Подробнее Запомнить город


Американці на службі "Газпрому" – у війні з Україною

размер текста:

"Газпром" ретельно готувався до газової війни з Україною тоді, коли в Києві ще примарно сподівалися на мирне укладення газових контрактів. Москва всіляко наближувала конфлікт – інакше немає чим пояснити російську "гонку озброєнь" на інформаційному фронті, яка відбулася напередодні.

До початку активних бойових дій залишалося три тижні. Коли в розпалі були переговори Дубини і Міллера, коли ніхто не міг уявити масштаб майбутнього протистояння, 12 грудня 2008 року в США було зареєстровано сайт www.gazpromukrainefacts.com.

На цій інтернет-сторінці з початком кризи в стосунках між Києвом та Москвою оперативно викладаються матеріали, які відбивають офіційну позицію "Газпрому".

Очевидно, що сайт спрямований не на масового читача, а на західних експертів та журналістів – тут мінімум графіки, зате зручний виклад інформації: хронологія конфлікту або зрозуміла і, звичайно ж, некоректна по відношенню до України схема газопроводів з "перекритими" кранами.

Переклад англійською мовою документу, підписаного Україною, Росією та Єврокомісією для моніторингу газо-вимірювальних станцій, уже був розміщений на цьому сайті ще коли в Києві його було неможливо вицарапати з рук чиновників.

Як сказано в реєстраційних даних сайту, власником доменного імені www.gazpromukrainefacts.com є консалтингова компанія Stromberg Consulting.

Заснована ще в 1977 році, Stromberg в 2001 була повністю придбана міжнародним піар-агентством Ketchum, яке входить до світового холдингу Omnicom Group.

Зараз, як сказано на сайті Ketchum, компанія Stromberg обслуговує як власних клієнтів, так і клієнтів Ketchum.

Зокрема, людина, яка безпосередньо відповідала у Stromberg за реєстрацію антиукраїнського сайту, Чад Латц, водночас є старшим віце-президентом з інтерактивних стратегій у Ketchum.

Росіяни для компанії Ketchum є вигідними клієнтами. Між ними було укладено три контракти, і Ketchum офіційно зареєстрований в Мінюсті США як лобіст уряду РФ та компанії "Газпром-Експорт".

Згідно зі звітом американського Мінюсту про іноземних агентів, Ketchum Inc. отримала від газової компанії 1 мільйон 223 тисячі 468 доларів за шестимісячний період, який закінчився 30 листопада 2007 року.

Іншим великим підрядом Ketchum було створення сприятливого інформаційного фону для самміту Великої вісімки, який відбувся в 2006 році в Санкт-Петербурзі. За цією програмою Ketchum отримав майже 2 мільйони доларів.

Контракт Ketchum з "Газпром-Експорт" був зареєстрований у Мінюсті США 7 серпня 2007 року і на даний час він має позначку "діючий".

Загалом "Газпром" не шкодує грошей на те, щоб бути зрозумілим на Заході.

У базі Мінюсту США є ще один зареєстрований контракт – "Газпрому" з Gavin Anderson & Company. Ця компанія є "сестрою" Ketchum – вони обидві входять до піар-холдингу Omnicom Group. Цей контракт також має статус "діючий".

Скільки коштували послуги Ketchum у газовій війні з Україною, поки невідомо.

Звіт про гроші, отримані американськими лобістами і консультантами в 2008 році, буде оприлюднений Мінюстом наприкінці поточного року.

Українська влада протиставити цьому нічого не змогла. Хоча гроші на "формування позитивного іміджу України" традиційно, з року в рік, записуються до державного бюджету, однак результати їх засвоєння залишаються загадкою.

У 2009 на це заплановано 2 мільйони гривень, розпорядником яких є... Держагентство з інвестицій та інновацій під керівництвом чоловіка Віри Ульянченко Віктора Івченка.

... ...
 


Комментарии
комментариев: 0

...
Новости партнеров


Дайджест
Отечественная внешняя торговля представляет собой историю неуспехов, а порой - и откровенных провалов. Почему наша страна не умеет защищать свои экономические интересы, и есть ли шанс исправить эту ситуацию.
Подземные хранилища газа в Украине забиты под завязку, но само топливо дорожает. В ближайшие месяцы его стоимость может достичь 7-8 тыс. грн за 1 тыс. кубометров.
В отличие от финансового кризиса 2008–2009 годов, когда глубокий спад спроса (и соответственно — цен) наблюдался по всем сырьевым товарам, последствия пандемии COVID-19 для отдельных частей сырьевого рынка оказались различными, отмечает в своем новом докладе Всемирный банк.
21.10.20
21.10.20, Газета.ru
Цифровизация бизнеса приведет к потере 85 млн рабочих мест в 26 странах мира, предупреждают эксперты Всемирного экономического форума в докладе "The Future of Jobs 2020". Это произойдет уже в 2025 году.
Европейские партнеры требуют от Украины более жесткого налогового контроля для украинских бизнесов – и стандарты BEPS должны его обеспечить. Но следствием может стать эмиграция бизнеса
20.10.20
БізнесЦензор зібрав коментарі від трьох українських підприємств – ЗТР, Укрелетроапарат та концерну НІКМАС – щодо проєкту закону про локалізацію. Резюме: Україна запускає те, що у всьому світі діє вже давно.
Офис президента обнародовал все пять вопросов, которые будут заданы украинцам в день голосования на местных выборах 25 октября. Один из них касается создания свободной экономической зоны на Донбассе.
19.10.20
"Зеленый" водород – экологически чистое топливо, которое может заменить ископаемые источники энергии уже в ближайшем будущем. Какие источники водорода существуют, и почему это топливо перспективно для Украины.
Алюминий подорожал до максимальных значений за полтора года. Стоимость металла на LME достигла 1863 долл/тонну за счет активного спроса в Китае и ослабления курса доллара.
16.10.20
"Банковская реформа" Валерии Гонтаревой и членов ее команды Якова Смолия и Екатерины Рожковой не была успешной. Создается впечатление, что предыдущие пять лет вся финансово-банковская система работала против отечественных производителей.
15.10.20
13.10.20
12.10.20
09.10.20
08.10.20
06.10.20
05.10.20
02.10.20
01.10.20
30.09.20
29.09.20
28.09.20
25.09.20
24.09.20
23.09.20
21.09.20


Жми «Подписаться» и получай самые интересные новости портала в Facebook!