Мартиненко для НУ-НС – петля на шиї або рятівний круг?

Точка зору

Фракція НУ-НС нарешті обрала керівництво. Місце В’ячеслава Кириленка, який практично добровільно пішов, зайняв екс-«любий друг» Президента України Микола Мартиненко, який нині дуже лояльний до Юлії Тимошенко. Цього ж дня на своєму першому офіційному брифінгу новообраний глава фракції дав зрозуміти, що не збирається «танцювати під дудку» Ющенка, заявивши, що НУ-НС – це не власність Президента.

Народний депутат з НУ-НС Павло Жебрівський вважає, що така заява Мартиненка свідчить про те, що частина фракції, «м'яко кажучи, не завжди враховуватиме точку зору Президента». «Взагалі повинно було бути так: спочатку фракція ухвалює рішення, потім йде узгодження з Президентом. Але (у НУ-НС – ред.) є дві крайні точки зору. Перша – та, яку проповідував В’ячеслав Кириленко, коли не таким важливим було рішення фракції, як бачення з цього приводу Президента або глави Секретаріату (Балоги – ред.). Друга – опозиція до них. Я не вважаю і те, і те правильним. Повинна була б бути середина, на чому можна було б консолідувати фракцію», – зазначив він.

На думку нардепа, обрання Мартиненка не приведе до консолідації фракції, тому що криза в НУ-НС зайшла дуже далеко.

Парламентарій з Блоку Литвина Олег Зарубінський дотримується такої ж думки: «Він мені зможе вивести фракцію з кризи. Питання взагалі не в лідерові, а в тому, що в самій фракції різні орієнтації на різних державних діячів. Усім зрозуміло, що частина НУ-НС жорстко орієнтується на нинішнього Президента і фактично повністю виконує його вказівки. Можливо, тому Мартиненко і сказав, що фракція не буде власністю Ющенка. Але оскільки вони в меншині, це і дозволило йому зробити таку досить різку заяву. З іншого боку, Мартиненка підтримує понад 40 депутатів, тобто для ухвалення формального рішення цього достатньо, але для того, щоб ліквідувати внутрішні силові поля, це не допоможе».

Нардеп розповів, що досить давно знайомий з Миколою Володимировичем. «Як людина, він достатньо гнучкий, тобто, схильний до компромісу і прислухається до різних точок зору. Я не бачу в ньому якихось диктаторських замашок. Можливо, це для нинішнього стану НУ-НС є позитивом», – сказав Зарубінський.

У свою чергу політолог, президент соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко звернув увагу на те, що Мартиненко – більше бізнесмен, ніж політик. «Він узявся за справу, яка вимагає великої конфліктності і публічності. Якщо він готовий у таких умовах захищати фракцію і свою точку зору, тоді з нього вийде лідер фракції, і він стане загальнонаціональним політиком. Ось подивимося, чи здатний він, крім виступів, до ухвалення серйозного рішення, чи витримає він натиск з боку тіньових структур, геополітичних чинників і внутрішніх конфліктів», – підкреслив Небоженко.

За його словами, Мартиненко дістався зовсім «не новорічний подарунок». «Але поки рано робити висновки. Ми ще не бачили жодного його публічного, мужнього кроку. Якщо він спробує зіграти роль свого попередника, то він згорить ще швидше, ніж Кириленко», – заявив Небоженко.

Новини

19 Квітня 2024

ДТЕК попереджає про можливі відключення світла у Києві

Відвантаження довгого прокату за кордон зросли на 13,4%

EDF постачатиме зелену енергію для французького заводу з виробництва DRI

Асоціація портів України звернулась до уряду щодо ситуації на Дунаї

Ворог пошкодив припортову інфраструктуру на Одещині

Сім країн у світі виробляють всю свою енергію з відновлюваних джерел

Pilbara Minerals відзначає збільшення цін на літій

Nippon Steel намагається розвіяти побоювання з приводу придбання US Steel

Каметсталь освоює виплавку заготовки підвищеної якості

Виробництво в будівельному секторі ЄС зросло на 1,8% 

США виділило $28 млн на розробку технологій очищення чавуну та сталі

Україна отримає від ЄІБ 560 млн євро на відновлення енергетики та житла

Китай у березні збільшив видобуток руди на 14,5% 

УЗ планує відремонтувати майже 1200 кілометрів колій

Зміна клімату призведе до значних економічних втрат у майже всіх країнах світу

Німецький виробник дронів відкриє завод в Україні

ВСІ НОВИНИ ⇢