Подробнее Запомнить город


Захід вивчав можливу війну України й Росії та працював над українським іміджем

01.06.09 , fоrpost
размер текста:

Газові війни між Україною та Росією мають у західній пресі таку популярність, що без згадки нашої держави у цьому контексті там не минає й тижня.

Останні сім днів у цьому плані виявилися дуже показовими: на тлі відносної мовчанки про Україну газова тема все одно не сходила зі шпальт західних друкованих видань.

Оповиті газовим туманом відносини

Ще на початку тижня польська Gazeta Wyborcza почала публікувати сповнені тривоги за газову долю України матеріали. У статті «Росія готує вирішальну кампанію за газопроводи в Україні» поляки звертали увагу на те, що російська пропозиція продавати Україні газ за рахунок майбутнього транзиту становить серйозну загрозу для співпраці між нашою державою та ЄС у модернізації української ГТС.

«Якщо зараз Україна погодиться до 2015 року не змінювати принципів своїх розрахунків за транзит російського газу, то їй не вдасться за два роки запровадити європейські стандарти щодо транспорту газу. Угода з ЄС залишиться на папері, а перспективи інтеграції українських газопроводів з мережею ЄС стануть туманними», – попереджували поляки.

Не ставав тон поляків бодай трішки оптимістичнішим і впродовж усієї решти тижня. Спершу GW опублікувала невеличку замітку під голосним заголовком «За декілька тижнів – нова газова війна?», а згодом надрукувала статтю Аджея Кубліка, у якій той також переймався такою перспективою.

Хоч пан Кублік і вдавався до вже звичних для нього тез, що своєю зовнішньою агресивністю «Газпром» намагається приховати власні фінансові проблеми, він не закривав очі й на аналогічні проблеми «Нафтогазу». Здаючи собі з цих проблем справу, автор висловлював серйозне побоювання, що санкції у вигляді місячної передоплати за російський газ для українців можуть виявитися непід’ємними.

«Ніхто у світі не платить наперед сотні мільйонів доларів за газ, якого не отримав. Тим більше не зможе цього зробити Україна, занурена в економічну кризу», – писав Кублік.

Жваво обговорювався у західній пресі й заклик росіян, щоб ЄС допоміг Україні оплачувати газові рахунки. У Франції газета Le Monde наголошувала, що таким чином Росія «розмахує [перед Європою] опудалом нової газової кризи», а у Le Figaro відзначали, що за допомогою нових конфліктів з Україною росіяни прагнуть надати більшої ваги своїм проектам Nord Stream і South Stream.

Далі від газу, але у тому самому контексті складних взаємовідносин між Україною та Росією знаходилося і посилання Владіміра Путіна на розважання Денікіна про недопустимість втручання третьої сторони в російсько-українську єдність. Цю новину західна преса також не обминула увагою.

Так, американське видання Washington Post у зв’язку із цими словами Путіна висувало думку, що вони цілком можуть «розізлити» українців, які противляться вже самому денікінському означенню їх «малоросами».

Окрім того, у цій заяві російського прем’єра американці побачили черговий натяк на те, що Росія домагається права на ексклюзивний вплив на Україну.

Різні грані українського іміджу

Окрім цих традиційних газових матеріалів у західній пресі з’явилася й низка статей про Україну, які з більшою чи меншою точністю можна визначити як «іміджеві», адже вони стосувалися загального сприйняття нашої держави за кордоном.

Одну із таких статей опублікувала британська газета The Guardian під заголовком "Чому лікування безпліддя зазнає буму в Україні». Йшлося у ній про сенсаційну для британців вагітність 66-річної Елізабет Едні, процедурою запліднення in vitro якої займалися власне українські лікарі.

Цим матеріалом британські журналісти мимоволі забезпечили українським фахівцям хорошу рекламу, розповідаючи про велику кількість спеціалізованих клінік у нашій державі, до яких, до того ж, досить часто звертаються іноземці. На додачу

у The Guardian процитували слова керівника сімферопольської клініки Ігоря Лівшиця, який висловив свою готовність проводити запліднення жінок навіть у похилому віці.

Цікаво, однак, відзначити, що в іншій статті на цю тему, загалом присвяченій дослідженню причин частого звертання британок до закордонних клінік, The Guardian цитував іншого українського лікаря, Валерія Зукіна із Києва, і його вже ідея запліднення in vitro жінок, старших за 51 рік, мало надихала.

Польська Gazeta Wyborcza тим часом опублікувала надзвичайно просторий і емоційний репортаж Яцека Гуґо-Бадера про його особистий досвід спілкування із родичами та друзями загиблих на Донеччині з 1999 по 2007 роки шахтарів. Названий «Симфонія у До-мінорі, вибухова», цей репортаж повністю складений із розповідей самих українців про їхні трагічні долі.

У цьому ж самому виданні з’явилося й інтерв’ю із професором Тімоті Шнайдером з нагоди виходу у Польщі його книжки «Таємна війна. Генрик Юзевскі і польсько-радянська гра за Україну». У самому інтерв’ю Шнайдер відзначав, що

Україна завжди була і буде для Польщі «складним партнером», але це не виправдовує доволі прохолодного ставлення до України, яке, на його думку, поляки демонструють на протязі останніх декількох років.

... ...
 


Комментарии
комментариев: 0

...
Новости партнеров


Дайджест
В Украине снова планируют существенно повысить ставки экологического налога, но при этом почти не направлять полученные деньги на охрану окружающей среды. Очевидно, задача такого налогообложения – закрывать дыры в бюджете
Спрос на нефть, резко упавший в пандемию, может восстановиться не раньше 2023 года, говорится в исследовании Argus Consulting. В 2020 году сокращение потребления аналитики оценивают в 8,3 млн б/с, или около 8% от уровня 2019 года.
24.09.20
24.09.20, Сегодня
Эксперты говорят, что на розничном рынке бензина и дизельного топлива уже не стоит ожидать снижения цен. И главный фактор – дешевеющая гривня.
Начало осени ознаменовалось амбициозными заявлениями сразу нескольких высокопоставленных чиновников и политиков относительно перспектив обновления устаревшего вагонного парка украинской железной дороги.
23.09.20
Во многих странах активно внедряют эксперименты по отоплению помещений водородом. Может ли водород заменить газ в Украине.
23.09.20, Дело
Спор между ЕС и Украиной относительно многолетнего моратория на экспорт леса-кругляка дошел до арбитражных слушаний.
21.09.20
Рынок недвижимости пострадал от коронакризиса не так сильно, как, скажем, туризм, или ивент-индустрия, но утверждать, что кризис на нем никак не отразился, было бы неправильно.
Только ленивый не обсуждает сейчас в Запорожье тему выбросов заводов. На острые вопросы запорожцев отвечает специалист в сфере внедрения новых экологических технологий для металлургии, генерального директора научно-производственного предприятия "Днепроэнергосталь" Вадима Осипенко.
18.09.20
На валютном рынке опять штормит: курс доллара пополз вверх, и гривня стала активно дешеветь. Всего за месяц украинская валюта упала в цене почти на одну гривню.
17.09.20
17.09.20, Капитал
Китайский рынок госзакупок является закрытым для других стран. Учитывая, что государство в Китае является основным инвестором в строительство инфраструктуры, то это приводит к развитию китайских компаний.
16.09.20
15.09.20
14.09.20
11.09.20
08.09.20
07.09.20
04.09.20
03.09.20
02.09.20
01.09.20
31.08.20
28.08.20
27.08.20


Жми «Подписаться» и получай самые интересные новости портала в Facebook!