Подробнее Запомнить город


Перше й останнє китайське попередження для Луценка

размер текста:

На першій прес-конференції після інциденту у Франкфурт-на-Майні міністр Юрій Луценко зізнався, що повертався з Кореї до України не через Німеччину, а іншим маршрутом – він заїхав у Китай, а звідти попрямував до Москви.

Прес-секретар міністра Інна Кисіль повідомила "Українській правді", що 10-11 травня, на зворотному шляху з Сеулу, міністр перебував у Пекіні з приватним візитом.

В аеропорту його зустрічали українські дипломати, там же відбулася неофіційна зустріч Луценка з представником китайської поліції. За словами Кисіль, темою розмови був "обмін досвідом у правоохоронній сфері".

Водночас, як з'ясувала "Українська правда", після відомих франкфуртських подій Юрія Луценка у Пекіні, м'яко кажучи, були не дуже раді бачити.

У розпорядженні редакції опинився лист, надісланий послу України в Республіці Корея Олександру Бєлашову від українського посла у Китаї Сергія Камишева. Підставою для нього стало прохання офіційних органів КНР перед від'їздом Луценка з Сеулу до Пекіну поінформувати міністра про правила етикету в Китаї.

Як виявилося, китайська сторона без вагань повірила у подробиці інциденту в аеропорту, розтиражовані у КНР місцевою пресою.

Так, у листі посла йдеться про настійливу рекомендацію від керівництва Китайської Народної Республіки "попередити пана міністра, що він під час перебування у Китаї має дотримуватися китайських законів та поводитися належним чином".

"Виходячи з особливостей місцевого протоколу, таке попередження, не означаючи заборони в'їзду Юрію Луценка до Пекіна, рівнозначне санкціонованому сигналу щодо небажаності такого візиту з точки зору правоохоронних органів Китаю", - йдеться далі у листі посла.

"Посольство вживає відповідних заходів щодо збереження іміджевої складової запланованого заходу. Разом з тим, просимо інформувати міністра внутрішніх справ Луценка про наведений розвиток ситуації", - також зазначає посол України в Китаї.

Прес-секретар Луценка Інна Кисіль зазначила, що їй не відомо, чи був Луценко поінформований про існування листа і прохання, що містяться в ньому.

Разом з тим вона наголосила, що китайська сторона прийняла українського міністра "дуже приязно" і "без жодних проблем".

... ...
 


Комментарии
комментариев: 0

...
Новости партнеров


Дайджест
20.02.19, ubr.ua
Заводы останавливаются, а фермеры отказываются сеять свеклу/
Бюджет минулого року не виконано ані за доходами, ані за видатками. Чому так сталося і що загрожує бюджету на цей рік.
20.02.19, Сегодня
Украина и ЕС подвели итоги имплементации в прошлом году Соглашения об ассоциации.
Минсоцполитики хочет ужесточить условия малому и среднему бизнесу.
20.02.19, 112
Когда в речах наших высших правительственных чиновников стали достаточно часто проскакивать светлые мысли о перспективах отечественного сектора информационных технологий, в головах бывалых тут же промелькнула трезвая мысль: значит, будут облагать.
Останньою від Нацбанку вийшла прекрасна новина: регулятор оголосив 2019-й роком відновлення кредитування. Але напередодні з'явилася інша новина - регулятор з гордістю заявив, що ставки по гривневих депозитах виросли.
20.02.19, ubr.ua
Казахстан рвется на украинский рынок. Россия вынуждена уступить.
20.02.19, Сегодня
В Украине параллельно запущены две новые схемы монетизации субсидий. С мая останется только одна из них.
19.02.19
19.02.19, ubr.ua
Суммы выплат вырастут вместе с ценами на полисы ОСАГО.
Уже стало очевидно, что амбициозная программа наращивания добычи газа до 20 млрд куб. м в год госкомпанией Укргаздобыча выполнена не будет. Как обычно во весь рост встали вопросы: кто виноват и что делать?
18.02.19
16.02.19
15.02.19


Жми «Подписаться» и получай самые интересные новости портала в Facebook!