Подробнее Запомнить город


Юлія Тимошенко не поділилася лаврами газової берегині

размер текста:

Уряд Юлії Тимошенко відмовився віддати Віктору Ющенку лаври головного рятівника газотранспортної системи України.

Підписання газової декларації в Брюсселі хоча планомірно готувалося, однак спричинило ефект бомби.

У Москві цю подію однозначно сприйняли як заявку України поламати плани Росії в побудові багатомільярдних обхідних газопроводів Північний та Південний потоки. Російська делегація на чолі з міністром енергетики вчинила демарш, залишивши конференцію, а Володимир Путін скасував заплановані переговори з Юлією Тимошенко.

Україна мала розвинути досягнутий успіх, однак цілий місяць пішов на бюрократичну роботу. До того, щоб почати наповнювати брюссельські рамкові домовленості змістом, руки дійшли лише в середу, 15 квітня.

У середу журналіст "Економічної правди" був свідком, як на засідання уряду прибув в.о. голови "Нафтогазу" Ігор Діденко. За деякий час його запросили до зали, але всередині він пробув хвилин десять, після чого стрімко залишив Кабінет міністрів.

Як стало відомо "Економічній правді", Діденко запрошувався на Кабмін як доповідач в питанні схвалення проекту указу президента "Про модернізацію газотранспортної системи України".

Однак уряд відмовився голосувати за це рішення.

Ініціатором цього кроку став міністр Кабінету міністрів Петро Крупко, при тому, що його заступник Володимир Павленко погодив проект документу.

За словами свідків, керівник урядового секретаріату звернувся до присутніх міністрів зі словами не додавати собі зайвої роботи.

"Текст указу - це по-суті доручення президента на адресу уряду! Навіщо ми будемо самі собі писати доручення? Навіщо, якщо ми можемо ці питання владнати розпорядженням Кабінету міністрів? Тому непотрібно ніякого указу", - запропонував Крупко.

Ініціативу Крупка підтримала прем'єр Юлія Тимошенко, хоча саме вона розписала на міністрів завдання провести експертизу проекту президентського указу.

Сам проект документу вмістився на одній сторінці.

Указ планувалося видати в продовження спільної заяви Україна-ЄС за підсумками газотранспортної конференції, яка відбулася 23 березня в Бельгії.

Проект передбачав, що уряд протягом тижня затвердить положення про "групу технічної координації" для реалізації брюссельських домовленостей, а також надасть кандидатури до її складу.

Крім того, протягом місяця уряд мав би розробити "план заходів" для реалізації брюссельських домовленостей.

Протягом півроку уряд мав би провести "консультації" та визначити інвесторів для модернізації газопровідної системи.

Нарешті, Ющенко хотів доручити уряду до кінця року подати ТЕО та кошториси інвестиційних проектів для ГТС.

Самі ж "переговори" про залучення кредитів на згадані цілі планувалося тільки почати (!) аж через рік, у 2010.

Останнім пунктом Ющенко пропонував доручити Держтелерадіо "забезпечити висвітлення у ЗМІ" заходів з реалізації брюссельської газової заяви.

При цьому цікаво, що "Нафтогаз" пропонував викласти цей пункт в редакції "забезпечити об'єктивне висвітлення у ЗМІ". Незрозуміло тільки, яким чином в уяві нафтогазівців бюрократи мали би це зробити.

З огляду на розлогі терміни, в написанні проекту указу відчувалася натренована рука українського чиновника .

Однак уряд відмовився візувати цей указ Ющенка. Наступного дня уповноважений президента Богдан Соколовський назвав це спробою "зруйнувати єдину державну позицію" в питанні модернізації ГТС.

"На жаль, Кабінет міністрів 15 квітня на своєму засіданні зайняв неконструктивну позицію, відкинувши саму ідею консолідації зусиль. Такими діями уряд формує потенційну загрозу самій системній роботі із модернізації української ГТС, на якій наполягає президент України", - заявив Соколовський.

Цікаво, що сам Ющенко в інтерв'ю "Комерсанту" ще до засідання уряду заявив, що володіє інформацією стосовно того, що Тимошенко переглядає свою позицію відносно підписаної угоди. "У мене також є така інформація. Але я можу тільки висловити жаль в цьому зв'язку, бо іншого варіанту в України немає", - заявив Ющенко у відповідь на запитання журналіста.

У свою чергу Петро Крупко пояснив "Економічній правді", що указ президента не вирішує проблеми.

"Модернізації ГТС - це повноваження уряду. А що ми бачимо в проекті указу? Перша стаття - це набір доручень від президента до Кабінету міністрів з питань, які уряд може вирішити сам. Друга стаття - це доручення Держтелерадіо. Тому уряд порадився і вирішив реалізувати брюссельські домовленості як розпорядження Кабінету міністрів, де кожне міністерство чи Нафтогаз отримує своє доручення", - сказав Крупко.

Тому, додав міністр, "в таких умовах ми просто відмовилися від зайвого документу - указу президента".

... ...
 


Комментарии
комментариев: 0

...
Новости партнеров


Дайджест
БізнесЦензор зібрав коментарі від трьох українських підприємств – ЗТР, Укрелетроапарат та концерну НІКМАС – щодо проєкту закону про локалізацію. Резюме: Україна запускає те, що у всьому світі діє вже давно.
Офис президента обнародовал все пять вопросов, которые будут заданы украинцам в день голосования на местных выборах 25 октября. Один из них касается создания свободной экономической зоны на Донбассе.
19.10.20
"Зеленый" водород – экологически чистое топливо, которое может заменить ископаемые источники энергии уже в ближайшем будущем. Какие источники водорода существуют, и почему это топливо перспективно для Украины.
Алюминий подорожал до максимальных значений за полтора года. Стоимость металла на LME достигла 1863 долл/тонну за счет активного спроса в Китае и ослабления курса доллара.
16.10.20
"Банковская реформа" Валерии Гонтаревой и членов ее команды Якова Смолия и Екатерины Рожковой не была успешной. Создается впечатление, что предыдущие пять лет вся финансово-банковская система работала против отечественных производителей.
Летом ситуация на рынке труда значительно улучшилась и количество вакансий увеличилось на 47 процентов. Сейчас же работодатели заняли выжидательную позицию, пока не будет более-менее понятная ситуация со второй волной карантина.
16.10.20, Сегодня
В Украине с началом осени начался стремительный рост цен. Инфляция за сентябрь, по данным Госслужбы статистики, составила 0,5% за месяц. Экономисты говорят, что к концу года цены будут расти еще быстрее, до 2% ежемесячно.
15.10.20
В октябре, как ожидается, Верховная Рада рассмотрит подготовленный правительством проект госбюджета на 2021 год. Что не так с главным финансовым документом страны.
Ціни на оренду комерційної нерухомості знизилися і будуть знижуватися далі, попереджають експерти. Як криза позначилася на торговельній та комерційній нерухомості і яким буде майбутнє офісних працівників?
13.10.20
13.10.20, Капитал
Со времён окончания Второй мировой войны ни одно событие не оказывало такого глубокого глобального воздействия, как пандемия Covid-19. Эта пандемия спровоцировала кризис в здравоохранении и экономике в масштабах, которые мы не видели на протяжении жизни несколько поколений.
12.10.20
09.10.20
08.10.20
06.10.20
05.10.20
02.10.20
01.10.20
30.09.20
29.09.20
28.09.20
25.09.20
24.09.20
23.09.20
21.09.20
18.09.20
17.09.20
16.09.20


Жми «Подписаться» и получай самые интересные новости портала в Facebook!