Подробнее Запомнить город


Депутати хочуть повернути у паспорти «п'яту графу»?

24.04.09 , ForUm
размер текста:

В Україні, що не день, то нова геніальна ідея. Цього разу відрізнився голова парламенту Володимир Литвин, який виступив за відновлення у паспортах громадян України графи «національність». Про це він сказав на зустрічі з жителями села Олександрівка Кіровоградської області у п'ятницю. «Я за те, щоб ця графа була відновлена. Вона повинна бути, щоб ми знали, хто наші батьки. Чому ми соромимося їх?!», - зокрема сказав він.

Нардеп із БЮТ Юрій Гнаткевич в інтерв'ю ForUm’y признався, що підтримує таку пропозицію спікера. «Я за те, щоб відновити цю графу. Нічого поганого не буде, якщо у мене у паспорті буде написано: «українець», - пояснив він.

На думку нардепа, якщо у паспорт кожного громадянина буде вписала ця графа, то українці пам'ятатимуть, «якого вони роду і якого племені, а не будуть перевертнями».

Гнаткевич розповів, як свого часу парламент намагався розглянути це питання: «Коли була така пропозиція не то у другому, не то у третьому скликанні ВРУ, міністр МВС (або його зам) уже стояв на трибуні і вносив на розгляд депутатів зміни у структуру паспорта, то, на жаль, у залі не виявилося націонал-демократів, і це питання не було проголосоване. До речі, це було при Кучмі».

Парламентарій висловив припущення, що на 90 % така ідея буде підтримана у сесійному залі.

У свою чергу, парламентарій із НУ-НС Ярослав Кендзьор зазначив, що проголосував би за таке оновлення. «Я не один раз висловлювався з цього приводу, оскільки це питання у нас дуже актуальне. Для мене особисто це не має якогось істотного значення. Чому? Тому що я впевнений, що національну приналежність людини визначає не графа у паспорті, а твоє особисте відчуття. До кого ти себе особисто відносиш і ким ти себе вважаєш – українцем у повному, глибокому розумінні цього слова, чи не українцем. І знову ж таки, коли я кажу «українцем», я маю на увазі громадянина України, який знає своє коріння, відчуває себе громадянином України настільки, що готовий за свою країну віддати життя», - підкреслив він.

Нардеп розповів, що йому іноді опонують: «А коли у паспорті немає такої графи, і ми соромимося, що ми українці». «Тоді у мене є такий аргумент – я їх прошу відповісти мені, наприклад, коли у Петра Миколайовича Симоненка у паспорті буде запис «українець», чи буде він насправді належати до українців, патріотів у буквальному розумінні цього слова? Звичайно, ні, тому що йому краще було б записати у тій графі «російський шовініст». Бо ця людина себе громадянином України не вважає, тому що він відстоює інтереси Кремля», - заявив Кендзьор.

А ось «регіонал» Вадим Колесніченко вважає, що ця ідея спікера «однозначно реалізована не буде». «І Литвин це знає. Судячи з усього, він розуміє, що на південному сході у нього перспектив щодо рейтингу немає, і він хоче пограти на рейтингу «помаранчевих» і націоналістичних сил, а потім у період передвиборчої президентської кампанії торгуватиметься за те, щоб свої голоси віддавати, або не забирати у «помаранчевого» сектора», - пояснив політик.

... ...
 


Комментарии
комментариев: 0

...
Новости партнеров


Дайджест
20.10.18, ubr.ua
Как только Госказначейство начнет платежи по НДС, валютчики поднимут цену доллара.
Як формується ціна на газ для населення, від чого вона залежить, чого чекає від уряду МВФ, і чому українцям варто чекати на новий етап підвищення.
Мораторий очевидно нарушает Конституцию Украины.
20.10.18, ubr.ua
Украинцы ринулись оспаривать в судах коммунальные долги, чтобы получить субсидию.
ТОП-10 красных карточек для экономики Украины.
20.10.18, Голос UA
Прежде нынешнего повышения тарифов на газ, они уже выросли на 860%, а нормы потребления сократились, как минимум, на 55%. Эксперты отмечают стремительное обнищание населения, и напоминают, что оно потребляет газ украинской добычи, стоимость которого гораздо ниже цены импорта.
Если президент будет наплевательски относиться к выполнению собственных приказов и планов, следующие катастрофы.
20.10.18, Газета.ru
Украинские власти утвердили повышение цен на газ для населения.
19.10.18
19.10.18, ubr.ua
Верховная рада дала добро на запуск процедуры банкротства физических лиц.
19.10.18, Financial club
С начала октября гривна медленно укреплялась, и в конце минувшей недели доллар на межбанке даже упал ниже отметки 28 грн/долл.
18.10.18
17.10.18
16.10.18


Жми «Подписаться» и получай самые интересные новости портала в Facebook!