Подробнее Запомнить город


Віктория Гриб: Скорочення викидів в атмосферу. Коли це нарешті станеться?

21.01.21
размер текста:

Скорочення викидів в атмосферу: давайте тверезо поглянемо на речі. Що ж ми маємо станом на сьогодні? Що зробили для захисту клімату? Адже в найближчі десятиліття – це одне найбільш пріоритетних завдань.

Вступивши 2011 року до Енергетичного співтовариства, Україна обрала курс на реформування та впровадження європейських стандартів, серед іншого й екологічних.
Ми розробили Національний план скорочення викидів (НПСВ) в атмосферу, але одразу наштовхнулися на купу проблем. У нас спершу навіть не було розуміння, як профінансувати вимоги, визначені Нацпланом.

Це загрожувало зупинками підприємств, розбалансуванням енергосистеми та невиконанням міжнародних зобов'язань.

Аби уникнути загроз енергетичній безпеці, необхідно забезпечити якісне виконання Нацплану та його повноцінне фінансування!

Учора на комітетських слуханнях, присвячених саме реалізації НПСВ, знову спливли ті самі проблеми.

Як варіант, пролунала ідея в чергове відтермінувати реалізацію НПСВ. Цього нам зробити ніхто не дозволить. Терміни й без того вже змінювали. На жаль, наразі я так і не почула конкретних дій, яким чином ми збираємося виконувати обіцянки. Скидається на те, що Україна надто легко підписує зобов'язання, а потім, коли доводиться їх виконувати, знову й знову просить відтермінування.

Моя пропозиція:

Уряду необхідно створити єдиний майданчик для проведення діалогу на державному рівні. Адже зараз їх існує декілька, а комунікація між ними на досить низькому рівні.
Кабінет Міністрів повинен зрештою розробити та затвердити механізм фінансування Нацплану з одночасним забезпеченням сталого функціонування енергосистеми.

Необхідно сформувати спецфонд для цільового використання надходжень від екологічних податків, запровадження механізмів екологічної модернізації, впровадження фінансових стимулів залучення позикового капіталу на екологічні проєкти.

Варто надати стимули промисловим підприємствам з проведення заходів щодо екологічної модернізації. А для цього прискорити ухвалення необхідних законопроєктів. І закласти кошти на відповідні потрібні до Держбюджету. І не розраховувати на те, що вдасться без стимулів проскочити коштом промисловості, яка й без того переживає рецесію.

Репресивними заходами ми нічого не доб'ємося. Інакше «завалимо» всю економіку.

Також варто залучити Міненерго, Мінфінан та Міністерство захисту навколишнього середовища й забезпечити фінансування програм природоохоронного спрямування. В ПОВНОМУ ОБСЯЗІ.

Нарешті потрібно визначити відповідальних осіб та відомств за процес реалізації Нацплану. Створити екологічний фонд, який матиме не тільки повноваження, але й ресурси.

Фінансова складова є ключовою для успішної реалізації всіх зобов'язань, які прописані у НПСВ.

Вікторія Гриб, народний депутат України

... ...
 


Комментарии
комментариев: 0

...
Новости партнеров


Дайджест
24.02.21
Недавний блэкаут в штате Техас - очень интересный и показательный кейс для понимания того, как форс-мажор может парализовать жизнь одного из самых экономически развитых штатов США.
24.02.21
США постепенно возвращаются к глобальным инициативам после смены президента и администрации. Это вполне ожидаемо, так как новому президенту Джо Байдену важно укрепить свой авторитет внутри станы и на международной арене. Важная роль в этом отводится исправлению ошибок 45-го президента Дональда Трампа.
24.02.21, Економічна правда
Аналітики двох найбільших банків – JP Morgan та Goldman Sachs – кажуть, що починається новий суперцикл і на людство очікують роки високих цін на сировину. Чи всі з цим погоджуються та як це позначиться на житті українців?
В Министерстве инфраструктуры анонсировали проект железнодорожного строительства стоимостью десятки миллиардов долларов.Что из заявленного действительно можно реализовать?
19.02.21
19.02.21, Дело
Нынешняя ситуация в Украине очень напоминает европейские рынки до реформирования. Излишняя зарегулированность рынка монополистом — "Укрзалізницею" — привела к тому, что ж/д перевозки последние годы теряли рыночную долю.
Попри обіцянки президента Володимира Зеленського, нелегальні заправки та міні-НПЗ не зникли з паливного ринку країни. Більшість з 833 офіційно "закритих" станцій відкрилися і знову працюють.
16.02.21
Миссия МВФ уехала ни с чем или оставила Украину ни с чем? Все зависит от точки зрения на результаты работы экспертов Фонда в нашей стране. Даже такой, как точка зрения Тимофея Милованова
11.02.21
Голова НБУ Кирило Шевченко кілька разів наголошував на необхідності створення в Україні окремого суду для захисту кредиторів. Що не так з цією ідеєю, і чи може такий суд в Україні запрацювати.
11.02.21
Сегодня протекционизм стал привычным явлением в мировой торговле. Если в 2011 году на мировом рынке было около 900 ограничительных мер, то к концу 2020 года их количество выросло до 10 000.
09.02.21
В начале февраля доллар и евро заметно просели, причем достаточно синхронно. Что происходит на валютном рынке, и каким будет курс гривны в ближайшей перспективе и до конца 2021 года.
08.02.21
05.02.21
04.02.21
02.02.21
01.02.21
29.01.21
27.01.21
26.01.21
22.01.21
21.01.21
19.01.21
18.01.21
15.01.21
11.01.21


Жми «Подписаться» и получай самые интересные новости портала в Facebook!