Подробнее Запомнить город


Держава розраховується з боргами

размер текста:

Підприємці пасуть задніх

На рахунки тресту «Донецькшахтобуд» надійшли 500 тисяч гривень. Як передає наш власний кореспондент Ліна Кущ, ці гроші призначені для виплати боргів із зарплати робітникам, які минулого тижня пікетували обласну державну адміністрацію. За словами голови первинної профспілкової організації тресту Андрія Лисакова, у вівторок працівники отримали півтори місячні зарплати. Вчора мала надійти ще одна «порція» грошей на загальну суму 1,4 мільйона гривень. Нагадаємо, востаннє з шахтобудівниками розрахувалися в грудні минулого року.

Отож, заборгованість із зарплати на держпідприємствах поступово знижується, та водночас приватний сектор борги лише нарощує. Про це днями заявила міністр праці та соціальної політики Людмила Денисова. Це відбувається, наголосила міністр, попри взяті роботодавцями за Генеральною угодою зобов’язання, у відповідному пункті якої, зокрема, йдеться про те, що сторона власників має «забезпечувати вчасну і повну виплату заробітної плати на підприємствах, в організаціях та установах усіх форм власності», а також «забезпечити погашення заборгованості із заробітної плати на економічно активних підприємствах протягом 2008 року», що не зроблено.

Найбільшу заборгованість зафіксовано в Донецьку, Києві та Харківській області.

За словами міністра, уряд налаштований на конструктивний діалог, ефективну співпрацю і готовий розглядати всі пропозиції соціальних партнерів щодо шляхів та механізмів розв’язання наявних проблем. Але поки що, додала Л. Денисова, такі пропозиції від об’єднань роботодавців відсутні, немає й результатів їхньої конкретної діяльності в напрямку ліквідації зарплатних боргів...

Тим часом, за словами директора Державного центру зайнятості, керівника виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття Володимира Галицького, допомога по безробіттю виплачується у повному обсязі та без затримок.

— На виплату матеріального забезпечення та надання соціальних послуг використано 1 млрд. 142 млн. гривень, що становить 91,9% від загальної суми надходжень за перший квартал цього року, — наголосив він.

Володимир Галицький запевнив: попри кризу ринок праці стабілізувався і вже демонструє позитивні зрушення.

— Це свідчить про те, що система ринку праці «не пішла в рознос», а повністю підпорядковується сезонним коливанням. Якщо ще 1 лютого ми мали 930 тисяч зареєстрованих у службі зайнятості безробітних, то нині їх уже 851 тисяча. Отже, за ці два місяці кількість незайнятих громадян скоротилася майже на 80 тисяч, — зазначив він.

Як і раніше, найбільш затребуваними на ринку праці залишаються робочі професії, бракує інженерів та водіїв. Загалом, наголошують у Державному центрі зайнятості, роботодавці чекають на добре підготовлених працівників, які здатні підлаштовуватися під ситуацію.

... ...
 


Комментарии
комментариев: 0

...
Новости партнеров


Дайджест
БізнесЦензор зібрав коментарі від трьох українських підприємств – ЗТР, Укрелетроапарат та концерну НІКМАС – щодо проєкту закону про локалізацію. Резюме: Україна запускає те, що у всьому світі діє вже давно.
Офис президента обнародовал все пять вопросов, которые будут заданы украинцам в день голосования на местных выборах 25 октября. Один из них касается создания свободной экономической зоны на Донбассе.
19.10.20
"Зеленый" водород – экологически чистое топливо, которое может заменить ископаемые источники энергии уже в ближайшем будущем. Какие источники водорода существуют, и почему это топливо перспективно для Украины.
Алюминий подорожал до максимальных значений за полтора года. Стоимость металла на LME достигла 1863 долл/тонну за счет активного спроса в Китае и ослабления курса доллара.
16.10.20
"Банковская реформа" Валерии Гонтаревой и членов ее команды Якова Смолия и Екатерины Рожковой не была успешной. Создается впечатление, что предыдущие пять лет вся финансово-банковская система работала против отечественных производителей.
Летом ситуация на рынке труда значительно улучшилась и количество вакансий увеличилось на 47 процентов. Сейчас же работодатели заняли выжидательную позицию, пока не будет более-менее понятная ситуация со второй волной карантина.
16.10.20, Сегодня
В Украине с началом осени начался стремительный рост цен. Инфляция за сентябрь, по данным Госслужбы статистики, составила 0,5% за месяц. Экономисты говорят, что к концу года цены будут расти еще быстрее, до 2% ежемесячно.
15.10.20
В октябре, как ожидается, Верховная Рада рассмотрит подготовленный правительством проект госбюджета на 2021 год. Что не так с главным финансовым документом страны.
Ціни на оренду комерційної нерухомості знизилися і будуть знижуватися далі, попереджають експерти. Як криза позначилася на торговельній та комерційній нерухомості і яким буде майбутнє офісних працівників?
13.10.20
13.10.20, Капитал
Со времён окончания Второй мировой войны ни одно событие не оказывало такого глубокого глобального воздействия, как пандемия Covid-19. Эта пандемия спровоцировала кризис в здравоохранении и экономике в масштабах, которые мы не видели на протяжении жизни несколько поколений.
12.10.20
09.10.20
08.10.20
06.10.20
05.10.20
02.10.20
01.10.20
30.09.20
29.09.20
28.09.20
25.09.20
24.09.20
23.09.20
21.09.20
18.09.20
17.09.20
16.09.20


Жми «Подписаться» и получай самые интересные новости портала в Facebook!