Подробнее Запомнить город


НБУ відмовився банкрутувати "Надра"

размер текста:

Нацбанк досі не відповів на пропозицію уряду ліквідувати банк "Надра".

 

Втім, уряду вже повідомили, що регулятор розглядає два варіанти. Ліквідації серед них немає.

23 грудня уряд вирішив перевести рахунки вкладників фізосіб і частини активів з банку "Надра" у "Родовід Банк".

У самому уряді це назвали "пропозицією", хоча заява була більше схожа на ультиматум.

Тим не менш, НБУ офіційно не відповів на цю "пропозицію". Формулювання банкірів неясні. У розпорядженні "Економічної правди" опинилсь відповідь на журналістський запит, у якій регулятор фактично говорить: ми не прийняли рішення, і досі вивчаємо варіанти.

"Нацбанк вирішив підтримати дії, спрямовані на захист інтересів вкладників та кредиторів цього банку. Тимчасовому адміністратору КБ "Надра" надано доручення додати висновки. За результатами розгляду цих висновків буде прийнято відповідне рішення стосовно питання переведення вкладів", - йдеться у листі за підписом директора департаменту зовнішньоекономічних відносин Сергія Круглика.

 

"Загалом, усе відповідає поточному моменту", - прокоментувало цей лист джерело "Економічної правди" у Мінфіні.

Напередодні виконувач обов'язків міністра фінансів Ігор Уманський заявив, що механізм переведення вкладників з "Надра Банку" в "Родовід Банк" ще остаточно не узгоджений. "Різні підходи в оцінці", - відзначив він.

Утім, в уряді вже припускають, що до кінця наступного тижня отримають відповідь від НБУ. Джерело в уряді повідомило "Економічній правді", що регулятор відмовився від пропозиції збанкрутувати "Надра". Цей варіант розглядається як небажаний.

"Розраховуємо, що Нацбанк відповість до другого туру виборів. Ми знаємо, що зараз він розглядає два робочі варіанти. Перший - переведення депозитів і кредитів населення у "Родовід Банк". При цьому самі "Надра" існуватимуть як банк з обслуговування підприємств", - повідомила чиновниця.

Другий варіант, за її словами, передбачає повну відмову від пропозиції уряду. "І населення, і підприємства залишаться у "Надра Банку". Як і у випадку з Промінвестбанком, установу купить інвестор. Швидше за все, це відбудеться уже після виборів", - підкреслило джерело.

При цьому чиновниця знову озвучила урядову версію: "Надра Банк" спеціально "тримають для Фірташа".

Восени 2008 року олігарх Дмитро Фірташ збирався викупити цей банк, однак на початку 2009 року передумав. Одна з причин - політичні заяви прем'єра Юлії Тимошенко, яка звинуватила Фірташа у валютних спекуляціях під час кризи.

"Ідеальним мені бачиться другий варіант: реанімація банку шляхом приходу інвестора. Це можуть бути і приватний капітал, і держава. Тоді залишиться зняти напругу щодо внесків, відновити платоспроможність, і банк почне працювати. А потім з нього можна буде зробити все, що завгодно - навіть Агробанк", - вважає президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

Перший варіант - переведення активів і пасивів у "Родовід" - він вважає програшним.

"Досвід Укрпромбанку показує: після цього банк, швидше за все, ліквідують. Що залишиться в установі після виведення частини активів? Як відновити її платоспроможність, якщо забрати хороші активи і залишити погані? Врятувати банк можна лише шляхом вливання грошей", - підкреслив Охріменко.

Сергій Лямець

... ...
 


Комментарии
комментариев: 0

...
Новости партнеров


Дайджест
Кабинет Министров озаботился вопросом разработки новых правил аренды квартир.
22.02.18, ubr.ua
Инвесторов привлекают финтех разработки и агротехнологии.
22.02.18, Прайм
Глава Русала Олег Дерипаска идет ва-банк: алюминиевая компания намерена запустить русскую рулетку – механизм, позволяющий по соглашению акционеров сделать предложение о выкупе доли Интерроса Владимира Потанина в Норильском никеле по средневзвешенной за полгода цене с 20%-ной премией.
22.02.18, Reuters
Европейский союз закрывает программу реконструкции украинских пунктов пропуска, углубляя сомнения вокруг способности Киева реализовать реформы в обмен на многомиллиардную помощь Европы.
22.02.18, Deutsche Welle
Немецкий бизнес-консультант Хайко Ломан - о последствиях борьбы с изменением климата для газового рынка ФРГ, Северном потоке-2 и будущей роли сжиженного газа в Европе.
Поднимая учетную ставку, НБУ лишь увеличивает доходы тех, кто скупает украинские долги. Хотя регулятор имеет достаточно рычагов для того, чтобы действительно замедлить рост цен.
22.02.18, ubr.ua
В ЕС нас воспринимают как ресурсную базу, а в странах бывшего соцлагеря готовы брать наши машины.
21.02.18
21.02.18, ubr.ua
Чтобы спасти бюджет правительству придется сокращать количество получателей субсидий.
21.02.18, Deutsche Welle
В призыве немецких депутатов отказаться от газопровода из России в ФРГ много говорится о солидарности в ЕС и слишком мало о главном геополитическом риске проекта.
21.02.18, 112.ua
Рост цен на продукты питания за последние несколько лет приучил большую часть украинцев экономить. Однако рост цен привел не только к сокращению потребления дорогостоящих продуктов - определенные группы населения всерьез задумываются о переходе на ресторанное питание.
20.02.18
19.02.18
17.02.18
16.02.18


Жми «Подписаться» и получай самые интересные новости портала в Facebook!