Подробнее Запомнить город


Підземна «прем’єра»

размер текста:

Відкриття «сезону» шахтарських страйків проти затримки виплат заробітної плати, про що попереджали лідери гірняцьких профспілок, не забарилося. Своєрідна підземна «прем’єра» відбулася у виробках шахти «Чайкіно» в Макіївці, де після закінчення зміни гірники відмовилися підніматися на поверхню до повного погашення їм заборгованості із зарплати. Усього у підземній акції протесту беруть участь 11 прохідників, які втомилися чекати виплати заробітку вже більше трьох місяців.

Уряд, що бреше

Стан добровільних заручників підземелля періодично перевіряє медсестра підземного медичного пункту шахти, з поверхні їм доставляють воду та їжу, а спеціалісти Держгірпромнагляду постійно стежать за провітрюванням виробки. Вимоги страйкарів залишаються незмінними — вони вийдуть на–гора тільки після повного погашення заборгованості із зарплати. Загалом працівникам Макіївського шахтобудівельного управління заборгували більше трьох мільйонів гривень ще за січень, лютий та березень. «Людей зрозуміти можна, бо до шахтобудівельних організацій досі так і не надійшли кошти для виплати заборгованості із зарплати, — каже голова Донецької шахтобудівельної організації територіального управління Профспілки працівників вугільної промисловості Володимир Лащенко. — Обіцяних ще місяць тому грошей, виділених зі Стабілізаційного фонду держбюджету на погашення заборгованості із зарплати шахтобудівельним підприємствам у розмірі 24 мільйони гривень, тут уже втомилися чекати. Тому підземний протест став відповіддю шахтобудівельників керівникам країни та вугільної галузі, які забрехалися: вони не могли не знати, що борги перед ними не погашені».

Макіївських шахтобудівельників мають намір підтримати й колеги з Шахтарська, які, протестуючи проти заборгованості з зарплат, збираються пікетувати приміщення міської ради. До такої акції планують вдаватися також працівники тресту «Доншахтобудмонтаж», обравши місцем пікету площу перед Донецькою облдержадміністрацією.

Так само досить непростою залишається ситуація і в шахтарських колективах Донеччини, де, м’яко кажучи, були дуже здивовані недавніми публічними заявами Прем’єр–міністра України Юлії Тимошенко про відсутність боргів перед гірниками. Адже на початок квітня загальний борг лише гірникам Донецької області становив більше 500 мільйонів гривень. Наприклад, працівникам ДП «Донецька вугільна енергетична компанія» тільки за лютий поточного року заборгували 53 мільйони гривень. У письмовому зверненні до Прем’єр–міністра лідери Донецької територіальної організації Профспілки працівників вугільної промисловості вкотре попереджують, що гірники державного підприємства вже практично готові розпочинати акції протесту.

Держпідтримка... звуком

Шахти ДП «Дзержинськ­вугілля», де гірники теж потерпають від затримок із виплатою заробітку, взагалі опинилися за крок від зупинки виробництва. «Ситуація в нас на межі соціального вибуху, — підтверджує голова Дзержинської територіальної організації ППВП Василь Щербань. — Розпочався квітень, а люди досі не отримали зарплату чи хоча б її частину за лютий. Причому перспектив виплати заробітку — жодних. Бюджетних коштів за статтею «держпідтримка на собівартість» до нашого об’єднання не надійшло ні копійки, а власних грошей від реалізації вугільної продукції після різкого падіння цін на вугілля втричі ледве–ледве вистачає на половину місячного фонду оплати праці».

Профспілкові лідери згадують, що під загрозою загальноукраїнської акції протесту гірників, оголошеної на 25 березня, в Мінвуглепромі та Кабміні таки знайшли можливість віддати гірникам зарплату за січень. Однак соціальну напругу вдалося зняти лише на якийсь час.

Головними причинами важкої ситуації у вугільних колективах Донеччини місцеві керівники і пересічні шахтарі називають недостатнє фінансування з державного бюджету, а також нестачу коштів, які надходять на шахти від реалізації вугілля. Бо, не секрет, падіння попиту на паливо (особливо «підвели» металурги) призвело до того, що на тутешніх шахтах спершу накопичували паливо на складах, а потім навіть змушені були зменшувати темпи вуглевидобутку. Само собою, це не могло не позначитися на спроможності вугільних підприємств, багато з яких «на ладан дишуть», виживати за нинішніх кризових умов.

... ...
 


Комментарии
комментариев: 0

...
Новости партнеров


Дайджест
БізнесЦензор зібрав коментарі від трьох українських підприємств – ЗТР, Укрелетроапарат та концерну НІКМАС – щодо проєкту закону про локалізацію. Резюме: Україна запускає те, що у всьому світі діє вже давно.
Офис президента обнародовал все пять вопросов, которые будут заданы украинцам в день голосования на местных выборах 25 октября. Один из них касается создания свободной экономической зоны на Донбассе.
19.10.20
"Зеленый" водород – экологически чистое топливо, которое может заменить ископаемые источники энергии уже в ближайшем будущем. Какие источники водорода существуют, и почему это топливо перспективно для Украины.
Алюминий подорожал до максимальных значений за полтора года. Стоимость металла на LME достигла 1863 долл/тонну за счет активного спроса в Китае и ослабления курса доллара.
16.10.20
"Банковская реформа" Валерии Гонтаревой и членов ее команды Якова Смолия и Екатерины Рожковой не была успешной. Создается впечатление, что предыдущие пять лет вся финансово-банковская система работала против отечественных производителей.
Летом ситуация на рынке труда значительно улучшилась и количество вакансий увеличилось на 47 процентов. Сейчас же работодатели заняли выжидательную позицию, пока не будет более-менее понятная ситуация со второй волной карантина.
16.10.20, Сегодня
В Украине с началом осени начался стремительный рост цен. Инфляция за сентябрь, по данным Госслужбы статистики, составила 0,5% за месяц. Экономисты говорят, что к концу года цены будут расти еще быстрее, до 2% ежемесячно.
15.10.20
В октябре, как ожидается, Верховная Рада рассмотрит подготовленный правительством проект госбюджета на 2021 год. Что не так с главным финансовым документом страны.
Ціни на оренду комерційної нерухомості знизилися і будуть знижуватися далі, попереджають експерти. Як криза позначилася на торговельній та комерційній нерухомості і яким буде майбутнє офісних працівників?
13.10.20
13.10.20, Капитал
Со времён окончания Второй мировой войны ни одно событие не оказывало такого глубокого глобального воздействия, как пандемия Covid-19. Эта пандемия спровоцировала кризис в здравоохранении и экономике в масштабах, которые мы не видели на протяжении жизни несколько поколений.
12.10.20
09.10.20
08.10.20
06.10.20
05.10.20
02.10.20
01.10.20
30.09.20
29.09.20
28.09.20
25.09.20
24.09.20
23.09.20
21.09.20
18.09.20
17.09.20
16.09.20


Жми «Подписаться» и получай самые интересные новости портала в Facebook!