Подробнее Запомнить город


Усе, що треба знати про ДЕШЕВИЙ ДОЛАР

06.03.09 , Тиждень
размер текста:

У клієнтів банків з’явилася можливість за пільговим курсом купити валюту для погашення простроченої кредитної заборгованості. Нацбанк щотижня проводитиме цільові валютні аукціони, на яких продаватиме банкам дешеві долари. Ці кошти можуть бути використані фінустановами тільки в рахунок погашення заборгованості клієнтів або їхніх поточних платежів за валютними кредитами.

За яким курсом продаватимуть валюту на аукціонах?

28 лютого на першому цільовому аукціоні НБУ продав $34,53 млн за курсом 7,8 UAH/USD, надалі він може змінюватися. Банки орієнтуються на середньозважений курс між офіційним (7,7 UAH/USD) і міжбанківським (8,4 UAH/USD). Зараз фінустанови пропонують своїм клієнтам, які бажають купити дешеву валюту, внести на спецрахунки гривневий еквівалент за курсом
7,9 – 8 UAH/USD.

Хто вже купив дешеву валюту?

У першому аукціоні взяли участь 12 банків: ПУМб, ОТП Банк, Універсалбанк, Райфайзен Банк Аваль, Сведбанк Інвест, «Сбербанк России», УкрСиббанк, АБ «Південний», Фольксбанк, Індустріалбанк, Укрсоцбанк, Автокразбанк.

Чи можливі валютні спекуляції?

Банки мають забезпечити продаж валюти клієнтам за курсом, що не може перевищувати аукціонний на 0,2%. Стягнення будь-яких комісій під час здійснення операцій із погашення заборгованості фізичних осіб за кредит­­ними договорами або підвищення курсу продажу іноземної валюти за такими операціями заборонено.

Як потрапити до заявки на аукціон?

Реєстр кредитних угод, згідно з яким іноземна валюта купується на валютному аукціоні, формують банки за погодженням із клієнтами. Потрапити до заявки зможуть лише ті, хто уклав кредитні договори до 15 жовтня 2008 року. Банки мають визначити телефон гарячої лінії та відповідальних фахівців, які надаватимуть громадянам оперативну інформацію щодо умов проведення валютних аукціонів та процедури погашення кредитів.

Чи можна гасити кредити наперед?

Валюта, куплена на валютному аукціоні, має бути використана за цільовим призначенням протягом п’яти робочих днів після потрапляння на кореспондентський рахунок банку. Тому клієнт може погашати тільки заборгованість за кредитом або здійснювати поточні платежі, що припадають на відповідний інтервал.

Як довго проводитимуть цільові валютні аукціони?

НБУ оголосив, що проводитиме аукціони щотижня по п’ятницях. Терміни проведення поки що не визначено. Загальний обсяг заборгованості населення за валютними кредитами оцінюється у $24,6 млрд (а також близько €0,5 млрд), 65% кредитних угод укладено на термін понад 5 років. У середньому попит на аукціонні долари становить $50 – 60 млн щотижня. Якщо Нацбанк його задовольнятиме, то протягом року витратить десяту частину резервів – до
$3 млрд. Цього вистачить, щоб збити ажіотажний попит на готівкову валюту, але в довготерміновій перспективі така політика навряд чи буде ефективною.

... ...
 


Комментарии
комментариев: 1
11:29 | 10.03.2009
Андрій
Подтверждаю, Индустриалбанк продавал доллар заемщикам по 7,82!

...
Новости партнеров


Дайджест
Парламент принял Кодекс Украины по процедурам банкротства. Что он изменит для бизнеса и простых украинцев?
22.10.18, ubr.ua
Стоимость антрацита растет одновременно с нефтью, и так будет всегда.
22.10.18, Газета.ru
Что произойдет с экономикой России, если она полностью откажется от доллара.
Вокруг земли – как ресурса – обращается вся история человечества. Но роль ее в экономическом развитии стран и всего мира за последние два столетия кардинально изменилась.
22.10.18, Financial club
Международная платежная система Visa решила спасти свои позиции в Украине, где она уже едва занимает треть рынка, и переманила топ-руководителя Mastercard.
Со следующего месяца стоимость газа для украинцев увеличится практически на четверть.
Завершающаяся реформа социального обеспечения в Великобритании слишком дорогая, слишком сложная и очень растянута во времени. Но такова судьба всех социальных реформ, даже очень качественных и хорошо продуманных
22.10.18, Сегодня
В Украине резко подорожали сигареты, хлеб и лекарства, зато подешевели яйца, гречка и сахар.
20.10.18
20.10.18, ubr.ua
Как только Госказначейство начнет платежи по НДС, валютчики поднимут цену доллара.
Як формується ціна на газ для населення, від чого вона залежить, чого чекає від уряду МВФ, і чому українцям варто чекати на новий етап підвищення.
19.10.18
18.10.18
17.10.18


Жми «Подписаться» и получай самые интересные новости портала в Facebook!