Подробнее Запомнить город


Баба Параска: Агітувати на президентських виборах буду за Тимошенко і Ющенка

08.03.09 , СейЧас
размер текста:

Вже чотири тижні символ "помаранчевої" революції баба Параска (Параска Королюк) знаходиться у рідному селі Дорогичівка, і не може повернутись у Київ. Після побиття лікування у елітній клініці "Феофанія" відчутних результатів не принесло. "Ходити важко, спина болить, ноги пухнуть. Дивлюсь у стелю і плачу, що не можу з 8 Березня привітати Юлю Тимошенко. За п'ять років у Києві я звикла бути з народом". Чи пробачила баба Параска своїх кривдників, коли вона збирається повернутися до "великої політики", і чи не заважають їй переламані ребра любити Ющенка, читайте в інтерв'ю.

- Параско Василівно, як Ваше здоров'я, де Ви мешкаєте, чи збираєтесь до Києва найближчим часом?

- Не можу я їхати у столицю. Зі здоров'ям дуже погано. Вчуся заново ходити, пухнуть ноги, спина дуже болить. Намагаюсь якомога більше лежати. Через це в мене душа болить. Дивлюсь у стелю і плачу, що не можу з 8 Березня привітати Юлю Тимошенко (говорить крізь сльози баба Параска). За п'ять років у Києві я звикла бути з народом. Дуже мені шкода, що я не у столиці. Десятого березня буде три місяці як я ледве ходжу. Була вчора в Тернополі, думала що поїду у Київ, але спина так розболілася, що я вернулась додому.

- Ви до Тернополя їздили по квитки на потяг до Києва чи у "державних справах"?

- Я їздила провідати губернатора Юрія Чижмаря, давно не бачила його, скучила і хотіла передати йому привіт. Але, нажаль, в нього не було часу. Він встиг лише спитати як моє здоров'я і побіг працювати. А як моє здоров'я? В селі у нас лікарів немає.

- Після того, як Вас побила держохорона президента, перед Вами хто-небудь вибачився? Чи дзвонили Вам люди з оточення Віктора Ющенка?

- Ні, ніхто не вибачався і ніхто не дзвонив. Слава Богу, є люди, які пообіцяли розібратися в цій справі, покарати тих, хто мене образив. Це прокурор Харкова, але я забула його ім'я. У лікарні від БЮТ мене провідував Михайло Ливинський (керівник апарату Кабінету міністрів - "СЕЙЧАС"), а від "Нашої України" тільки Микола Катеринчук. Більше ніхто у "Нашій Україні" про мене не дбав.

- Після інциденту у Вас не виникло бажання покинути "велику політику"?

- Ні, я не покину політику. Бо не можу покинути тих лідерів, що народ з Майдану привів до влади.

- Після лікарні Ви бачилися з президентом чи прем'єром?

- Ні, нікого я не бачила. Я останній раз з Ющенком говорила у липні, на Говерлі.

- Через те, що Вас побили, чи змінили Ви своє ставлення до Ющенка, ображаєтесь на нього?

- Як мені не важко, як мені не прикро, я все рівно його люблю. Бог йому суддя, а не я. Я його поважаю, і Юлю Тимошенко я люблю і поважаю.

- За кого тепер - Ющенка чи Тимошенко - Ви буде агітувати та голосувати на президентських виборах?

- Спочатку мені треба дожити до цих виборів. Але я так думаю, що агітувати буду за них двох, бо вважаю, що вони підуть на президентські вибори однією командою. Я хочу, щоб президентом знов став Ющенко, а прем'єром - Тимошенко. Як би сильно вони не сварилися, вони будуть разом.

- Вам від їх команд вже поступало запрошення до співпраці?

- Ні. Мені ніколи не пропонували агітувати чи за Ющенко, чи за Тимошенко. Я сама їжджу, сама ходжу. Я не належу до тих людей, що агітують за гроші. Хоча знаю таких - наприклад, агітаторам Мороза платять 120 грн.

- Ви готуєтесь до дострокових президентських виборів?

- Дострокових виборів не буде, я в цьому впевнена. Ющенко буде президентом увесь строк. Навіщо ж проводити ці вибори, коли їх не хоче народ? Кравчуку заплатили гроші за ту заяву, коли він попросив Ющенка піти у відставку. Краще б він на себе подивився, бо це він з Кучмою розікрав, розгромив Україну. Він немає права ображати Ющенка!

- А ви вірите, що це Тимошенко попросила Кравчука звернутися до Ющенка?

- Не вірю. Це Кравчук сам, Юля не могла так зробити. Юля розуміє, що зараз проводити вибори не можна, бо криза.

- Як гадаєте, можна людей переконати вдруге проголосувати за Ющенка?

- Якщо Ющенко візьметься за бандитів, які заважають Україні отримати дешевий газ, якщо власників банків на місце поставить, то люди будуть за нього голосувати.

- Це у нього команда непрофесійна чи Віктор Андрійович сам винен, що його рейтинг зараз нижче 3%?

- Він не винен - це точно. Чи винна його команда, я не можу сказати, бо не хочу ображати людей. Але оточення в нього складне.

От за кого більше всіх мені душа болить, так це за Миколу Катерчука. Це людина з народу, він любить простих людей. Ющенку було б ліпше коло нього. Тому що всі інші переймаються власними кишенями і гаманцями, а Микола - ні. Ющенко ще прийдеться відповідати перед Богом за те, що він відштовхнув від себе Катеринчука. Це був страшний гріх.

Микола стільки зробив для Віктора Андрійовича. Це ж він разом с Мариною Ставнійчук і Юрієм Ключковським відстоювали його у судах у 2004 році.

- Як гадаєте, Тимошенко зможе витягнути країну з кризи?

- Сама Тимошенко не зможе подолати кризу, і сам Ющенко не зможе. Все буде добре, якщо вони будуть разом діяти.

- Що потрібно зробити для подолання кризи: Стельмаха зняти чи взяти кредит в МВФ або у Москви?

- Перший крок Тимошенко вже зробила, вона скоротила зарплати депутатів, міністрів, чиновників. Ще необхідно позбавити службовців пільг, і одразу в країні стане легше дихати. Як би не Юля, депутати ніколи би не проголосували за зменшення зарплати.

Друге - необхідно звільнити Стельмаха. Щодо кредитів, то, звісно, страшно брати, бо потім втричі більше треба віддавати. Може, я людина неграмотна, але мені здається, що гроші треба позичати не в Москві, а у наших мільярдерів. Але може я і помиляюсь, Тимошенко і Ющенкові видніше. Я ж політик від народу, той, що до президента думку людей доносить, а за кредити - то Віктор Андрійович краще знає.

- Ви вірити, що у 2010 році новим президентом стане Віктора Янукович?

- Ні. За ним підуть тільки ті люди, яких він купив. Шансів стати президентом в нього немає.

- За чотири роки після Майдану Ви так і не змінили своє ставлення до нього?

- Я з Януковичем не сварилась, але й любити його мені теж немає за що. Хай спочатку дасть людям - Тимошенко, Ющенкові - попрацювати. Треба, щоб вони десять років послужили, а потім питати з них, зробили вони щось, чи ні. Кучма два строки сидів на Банковій.

Особливо погане у мене ставлення до Азарова, гидко на нього дивитися. Що п'ятниці на "Інтері" забиває людям голову брехнею. Всіх ображає, сварить, забув, як сам погано служив Україні. Ми ж пенсії, зарплати при ньому не получали. А коли Віктор Андрійович і Юлія Володимирівна прийшли до влади, одразу збільшилась пенсія і зарплата. А при Януковичі платили копійки.

- Як, на Ваш погляд, у молодих політиків - Яценюка, Гриценка, Хорошковського - є шанс стати президентом України?

- Яценюк молодець. Він завжди правду каже, і за президента завжди турбується. Мені здається, що він так думає: "Я ще встигну, а Ющенкові треба допомогти". Про Гриценка нічого не можу сказати.

Знаю напевне, що люди не люблять Тягнибока. В нас про нього кажуть так: "Тягнибік тягне у бік". Бо він відтягує голоси у всіх наших помаранчевих лідерів.

- У неділю буде жіноче свято 8 Березня, яких подарунків чекаєте?

- Здоров'я прошу у Бога, і щоб Юля і Вітя помирились. Я їх люблю і поважаю. Тимошенко, Ющенко, Безсмертний, Катеринчук, Порошенко, - це ті люди, які стояли на Майдані, і я їх завжди буду захищати. Я хочу, щоб їм Бог допомагав, і я не хочу, щоб вони розколювалися.

Як би я була у Києві, то святкувала 8 Березня, а так - буду у дома в ліжку лежати. Але хочу Юлії Тимошенко, Катерині Ющенко, жінці Романа Безсмертного, жінці Миколи Катеринчука, жінці Віктора Балоги і всім жінкам України побажати наступне: щоб усі були здорові, щасливі і багаті, щоб процвітали, як у полі маки.

... ...
 


Комментарии
комментариев: 1
15:52 | 09.03.2009
Мария
И кому интересно мнение какой-то бабки Параски и ей подобных? Не поленились у нее интервью взять... Это только лишний раз показывает уровень современной журналистики и деградации общества. К сожалению.

...
Новости партнеров


Дайджест
Нацбанк у вересні презентував концепцію валютного регулювання.
Газпром уже давно используется Кремлем в политических целях.
25.09.18, Вести
У украинцев не прекращаются проблемы с документами. Владельцам id-паспортов продолжают отказывать в предоставлении ряда услуг из-за невозможности считать с пластиковых документов необходимую информацию.
25.09.18, ubr.ua
Налоговики применяют их в случаях, когда работники компаний делают мелкие покупки по поручению начальства, и получают возмещения по чекам.
Основным местом назначения наших трудовых мигрантов стала Польша, где уже работают от двух до трех миллионов украинцев.
25.09.18, Вести
С началом осени цены стремительно полетели вверх. Больше всего подорожание ударило по так называемому борщевому набору, но в скором времени ценники изменятся также на хлеб и на сало.
Если все будет очень хорошо и прогноз МВФ относительно роста нашего подушевого дохода на 50% до 2023 г. оправдается, Украина... так и не догонит даже развивающийся мир, оставшись в корзине третьих экономик.
Отрасль ждет роста цен на фоне отказа ОПЕК+ нарастить добычу.
Цены на квартиры на первичном рынке недвижимости Киева и области продолжают расти. Застройщики рассказали, почему это не отпугивает покупателей и почему они ожидают всплеска спроса накануне 2019-го.
25.09.18, Financial club
Миссия МВФ уехала из Украины после двух недель переговоров, так и не пообещав транш. В НБУ говорят, что реформы проводят даже быстрее, чем просит Фонд.
24.09.18
22.09.18
21.09.18
20.09.18


Жми «Подписаться» и получай самые интересные новости портала в Facebook!