Подробнее Запомнить город


Мартиненко для НУ-НС – петля на шиї або рятівний круг?

19.01.09 , ForUm
размер текста:

Фракція НУ-НС нарешті обрала керівництво. Місце В’ячеслава Кириленка, який практично добровільно пішов, зайняв екс-«любий друг» Президента України Микола Мартиненко, який нині дуже лояльний до Юлії Тимошенко. Цього ж дня на своєму першому офіційному брифінгу новообраний глава фракції дав зрозуміти, що не збирається «танцювати під дудку» Ющенка, заявивши, що НУ-НС – це не власність Президента.

Народний депутат з НУ-НС Павло Жебрівський вважає, що така заява Мартиненка свідчить про те, що частина фракції, «м'яко кажучи, не завжди враховуватиме точку зору Президента». «Взагалі повинно було бути так: спочатку фракція ухвалює рішення, потім йде узгодження з Президентом. Але (у НУ-НС – ред.) є дві крайні точки зору. Перша – та, яку проповідував В’ячеслав Кириленко, коли не таким важливим було рішення фракції, як бачення з цього приводу Президента або глави Секретаріату (Балоги – ред.). Друга – опозиція до них. Я не вважаю і те, і те правильним. Повинна була б бути середина, на чому можна було б консолідувати фракцію», - зазначив він.

На думку нардепа, обрання Мартиненка не приведе до консолідації фракції, тому що криза в НУ-НС зайшла дуже далеко.

Парламентарій з Блоку Литвина Олег Зарубінський дотримується такої ж думки: «Він мені зможе вивести фракцію з кризи. Питання взагалі не в лідерові, а в тому, що в самій фракції різні орієнтації на різних державних діячів. Усім зрозуміло, що частина НУ-НС жорстко орієнтується на нинішнього Президента і фактично повністю виконує його вказівки. Можливо, тому Мартиненко і сказав, що фракція не буде власністю Ющенка. Але оскільки вони в меншині, це і дозволило йому зробити таку досить різку заяву. З іншого боку, Мартиненка підтримує понад 40 депутатів, тобто для ухвалення формального рішення цього достатньо, але для того, щоб ліквідувати внутрішні силові поля, це не допоможе».

Нардеп розповів, що досить давно знайомий з Миколою Володимировичем. «Як людина, він достатньо гнучкий, тобто, схильний до компромісу і прислухається до різних точок зору. Я не бачу в ньому якихось диктаторських замашок. Можливо, це для нинішнього стану НУ-НС є позитивом», - сказав Зарубінський.

У свою чергу політолог, президент соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко звернув увагу на те, що Мартиненко – більше бізнесмен, ніж політик. «Він узявся за справу, яка вимагає великої конфліктності і публічності. Якщо він готовий у таких умовах захищати фракцію і свою точку зору, тоді з нього вийде лідер фракції, і він стане загальнонаціональним політиком. Ось подивимося, чи здатний він, крім виступів, до ухвалення серйозного рішення, чи витримає він натиск з боку тіньових структур, геополітичних чинників і внутрішніх конфліктів», - підкреслив Небоженко.

За його словами, Мартиненко дістався зовсім «не новорічний подарунок». «Але поки рано робити висновки. Ми ще не бачили жодного його публічного, мужнього кроку. Якщо він спробує зіграти роль свого попередника, то він згорить ще швидше, ніж Кириленко», - заявив Небоженко.

... ...
 


Комментарии
комментариев: 0

...
Новости партнеров


Дайджест
Запасы золота в Украине невелики – если говорить о добыче в промышленных масштабах. Реально можно поднимать на-гора пару тонн в год. Куда большую ценность представляют сопутствующие металлы.
США вновь заблокировали назначение новых судей в апелляционную инстанцию Всемирной торговой организации. Одновременно Вашингтон подал апелляцию на решение арбитров, признающее необоснованным повышение американских пошлин на китайский импорт.
26.10.20
26.10.20, Сегодня
В "Укртрансбезопасности" заявляют: число железнодорожных аварий в Украине растет, и почти 90% случаев происходят из-за неудовлетворительного содержания путей.
Якщо податки на газ зростуть, ми отримаємо різке зростання вартості скрапленого газу в середньому на 4-5 гривень за 1 літр. Це матиме негативні соціально-економічні наслідки. Источник: https://biz.censor.net/m3223502
26.10.20, Дело
За прошедшую неделю (19-23 октября) курс продажи наличного доллара в банках практически не изменился, на других же сегментах валютного рынка курс доллара к гривне незначительно снизился на 0,1-0,3%
В Украине никому не интересны реальные экологические инвестиции, а экология стала ширмой для получения рентабельности одними за счет других.
23.10.20
Отечественная внешняя торговля представляет собой историю неуспехов, а порой - и откровенных провалов. Почему наша страна не умеет защищать свои экономические интересы, и есть ли шанс исправить эту ситуацию.
Подземные хранилища газа в Украине забиты под завязку, но само топливо дорожает. В ближайшие месяцы его стоимость может достичь 7-8 тыс. грн за 1 тыс. кубометров.
В отличие от финансового кризиса 2008–2009 годов, когда глубокий спад спроса (и соответственно — цен) наблюдался по всем сырьевым товарам, последствия пандемии COVID-19 для отдельных частей сырьевого рынка оказались различными, отмечает в своем новом докладе Всемирный банк.
21.10.20
21.10.20, Газета.ru
Цифровизация бизнеса приведет к потере 85 млн рабочих мест в 26 странах мира, предупреждают эксперты Всемирного экономического форума в докладе "The Future of Jobs 2020". Это произойдет уже в 2025 году.
20.10.20
19.10.20
16.10.20
15.10.20
13.10.20
12.10.20
09.10.20
08.10.20
06.10.20
05.10.20
02.10.20
01.10.20
30.09.20
29.09.20
28.09.20
25.09.20


Жми «Подписаться» и получай самые интересные новости портала в Facebook!