Подробнее Запомнить город


«Вгамуйте пристрасті»,

12.03.09 , День
размер текста:

Позавчора в аеропорту «Бориспіль» першого заступника голови СБУ Валерія Хорошковського обшукали співробітники митної служби. «Після прибуття в аеропорт була спланована провокація — за листом одного з народних депутатів був зроблений вибірковий огляд моїх речей. Мені не дали листа, я його бачив лише краєм ока», — прокоментував Хорошковський. Аналізуючи цю ситуацію, варто зазначити, конфлікт інтересів в Україні з кожним днем порушує все більше й більше питань.

Валерій Хорошковський, якого свого часу прославляли на посаді голови Державної митної служби, сьогодні вже не в милості прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, та й працює він, за призначенням Президента Віктора Ющенка, тепер першим заступником голови СБУ. Ситуація змінилася після підписання українсько-російських газових угод, коли Тимошенко заявила, що 11 млрд. кубів газу, що належали компанії РосУкрЕнерго, є вже державною власністю, які необхідно розмитнити. Хорошковський відмовився це зробити, після чого, по суті, і опинився в президентському таборі. Потім пішло: обшук співробітниками СБУ компанії «Нафтогаз» у пошуках документів стосовно вищезазначеного газу, взаємні звинувачення Хорошковського і Тимошенко, обшук уже самого Хорошковського на митниці в аеропорту «Бориспіль», прибуття працівників СБУ до Кабінету Міністрів у пошуках тих самих документів тощо. Кому все ж таки належать 11 млрд. кубів газу в українських сховищах? Якщо це приватна власність Дмитра Фірташа, то чому на неї «нападає» уряд? Якщо ні, чи зміг би тоді Фірташ із такою впевненістю подавати позов на «Нафтогаз» до Стокгольмського суду? Як оцінювати дії СБУ в даній ситуації? Чи зможе Кабінет Міністрів вирішити цю проблему, розповів  експерт Олександр НАРБУТ:

— Серед української політичної еліти існує проблема зрілості, досягши певних висот, вона при цьому не може професійно поводитися. Люди не готові виконувати взяті на себе зобов’язання, не розуміючи в чому суть їхньої діяльності. У компанії РосУкрЕнерго є корпоративні права як Дмитра Фірташа, так і російського Газпрому, тому все, що відбувається навколо РосУкрЕнерго, вигідно і Фірташу, і Газпрому. Лише наївний може вважати, що це приватна суперечка акціонера Фірташа та уряду. Уряд зазначає, що він дбає про національні інтереси, хоч якби він дбав про них, навряд чи підписав би весь пакет документів українсько-російської газової угоди. Дії СБУ не є протизаконними, вони просто набули зайвої публічності.

Сьогодні всім учасникам конфлікту потрібно розуміти, до чого може призвести його ескалація.

... ...
 


Комментарии
комментариев: 0

...
Новости партнеров


Дайджест
БізнесЦензор зібрав коментарі від трьох українських підприємств – ЗТР, Укрелетроапарат та концерну НІКМАС – щодо проєкту закону про локалізацію. Резюме: Україна запускає те, що у всьому світі діє вже давно.
Офис президента обнародовал все пять вопросов, которые будут заданы украинцам в день голосования на местных выборах 25 октября. Один из них касается создания свободной экономической зоны на Донбассе.
19.10.20
"Зеленый" водород – экологически чистое топливо, которое может заменить ископаемые источники энергии уже в ближайшем будущем. Какие источники водорода существуют, и почему это топливо перспективно для Украины.
Алюминий подорожал до максимальных значений за полтора года. Стоимость металла на LME достигла 1863 долл/тонну за счет активного спроса в Китае и ослабления курса доллара.
16.10.20
"Банковская реформа" Валерии Гонтаревой и членов ее команды Якова Смолия и Екатерины Рожковой не была успешной. Создается впечатление, что предыдущие пять лет вся финансово-банковская система работала против отечественных производителей.
Летом ситуация на рынке труда значительно улучшилась и количество вакансий увеличилось на 47 процентов. Сейчас же работодатели заняли выжидательную позицию, пока не будет более-менее понятная ситуация со второй волной карантина.
16.10.20, Сегодня
В Украине с началом осени начался стремительный рост цен. Инфляция за сентябрь, по данным Госслужбы статистики, составила 0,5% за месяц. Экономисты говорят, что к концу года цены будут расти еще быстрее, до 2% ежемесячно.
15.10.20
В октябре, как ожидается, Верховная Рада рассмотрит подготовленный правительством проект госбюджета на 2021 год. Что не так с главным финансовым документом страны.
Ціни на оренду комерційної нерухомості знизилися і будуть знижуватися далі, попереджають експерти. Як криза позначилася на торговельній та комерційній нерухомості і яким буде майбутнє офісних працівників?
13.10.20
13.10.20, Капитал
Со времён окончания Второй мировой войны ни одно событие не оказывало такого глубокого глобального воздействия, как пандемия Covid-19. Эта пандемия спровоцировала кризис в здравоохранении и экономике в масштабах, которые мы не видели на протяжении жизни несколько поколений.
12.10.20
09.10.20
08.10.20
06.10.20
05.10.20
02.10.20
01.10.20
30.09.20
29.09.20
28.09.20
25.09.20
24.09.20
23.09.20
21.09.20
18.09.20
17.09.20
16.09.20


Жми «Подписаться» и получай самые интересные новости портала в Facebook!