Подробнее Запомнить город


Час виплачувати кредит по довірі

размер текста:

У столиці розпочалася Всеукраїнська акція протесту «Ні свавіллю банків!». Укотре під стінами Кабінету Міністрів України зібралися вкладники та позичальники вітчизняних банків з усієї країни. Їх мета не нова: нагадати про проблеми населення владі. І щоб остання про них все ж таки не забувала, принесли і символічні пігулки для відновлення пам’яті «Антисклероз». Та закликали усіх можновладців об’єднатися задля допомоги звичайним людям. Якщо ж їхні вимоги задоволено не буде — учасники акції обіцяють ініціювати початок безстрокової акції протесту з її невід’ємним атрибутом — наметовим містечком.

— Свого часу ми видали нашій владі величезний кредит довіри. Та вона не те що відсотки не погашала, а й навіть «тіло» позики повертати не хоче. Утім, час платити все-таки настав! — кажуть члени громадської організації «Антикредит» з Миколаєва.

Ще до початку кризи хмельничанин Сергій Паньков з дружиною мав свій бізнес.

— Ми полічили, — каже пан Паньков, — і виявилося, що можемо дозволити взяти собі ще одну машину у кредит і навіть придбати новий будинок. Тоді нам настійливо рекомендували працівники банку брати позику саме у валюті. Мовляв, виграєте на курсі. Заставним майном обрали власну квартиру. Справно виплачували рахунки за кредитом, та криза все змінила. Бізнес практично занепав, і нині ми працюємо тільки «на кредит». На життя взагалі коштів немає.

Щоб погашати кредит по будинку, сім’ї Паньків довелося продати обидві машини. На черзі — квартира. Та тут виникла проблема. Ціни на нерухомість дуже впали. І сьогодні вартість їхньої квартири навіть не дотягує до заставної ціни. Що буде далі і звідки брати гроші на погашення кредиту, хмельничани не знають. Сподіваються, що на допомогу прийде влада і знайде хоча б якісь важелі впливу на комерційні банки. І щоб їй було легше, учасники протесту навіть виклали свої основні вимоги у кількох пунктах. Серед них — створення спеціальної комісії, до складу якої увійшли б можновладці усіх рівнів, представники банківських установ та прості українці. У співпраці вони мають виробити механізми виходу країни із ситуації, що склалася. Головне, щоб інтереси кожної сторони були враховані.

Погоджується з цим і Олександр, співробітник одного з комерційних банків:

— Знаєте, можна вимагати і видачу депозитів, і відстрочку у виплаті кредитів. Можна навіть заборонити піднімати відсоткову ставку за кредитами, чи ж перевести валютні позики у гривні за курсом на момент підписання договору. Але це нереально, бо виникає запитання — за чий рахунок усе це буде здійснено? Хто виплачуватиме курсові різниці та збитки? Дії Нацбанку за останні кілька місяців — далекі від ідеальних. Це, зокрема, стосується і мораторію на видачу депозитів, що є порушенням прав людини. Просто досить приймати рішення нашвидкуруч. Потрібно сісти і прописати усі подальші кроки. Без втрат не обійдеться. Але їх потрібно розподілити поміж усіма учасниками процесу — державою, банками та громадянами.

... ...
 


Комментарии
комментариев: 0

...
Новости партнеров


Дайджест
26.05.18, Сегодня
Сейчас на 100 работающих украинцев приходится 95 пенсионеров.
В каких изменениях нуждается принятый в первом чтении закон О валюте.
Верховная Рада собирается утвердить бюджетную резолюцию на 2019-2021 годы. Что ждет Украину в эти три года?
Украинци вернулись к покупательной способности 2013 года.
25.05.18
25.05.18
Наприкінці квітня Мінекономіки внесло до Верховної Ради України “геніальний" за змістом та помпезний за назвою законопроект №8318 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективного функціонування Експортно-кредитного агентства (ЕКА)”.
Германия может поддержать Северный поток-2, несмотря на жесткую позицию США.
25.05.18, Сегодня
ЕСПЧ признал запрет продажи земли нарушением из-за двух пенсионеров.
Верховная Рада собирается утвердить бюджетную резолюцию на 2019-2021 годы. Что ждет Украину в єти три года?
25.05.18, Сегодня
Эксперты советуют подходить к вопросу комплексно.
Чиновники строят планы по модернизации и возрождению украинского авиастроения. Помимо выпуска новых вертолетов и самолетов, правительство надеется вывести эту продукцию на внешние рынки.
24.05.18
23.05.18
22.05.18
21.05.18


Жми «Подписаться» и получай самые интересные новости портала в Facebook!