Подробнее Запомнить город


Власник «Фаїни» приховує подробиці переговорів з піратами?

16.01.09 , fоrpost
размер текста:

Вже 114 діб триває полон моряків судна «Фаїна», який пірати захопили ще 25 вересня минулого року біля берегів Сомалі. Однак питання про їх визволення досі не вирішене. Натомість, з кожним днем виникають нові, відповіді на які не знає ніхто.

Родичі 17 українських моряків, які вже четвертий місяць утримуються силою на кораблі, час від часу приїжджають до столиці з надією почути про своїх синів, братів, чоловіків щось нове. Однак чують весь час одне й те саме: «Переговори тривають. Вода, їжа та паливо на судні є. Екіпаж почуває себе нормально».

– Представники МЗС та консульства регулярно виходять з нами на зв’язок, зокрема, Сергій Погорельцев (директор Департаменту консульської служби МЗС України, – авт.) або Сергій Бороденков (заступник директора Департаменту консульської служби,
начальник відділу консульського забезпечення захисту інтересів фізичних та юридичних осіб, – авт.), – розказала Ольга Гіржева, мама 21-річного Артема. – Але кажуть весь час одне й теж. Вода, їжа, паливо – ось ключові слова наших розмов.

24 грудня ми їх дуже сильно просили, навіть дали письмовий запит, щоб зробили фотографію членів екіпажу, щоб ми могли хоча б побачити своїх хлопців, адже 9 січня вже минуло два місяці, як була зроблена остання фотографія.

Тільки 4 січня наш лист був взятий до обробки, а коли будуть результати, зовсім не зрозуміло. Чесно, ми вже, й не сподіваємося, що побачимо фотографію.

З представниками ЗМІ МЗС теж спілкується виключно на брифінгах або прес-конференціях, де, в принципі теж не повідомляє жодних нових подробиць. Ще в середині грудня на зустрічі з пресою Василь Кирилич, керівник прес-служби МЗС запевняв, що заходи зі звільнення моряків «Фаїни» завершуються, і скоро вони будуть звільнені: «Погоджена схема заходів по звільненню заручників. Вона реалізується... Ми очікуємо, що найближчим часом скінчиться епопея поневірянь українців». Однак приблизно таке саме він говорив і два місяці тому... Телефонний зв’язок з «Фаїною» є, час від часу туди навіть вдається додзвонитися деяким родичам.

Зокрема, з тими, хто знаходиться на містку, а це нинішній капітан судна Віктор Нікольський, другий помічник Олександр Присуха та старший механік Олексій Хархалуп, рідні мають змогу говорити хоча б раз на місяць, а то й частіше. А от почути голос інших членів екіпажу, яких утримують замкненими у маленькій каюті, неможливо.

– Ми неодноразово намагалися з ними зв’язатися, ось і позавчора теж, але – безуспішно, – з сумом говорить пані Ольга. – Ми додзвонювались декілька раз на судно, але зв’язок був перерваний. Складається таке враження, що дзвінки з нашого боку блокуються, спеціально, щоб ми не зв’язувалися з рідними. І не зрозуміло чому. Наприклад,

заручникам на інших судах, скажімо, «Леманн Тімбер» або «Капітан Степанов», давали можливість поговорити з ріднею. Це був такий своєрідний вплив на рідних та близьких, які в свою чергу, могли б надавити на судновласника, й він би швидше заплатив викуп. А у нас зовсім навпаки.

Невже вантаж «Фаїни» настільки непростий, що ситуація з порятунком людей відсувається на незрозумілий план?

– Я не думаю, що все пов’язано з вантажем настільки, що навіть не можна поговорити з хлопцями по телефону. Одна справа – керівний склад екіпажу може володіти якоюсь секретною інформацією, але ж рядові моряки – навряд, – переконана мама моряка.

Швидше за все передачі грошей на викуп, які були зібрані, до речі, ще в жовтні минулого року, заважають посередники, яких останнім часом з’явилось аж занадто багато. Питання, чому зібрану суму досі не передали піратам, родичі екіпажу судна не раз задавали представникам МЗС, але нічого конкретного у відповідь не почули.

Нещодавно «випливла» громадянка США Мішель Лінн Балларін, яка намагалася вплинути на піратских старійшин, щоб вони скасували всі попередні домовленості з нашим юристом, що вів цю справу. Вона нібито обіцяла піратам, що витягне з України набагато більше грошей. Але, за останніми даними, була проведена робота з «блокування» діяльності» цієї дамочки, й зараз вона не втручається.

– Михайло Войтенко, представник судновласника, постійно зв’язувався з нами, надавав інформацію, – продовжує пані Ольга. – Але

з вівторка чомусь різко змінилося його ставлення до нас і його поведінка по відношенню до нас набула якогось незрозумілого характеру. Щось сталося, але що – не відомо. Швидше за все, що судновласник його вже не інформує про перебіг переговорів.

Що ж стосується Ради національної безпеки та оборони України, яка в перші дні брала активну участь у вирішенні питання визволення моряків «Фаїни», то тепер РНБО це питання тримає під контролем, але офіційно нічого не коментує. Всіма питаннями, пов’язанами з «Фаїною» займається МЗС, і воно надає відповідні коментарі.

Де, в кого та сума, яку зібрали родичі заручників? Єдине, що відомо – вона за кордоном. Щось занадто багато фігурантів крутиться навколо «Фаїни». Україна, Кенія, посередники, власники, ті, про кого не згадуються. Хто наступний?

... ...
 


Комментарии
комментариев: 0

...
Новости партнеров


Дайджест
Запасы золота в Украине невелики – если говорить о добыче в промышленных масштабах. Реально можно поднимать на-гора пару тонн в год. Куда большую ценность представляют сопутствующие металлы.
США вновь заблокировали назначение новых судей в апелляционную инстанцию Всемирной торговой организации. Одновременно Вашингтон подал апелляцию на решение арбитров, признающее необоснованным повышение американских пошлин на китайский импорт.
26.10.20
26.10.20, Сегодня
В "Укртрансбезопасности" заявляют: число железнодорожных аварий в Украине растет, и почти 90% случаев происходят из-за неудовлетворительного содержания путей.
Якщо податки на газ зростуть, ми отримаємо різке зростання вартості скрапленого газу в середньому на 4-5 гривень за 1 літр. Це матиме негативні соціально-економічні наслідки. Источник: https://biz.censor.net/m3223502
26.10.20, Дело
За прошедшую неделю (19-23 октября) курс продажи наличного доллара в банках практически не изменился, на других же сегментах валютного рынка курс доллара к гривне незначительно снизился на 0,1-0,3%
В Украине никому не интересны реальные экологические инвестиции, а экология стала ширмой для получения рентабельности одними за счет других.
23.10.20
Отечественная внешняя торговля представляет собой историю неуспехов, а порой - и откровенных провалов. Почему наша страна не умеет защищать свои экономические интересы, и есть ли шанс исправить эту ситуацию.
Подземные хранилища газа в Украине забиты под завязку, но само топливо дорожает. В ближайшие месяцы его стоимость может достичь 7-8 тыс. грн за 1 тыс. кубометров.
В отличие от финансового кризиса 2008–2009 годов, когда глубокий спад спроса (и соответственно — цен) наблюдался по всем сырьевым товарам, последствия пандемии COVID-19 для отдельных частей сырьевого рынка оказались различными, отмечает в своем новом докладе Всемирный банк.
21.10.20
21.10.20, Газета.ru
Цифровизация бизнеса приведет к потере 85 млн рабочих мест в 26 странах мира, предупреждают эксперты Всемирного экономического форума в докладе "The Future of Jobs 2020". Это произойдет уже в 2025 году.
20.10.20
19.10.20
16.10.20
15.10.20
13.10.20
12.10.20
09.10.20
08.10.20
06.10.20
05.10.20
02.10.20
01.10.20
30.09.20
29.09.20
28.09.20
25.09.20


Жми «Подписаться» и получай самые интересные новости портала в Facebook!