Подробнее Запомнить город


«Вгамуйте пристрасті»,

12.03.09 , День
размер текста:

Позавчора в аеропорту «Бориспіль» першого заступника голови СБУ Валерія Хорошковського обшукали співробітники митної служби. «Після прибуття в аеропорт була спланована провокація — за листом одного з народних депутатів був зроблений вибірковий огляд моїх речей. Мені не дали листа, я його бачив лише краєм ока», — прокоментував Хорошковський. Аналізуючи цю ситуацію, варто зазначити, конфлікт інтересів в Україні з кожним днем порушує все більше й більше питань.

Валерій Хорошковський, якого свого часу прославляли на посаді голови Державної митної служби, сьогодні вже не в милості прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, та й працює він, за призначенням Президента Віктора Ющенка, тепер першим заступником голови СБУ. Ситуація змінилася після підписання українсько-російських газових угод, коли Тимошенко заявила, що 11 млрд. кубів газу, що належали компанії РосУкрЕнерго, є вже державною власністю, які необхідно розмитнити. Хорошковський відмовився це зробити, після чого, по суті, і опинився в президентському таборі. Потім пішло: обшук співробітниками СБУ компанії «Нафтогаз» у пошуках документів стосовно вищезазначеного газу, взаємні звинувачення Хорошковського і Тимошенко, обшук уже самого Хорошковського на митниці в аеропорту «Бориспіль», прибуття працівників СБУ до Кабінету Міністрів у пошуках тих самих документів тощо. Кому все ж таки належать 11 млрд. кубів газу в українських сховищах? Якщо це приватна власність Дмитра Фірташа, то чому на неї «нападає» уряд? Якщо ні, чи зміг би тоді Фірташ із такою впевненістю подавати позов на «Нафтогаз» до Стокгольмського суду? Як оцінювати дії СБУ в даній ситуації? Чи зможе Кабінет Міністрів вирішити цю проблему, розповів  експерт Олександр НАРБУТ:

— Серед української політичної еліти існує проблема зрілості, досягши певних висот, вона при цьому не може професійно поводитися. Люди не готові виконувати взяті на себе зобов’язання, не розуміючи в чому суть їхньої діяльності. У компанії РосУкрЕнерго є корпоративні права як Дмитра Фірташа, так і російського Газпрому, тому все, що відбувається навколо РосУкрЕнерго, вигідно і Фірташу, і Газпрому. Лише наївний може вважати, що це приватна суперечка акціонера Фірташа та уряду. Уряд зазначає, що він дбає про національні інтереси, хоч якби він дбав про них, навряд чи підписав би весь пакет документів українсько-російської газової угоди. Дії СБУ не є протизаконними, вони просто набули зайвої публічності.

Сьогодні всім учасникам конфлікту потрібно розуміти, до чого може призвести його ескалація.

... ...
 


Комментарии
комментариев: 0

...
Новости партнеров


Дайджест
23.06.18, Financial club
Санкции против российских компаний оказались болезненными для украинского рынка. Украинская биржа была вынуждена отказаться от российского ПО, что привело к параличу как торгов фьючерсами и опционами, так и к отключению интернет-трейдинга – стали невозможны безадресные анонимные сделки с ценными бумагами.
Вопрос, какой быть таможни, остается открытым.
Когда возможно серьезное падение курса гривны.
Чтобы эффективно бороться с тенью, нужно сначала отказаться от обывательских иллюзий.
23.06.18, ubr.ua
Благодаря новым полномочиям Нацбанк сможет в любой момент вводить новые лимиты на покупку СКВ и ее перечисления
Новая весовая система значительно хуже прежней.
22.06.18
Расширенные возможности для валютных спекуляций банков могут раскачать рынок.
Новий керівник Мінфіну розповіла ЕП, що буде з мінімалкою, чи реально виконати бюджет і отримати транш МВФ, та кому будуть підпорядковуватися податківці.
22.06.18, ubr.ua
Чиновники обвинили финансистов в некачественном финмониторинге.
22.06.18, Сегодня
Судебные тяжбы ослабляют российский Газпром.
21.06.18
20.06.18
19.06.18
18.06.18
16.06.18


Жми «Подписаться» и получай самые интересные новости портала в Facebook!