Подробнее Запомнить город


Світовий банк знизив прогноз зростання економіки на 2017 рік через Трампа

11.01.17 , Deutsche Welle
размер текста:

Нинішня невизначеність щодо того, якою буде політика обраного президента США Дональда Трампа, відобразилася й на прогнозах економістів Світового банку (СБ). За їхніми даними, 2017 року глобальне економічне зростання виявиться дещо нижчим, ніж очікувалося раніше. Про це йдеться в оприлюдненому в вівторок, 10 січня, піврічному звіті СБ.

За прогнозами економістів СБ, у поточному році економічне зростання становитиме в глобальному вимірі 2,7 відсотка. Це на 0,1 процентного пункта менше порівняно з прогнозами на 2017 рік, оприлюдненими у червні 2016 року.

"Панує дедалі більше невизначеності щодо майбутнього бюджетного та торговельного курсу й міграційної та зовнішньої політики США", - зазначається в звіті. Утім, у СБ визнають, що деякі пропозиції Трампа могли б стимулювати розвиток економіки США та світу. Йдеться насамперед про плани щодо реалізації інфраструктурних проектів та інвестиційні задуми. Але водночас запропонована ним протекціоністська торговельна політика може дещо "загальмувати" світову економіку, вважають у СБ.

Прогноз для США незмінний

Через невизначеність експерти СБ також не актуалізували свій прогноз щодо економічного розвитку США на 2017 рік, що досить незвично. Раніше економісти Банку очікували зростання економіки США в обсязі 2,2 відсотка після того, як 2016 року американська економіка додала 1,6 відсотка.

Для економічно розвинених країн експерти СБ прогнозують зростання в 1,8 відсотка. Економіка країн з перехідною економікою та країн, що розвиваються, додасть 4,2 відсотка. Це відбудеться не останньою чергою через деяке подорожчання світових цін на сировину. Аналітики СБ очікують також, що економіка Єврозони зросте на 1,5 відсотка.

Щодо України, то Світовий банк зберіг прогноз зростання економіки в 2017 році на рівні 2 відсотків, відзначивши при цьому прогрес у реформуванні системи державних фінансів, боргової політики, реформуванні енергетичного та банківського секторів.

Валерій Сааков

 


Комментарии
комментариев: 1
16:37 | 11.01.2017
стало лучше
после избрания Трампа россияне уже стали жить лучше. Правда, не все, а только миллиардеры. Forbes приводит такие данные – на 16% после выборов в США выросли акции «Новатэка», от чего выиграли Геннадий Тимченко и Леонид Михельсон. Они же вместе с «зятем Путина» Кириллом Шамаловым инвестировали в «Сибур». В сумме на 3 млрд долларов увеличили своё состояние «стальные магнаты» Алексей Мордашов и Владимир Лисин. На 1,8 млрд долларов стал богаче глава «Лукойла» Вагит Алекперов (но тут большое значение играет и рост цены на нефть, который снова подходит к концу). По уровню роста россияне даже обогнали американских миллиардеров. Бизнесмены США увеличили состояния в среднем на 2,8% после выборов, а самые богатые россияне – в среднем на 7,1%, что составило 29 млрд долларов. Кроме нефти и избрания Трампа этому способствовало и укрепление рубля по отношению к доллару. Хотя на само укрепление рубля в большой степени подействовали ожидания потепления отношений между РФ и США.

...
Новости партнеров


Дайджест
Регіональна філія Львівська залізниця опублікувала повідомлення про намір укласти договір на суму 993 тисячі гривень з ФОП Примак Андрій Валенинович за переговорною процедурою. Про це повідомляє видання Zалізниця без корупції.
24.01.18, Сегодня
Валютные обменки пугают долларом под 30 и евро по 36,5 грн.
Ни авторы законопроекта, ни Администрация президента все еще не имеют окончательного понимания того, каким в конце концов будет документ.
24.01.18, Сегодня
МВФ просит суд и правки в пенсреформу. Эксперты: есть два варианта.
24.01.18, ubr.ua
Госказначейство вывалило крупные суммы по НДС, и банкиры снова заговорили о девальвации гривни.
23.01.18
23.01.18, ubr.ua
Казначеи боятся активного движения выше 29,0 грн/долл, если Нацбанк не выйдет защищать этот уровень.
Чтобы предотвратить отток работников за границу, недостаточно повышать зарплаты – нужна еще наступательная контрпропаганда против панических настроений.
23.01.18, ubr.ua
На аренду украинской ГТС претендуют близкие к Газпрому компании Франции и Италии.
23.01.18, Сегодня
На подходе – монетизация льгот за проезд в транспорте.
23.01.18, Financial club
Нацбанк помітив зміцнення довіри населення до банківської системи. Громадяни змирилися з банкрутством половини ринку і понесли гроші до установ, що залишилися, в тому числі державних банків. Причому приплив гривневих вкладів не зупинило навіть падіння ставок. І цей тренд триває.
22.01.18
20.01.18
19.01.18
18.01.18


Жми «Подписаться» и получай самые интересные новости портала в Facebook!