Світовий банк знизив прогноз зростання економіки на 2017 рік через Трампа

Точка зору

Нинішня невизначеність щодо того, якою буде політика обраного президента США Дональда Трампа, відобразилася й на прогнозах економістів Світового банку (СБ). За їхніми даними, 2017 року глобальне економічне зростання виявиться дещо нижчим, ніж очікувалося раніше. Про це йдеться в оприлюдненому в вівторок, 10 січня, піврічному звіті СБ.

За прогнозами економістів СБ, у поточному році економічне зростання становитиме в глобальному вимірі 2,7 відсотка. Це на 0,1 процентного пункта менше порівняно з прогнозами на 2017 рік, оприлюдненими у червні 2016 року.

"Панує дедалі більше невизначеності щодо майбутнього бюджетного та торговельного курсу й міграційної та зовнішньої політики США", – зазначається в звіті. Утім, у СБ визнають, що деякі пропозиції Трампа могли б стимулювати розвиток економіки США та світу. Йдеться насамперед про плани щодо реалізації інфраструктурних проектів та інвестиційні задуми. Але водночас запропонована ним протекціоністська торговельна політика може дещо "загальмувати" світову економіку, вважають у СБ.

Прогноз для США незмінний

Через невизначеність експерти СБ також не актуалізували свій прогноз щодо економічного розвитку США на 2017 рік, що досить незвично. Раніше економісти Банку очікували зростання економіки США в обсязі 2,2 відсотка після того, як 2016 року американська економіка додала 1,6 відсотка.

Для економічно розвинених країн експерти СБ прогнозують зростання в 1,8 відсотка. Економіка країн з перехідною економікою та країн, що розвиваються, додасть 4,2 відсотка. Це відбудеться не останньою чергою через деяке подорожчання світових цін на сировину. Аналітики СБ очікують також, що економіка Єврозони зросте на 1,5 відсотка.

Щодо України, то Світовий банк зберіг прогноз зростання економіки в 2017 році на рівні 2 відсотків, відзначивши при цьому прогрес у реформуванні системи державних фінансів, боргової політики, реформуванні енергетичного та банківського секторів.

Валерій Сааков

Новини

24 Квітня 2024

Інтерпайп пропонує скоригувати систему бронювання працівників

Канада збільшує видобуток залізної руди

Мініекономіки планує пришвидшити підписання промислового безвізу з ЄС

Канада дозволила компанії Airbus використовувати російський титан

Безпілотники атакували меткомбінат у Ліпецьку, якій постачає сталь для російської оборонки

Рада планує надати переваги працюючому “у білу” бізнесу

В енергосистемі зберігається дефіцит електроенергії

Пакистан у березні суттєво збільшив імпорт металобрухту

Сенат США схвалив пакет допомоги Україні на 61 млрд дол

Через недосконалість санкцій російські металурги стали багатшими на $50 млрд

Постачальник китайсьих труб Vorex зриває програму буріння Укргазвидобування

Для відновлення енергосистеми треба запровадити графік підвищення тарифів на електрику – експерт

У березні Україна імпортувала 8,44 тис тонн довгого прокату

Фонд підтримки енергетики України зібрав 410 млн євро

23 Квітня 2024

Уряд виділив додаткові 8 млрд грн на зведення фортифікаційних укріплень

Уряд США спрямував $7 млрд на встановлення сонячних панелей

ВСІ НОВИНИ ⇢