месяц. Экономисты говорят, что к концу года цены будут расти еще быстрее, до 2% ежемесячно.
15.10.20
В октябре, как ожидается, Верховная Рада рассмотрит подготовленный правительством проект госбюджета на 2021 год. Что не так с главным финансовым документом страны.
Ціни на оренду комерційної нерухомості знизилися і будуть знижуватися далі, попереджають експерти. Як криза позначилася на торговельній та комерційній нерухомості і яким буде майбутнє офісних працівників?
13.10.20
13.10.20, Капитал
Со времён окончания Второй мировой войны ни одно событие не оказывало такого глубокого глобального воздействия, как пандемия Covid-19. Эта пандемия спровоцировала кризис в здравоохранении и экономике в масштабах, которые мы не видели на протяжении жизни несколько поколений.
12.10.20
09.10.20
08.10.20
06.10.20
05.10.20
02.10.20
01.10.20
30.09.20
29.09.20
28.09.20
25.09.20
24.09.20
23.09.20
21.09.20
18.09.20
17.09.20
16.09.20


Жми «Подписаться» и получай самые интересные новости портала в Facebook!