Подробнее Запомнить город


Депутати хочуть повернути у паспорти «п'яту графу»?

24.04.09 , ForUm
размер текста:

В Україні, що не день, то нова геніальна ідея. Цього разу відрізнився голова парламенту Володимир Литвин, який виступив за відновлення у паспортах громадян України графи «національність». Про це він сказав на зустрічі з жителями села Олександрівка Кіровоградської області у п'ятницю. «Я за те, щоб ця графа була відновлена. Вона повинна бути, щоб ми знали, хто наші батьки. Чому ми соромимося їх?!», - зокрема сказав він.

Нардеп із БЮТ Юрій Гнаткевич в інтерв'ю ForUm’y признався, що підтримує таку пропозицію спікера. «Я за те, щоб відновити цю графу. Нічого поганого не буде, якщо у мене у паспорті буде написано: «українець», - пояснив він.

На думку нардепа, якщо у паспорт кожного громадянина буде вписала ця графа, то українці пам'ятатимуть, «якого вони роду і якого племені, а не будуть перевертнями».

Гнаткевич розповів, як свого часу парламент намагався розглянути це питання: «Коли була така пропозиція не то у другому, не то у третьому скликанні ВРУ, міністр МВС (або його зам) уже стояв на трибуні і вносив на розгляд депутатів зміни у структуру паспорта, то, на жаль, у залі не виявилося націонал-демократів, і це питання не було проголосоване. До речі, це було при Кучмі».

Парламентарій висловив припущення, що на 90 % така ідея буде підтримана у сесійному залі.

У свою чергу, парламентарій із НУ-НС Ярослав Кендзьор зазначив, що проголосував би за таке оновлення. «Я не один раз висловлювався з цього приводу, оскільки це питання у нас дуже актуальне. Для мене особисто це не має якогось істотного значення. Чому? Тому що я впевнений, що національну приналежність людини визначає не графа у паспорті, а твоє особисте відчуття. До кого ти себе особисто відносиш і ким ти себе вважаєш – українцем у повному, глибокому розумінні цього слова, чи не українцем. І знову ж таки, коли я кажу «українцем», я маю на увазі громадянина України, який знає своє коріння, відчуває себе громадянином України настільки, що готовий за свою країну віддати життя», - підкреслив він.

Нардеп розповів, що йому іноді опонують: «А коли у паспорті немає такої графи, і ми соромимося, що ми українці». «Тоді у мене є такий аргумент – я їх прошу відповісти мені, наприклад, коли у Петра Миколайовича Симоненка у паспорті буде запис «українець», чи буде він насправді належати до українців, патріотів у буквальному розумінні цього слова? Звичайно, ні, тому що йому краще було б записати у тій графі «російський шовініст». Бо ця людина себе громадянином України не вважає, тому що він відстоює інтереси Кремля», - заявив Кендзьор.

А ось «регіонал» Вадим Колесніченко вважає, що ця ідея спікера «однозначно реалізована не буде». «І Литвин це знає. Судячи з усього, він розуміє, що на південному сході у нього перспектив щодо рейтингу немає, і він хоче пограти на рейтингу «помаранчевих» і націоналістичних сил, а потім у період передвиборчої президентської кампанії торгуватиметься за те, щоб свої голоси віддавати, або не забирати у «помаранчевого» сектора», - пояснив політик.

... ...
 


Комментарии
комментариев: 0

...
Новости партнеров


Дайджест
БізнесЦензор зібрав коментарі від трьох українських підприємств – ЗТР, Укрелетроапарат та концерну НІКМАС – щодо проєкту закону про локалізацію. Резюме: Україна запускає те, що у всьому світі діє вже давно.
Офис президента обнародовал все пять вопросов, которые будут заданы украинцам в день голосования на местных выборах 25 октября. Один из них касается создания свободной экономической зоны на Донбассе.
19.10.20
"Зеленый" водород – экологически чистое топливо, которое может заменить ископаемые источники энергии уже в ближайшем будущем. Какие источники водорода существуют, и почему это топливо перспективно для Украины.
Алюминий подорожал до максимальных значений за полтора года. Стоимость металла на LME достигла 1863 долл/тонну за счет активного спроса в Китае и ослабления курса доллара.
16.10.20
"Банковская реформа" Валерии Гонтаревой и членов ее команды Якова Смолия и Екатерины Рожковой не была успешной. Создается впечатление, что предыдущие пять лет вся финансово-банковская система работала против отечественных производителей.
Летом ситуация на рынке труда значительно улучшилась и количество вакансий увеличилось на 47 процентов. Сейчас же работодатели заняли выжидательную позицию, пока не будет более-менее понятная ситуация со второй волной карантина.
16.10.20, Сегодня
В Украине с началом осени начался стремительный рост цен. Инфляция за сентябрь, по данным Госслужбы статистики, составила 0,5% за месяц. Экономисты говорят, что к концу года цены будут расти еще быстрее, до 2% ежемесячно.
15.10.20
В октябре, как ожидается, Верховная Рада рассмотрит подготовленный правительством проект госбюджета на 2021 год. Что не так с главным финансовым документом страны.
Ціни на оренду комерційної нерухомості знизилися і будуть знижуватися далі, попереджають експерти. Як криза позначилася на торговельній та комерційній нерухомості і яким буде майбутнє офісних працівників?
13.10.20
13.10.20, Капитал
Со времён окончания Второй мировой войны ни одно событие не оказывало такого глубокого глобального воздействия, как пандемия Covid-19. Эта пандемия спровоцировала кризис в здравоохранении и экономике в масштабах, которые мы не видели на протяжении жизни несколько поколений.
12.10.20
09.10.20
08.10.20
06.10.20
05.10.20
02.10.20
01.10.20
30.09.20
29.09.20
28.09.20
25.09.20
24.09.20
23.09.20
21.09.20
18.09.20
17.09.20
16.09.20


Жми «Подписаться» и получай самые интересные новости портала в Facebook!