Подробнее Запомнить город


Усе, що треба знати про ДЕШЕВИЙ ДОЛАР

06.03.09 , Тиждень
размер текста:

У клієнтів банків з’явилася можливість за пільговим курсом купити валюту для погашення простроченої кредитної заборгованості. Нацбанк щотижня проводитиме цільові валютні аукціони, на яких продаватиме банкам дешеві долари. Ці кошти можуть бути використані фінустановами тільки в рахунок погашення заборгованості клієнтів або їхніх поточних платежів за валютними кредитами.

За яким курсом продаватимуть валюту на аукціонах?

28 лютого на першому цільовому аукціоні НБУ продав $34,53 млн за курсом 7,8 UAH/USD, надалі він може змінюватися. Банки орієнтуються на середньозважений курс між офіційним (7,7 UAH/USD) і міжбанківським (8,4 UAH/USD). Зараз фінустанови пропонують своїм клієнтам, які бажають купити дешеву валюту, внести на спецрахунки гривневий еквівалент за курсом
7,9 – 8 UAH/USD.

Хто вже купив дешеву валюту?

У першому аукціоні взяли участь 12 банків: ПУМб, ОТП Банк, Універсалбанк, Райфайзен Банк Аваль, Сведбанк Інвест, «Сбербанк России», УкрСиббанк, АБ «Південний», Фольксбанк, Індустріалбанк, Укрсоцбанк, Автокразбанк.

Чи можливі валютні спекуляції?

Банки мають забезпечити продаж валюти клієнтам за курсом, що не може перевищувати аукціонний на 0,2%. Стягнення будь-яких комісій під час здійснення операцій із погашення заборгованості фізичних осіб за кредит­­ними договорами або підвищення курсу продажу іноземної валюти за такими операціями заборонено.

Як потрапити до заявки на аукціон?

Реєстр кредитних угод, згідно з яким іноземна валюта купується на валютному аукціоні, формують банки за погодженням із клієнтами. Потрапити до заявки зможуть лише ті, хто уклав кредитні договори до 15 жовтня 2008 року. Банки мають визначити телефон гарячої лінії та відповідальних фахівців, які надаватимуть громадянам оперативну інформацію щодо умов проведення валютних аукціонів та процедури погашення кредитів.

Чи можна гасити кредити наперед?

Валюта, куплена на валютному аукціоні, має бути використана за цільовим призначенням протягом п’яти робочих днів після потрапляння на кореспондентський рахунок банку. Тому клієнт може погашати тільки заборгованість за кредитом або здійснювати поточні платежі, що припадають на відповідний інтервал.

Як довго проводитимуть цільові валютні аукціони?

НБУ оголосив, що проводитиме аукціони щотижня по п’ятницях. Терміни проведення поки що не визначено. Загальний обсяг заборгованості населення за валютними кредитами оцінюється у $24,6 млрд (а також близько €0,5 млрд), 65% кредитних угод укладено на термін понад 5 років. У середньому попит на аукціонні долари становить $50 – 60 млн щотижня. Якщо Нацбанк його задовольнятиме, то протягом року витратить десяту частину резервів – до
$3 млрд. Цього вистачить, щоб збити ажіотажний попит на готівкову валюту, але в довготерміновій перспективі така політика навряд чи буде ефективною.

... ...
 


Комментарии
комментариев: 1

...
Новости партнеров


Дайджест
Отечественная внешняя торговля представляет собой историю неуспехов, а порой - и откровенных провалов. Почему наша страна не умеет защищать свои экономические интересы, и есть ли шанс исправить эту ситуацию.
Подземные хранилища газа в Украине забиты под завязку, но само топливо дорожает. В ближайшие месяцы его стоимость может достичь 7-8 тыс. грн за 1 тыс. кубометров.
В отличие от финансового кризиса 2008–2009 годов, когда глубокий спад спроса (и соответственно — цен) наблюдался по всем сырьевым товарам, последствия пандемии COVID-19 для отдельных частей сырьевого рынка оказались различными, отмечает в своем новом докладе Всемирный банк.
21.10.20
21.10.20, Газета.ru
Цифровизация бизнеса приведет к потере 85 млн рабочих мест в 26 странах мира, предупреждают эксперты Всемирного экономического форума в докладе "The Future of Jobs 2020". Это произойдет уже в 2025 году.
Европейские партнеры требуют от Украины более жесткого налогового контроля для украинских бизнесов – и стандарты BEPS должны его обеспечить. Но следствием может стать эмиграция бизнеса
20.10.20
БізнесЦензор зібрав коментарі від трьох українських підприємств – ЗТР, Укрелетроапарат та концерну НІКМАС – щодо проєкту закону про локалізацію. Резюме: Україна запускає те, що у всьому світі діє вже давно.
Офис президента обнародовал все пять вопросов, которые будут заданы украинцам в день голосования на местных выборах 25 октября. Один из них касается создания свободной экономической зоны на Донбассе.
19.10.20
"Зеленый" водород – экологически чистое топливо, которое может заменить ископаемые источники энергии уже в ближайшем будущем. Какие источники водорода существуют, и почему это топливо перспективно для Украины.
Алюминий подорожал до максимальных значений за полтора года. Стоимость металла на LME достигла 1863 долл/тонну за счет активного спроса в Китае и ослабления курса доллара.
16.10.20
"Банковская реформа" Валерии Гонтаревой и членов ее команды Якова Смолия и Екатерины Рожковой не была успешной. Создается впечатление, что предыдущие пять лет вся финансово-банковская система работала против отечественных производителей.
15.10.20
13.10.20
12.10.20
09.10.20
08.10.20
06.10.20
05.10.20
02.10.20
01.10.20
30.09.20
29.09.20
28.09.20
25.09.20
24.09.20
23.09.20
21.09.20


Жми «Подписаться» и получай самые интересные новости портала в Facebook!