Подробнее Запомнить город


СБУ захопило Нафтогаз. Хроніка подій

размер текста:

Газовий конфлікт в середу отримав несподіване продовження.

2 березня Служба безпеки України порушила кримінальну справу за фактом заволодіння посадовими особами НАК "Нафтогаз України" 6,3 мільярдів кубометрів транзитного природного газу на суму понад 7,4 мільярдів гривень.

У рамках справи було затримано заступника начальника відділу Енергетичної регіональної митниці Державної митної служби Тараса Шепітька.

Служба безпеки заявила, що розслідування кримінальної справи відбувається під наглядом Генеральної прокуратури України, і в суворій відповідності до закону з використанням усіх повноважень, наданих службі.

В середу в приміщення Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" проникло 12 представників Служби безпеки України у камуфляжі і в масках.

"Вони просто перестрибнули через турнікети, не надавши жодних документів", - розповідають у прес-службі.

"Деякі представники НАКу отримали виклики до суду у справі з розмитення газу після затримання пана Шепітька, але обрали тактику уникання оповіщень до суду", - пояснило вторгнення СБУ джерело "Економічної правди" в НАК.

За словами представника "Нафтогазу", головний юрист БЮТу Андрій Портнов робить все можливе для уникнення затримань робітників НАК, причетних до розмитнення газу.

Як повідомив кореспондент "Економічної правди" з місця подій, близько 12.30 співробітники СБУ заблокували кабінет заступника головного бухгалтера Марії Кушнір.

Через це у неї стався серцевий напад, тому працівники "Нафтогазу" викликали швидку допомогу.

Окрім того, було заблоковано вхід до актової зали, де працюють троє співробітників СБУ в штатському. Вони вимагають видачі оригіналів договорів "Нафтогазу з російським "Газпромом" від 19 січня.

У "Нафтогазі" вважають, що це - спланована акція СБУ, оскільки виконувач обов'язків голови компанії. "Ігор Діденко зараз знаходиться в секретаріаті президента, і СБУ цим скористалося", - заявив прес-секретар компанії Валентин Землянський.

Голова юридичного департаменту НАК Сергій Давиденко під час брифінгу, що відбувся одразу після того, як стало відомо про проникнення представників СБУ до будівлі, підкреслив, що компанія не може виконувати свої функції без оригіналів згаданих документів.

За його словами, без них неможливо оформлювати мито та здійснювати інші операції з газом.

В свою чергу, СБУ попередило, що перешкода слідчим діям з боку сторонніх осіб є порушенням чинного законодавства, тому спецслужба буде жорстко реагувати на будь-які спроби незаконного втручання.

О 12.50 Шевченківське райвіділення міліції Києва отримало інформацію про те, що "3 цивільні особи та 8 осіб в уніформі пройшли до приміщення "Нафтогазу", ігноруючи охорону". Після чого співробітники відділення виїхали до будівлі Нафтогазу для з'ясування, які невідомі особи силоміць потрапили до приміщення компанії, повідомило інформаційне агентство Уніан.

Згодом, близько 13.30 до актової зали вдалося потрапити декільком депутатам. Спершу їм намагалися заблокувати прохід, але Вадим Коротюк зі фракції БЮТ зірвав з одного зі співробітників маску, щоб побачити його обличчя.

Під час розгортання інциденту, захищати "Нафтогаз" взялися депутати від БЮТ. "Після того, як до СБУ прийшов компаньон Дмитра Фірташа Валерій Хорошковський, воно перетворилося на приватну охоронну фірму цього олігарха. Без санкцій прокуратури вони затримали заступника головного бухгалтера НАКу, і утримують його", - прокоментував народний депутат Андрій Павловський від БЮТ.

Станом на 13.50 депутати спілкуються з пресою, співробітники СБУ знаходяться в середині приміщення.

О 14.00 група депутатів від БЮТ у кількості 18 осіб виступили перед ЗМІ і пообіцяли, що вони супроводжуватимуть до лікарні заступника НАК "Нафтогаз", якій в цей час швидка надавала допомогу у медпункті НАКу. Вони заявили, що співробітники СБУ намагаються забрати цю жінку на допити, хоча вона не може адекватно відреагувати на ситуацію і навіть назвати своє ім'я.

За повідомленням журналіста ЕП, співробітники СБУ повністю контролюють розвиток подій, вони блокують доступ до заступника головного бухгалтера, а також блокують вхід до актової зали, де проводять слідчі дії співробітники у штатському. Співробітники СБУ відмовляються від спілкування з пресою.

Депутати намагаються проникнути в медпункт, але спецслужба пропустила тільки 2 з них. Після того як депутати вийшли, вони повідомили, що заступнику головного бухгалтера пані Кушнір роблять кардіограму.

У прес-службі СБУ відзначили, що відбуваються звичайні слідчі дії в рамках карної справи "по факту захоплення посадовими особоами "Нафтогазу" 6,3 мільярдів кубометрів транзитного газу за попереднім зговором".

"Співробітники спецпідрозділів "Альфа", що знаходяться в будівлі "Нафтогазу", забезпечують охорону слідчіх", - додала голова прес-служби СБУ Марина Остапенко.

Станом на 14.05 до НАК "Нафтогаз" під'їхала швидка допомога.

В цей час Ігор Діденко заявив журналістам, що всі дії "Нафтогазу" є законними. "Я щойно вийшов з наради в секретаріаті президента. Зараз прийду в НАК і розберуся", - сказав він.

"Діяльність Нафтогазу була і залишається законною. Якщо у деяких керівників слабо з головою, то я їм не лікар", - додав Діденко.

О 14.30 було прийняте рішення по госпіталізації заступника головного бухгалтера Марини Кушнір. В супроводі двох співробітників СБУ її відправляють до лікарні. У той же час представники СБУ продовжують перебувати у актовій залі компаній.

... ...
 


Комментарии
комментариев: 0

...
Новости партнеров


Дайджест
Запасы золота в Украине невелики – если говорить о добыче в промышленных масштабах. Реально можно поднимать на-гора пару тонн в год. Куда большую ценность представляют сопутствующие металлы.
США вновь заблокировали назначение новых судей в апелляционную инстанцию Всемирной торговой организации. Одновременно Вашингтон подал апелляцию на решение арбитров, признающее необоснованным повышение американских пошлин на китайский импорт.
26.10.20
26.10.20, Сегодня
В "Укртрансбезопасности" заявляют: число железнодорожных аварий в Украине растет, и почти 90% случаев происходят из-за неудовлетворительного содержания путей.
Якщо податки на газ зростуть, ми отримаємо різке зростання вартості скрапленого газу в середньому на 4-5 гривень за 1 літр. Це матиме негативні соціально-економічні наслідки. Источник: https://biz.censor.net/m3223502
26.10.20, Дело
За прошедшую неделю (19-23 октября) курс продажи наличного доллара в банках практически не изменился, на других же сегментах валютного рынка курс доллара к гривне незначительно снизился на 0,1-0,3%
В Украине никому не интересны реальные экологические инвестиции, а экология стала ширмой для получения рентабельности одними за счет других.
23.10.20
Отечественная внешняя торговля представляет собой историю неуспехов, а порой - и откровенных провалов. Почему наша страна не умеет защищать свои экономические интересы, и есть ли шанс исправить эту ситуацию.
Подземные хранилища газа в Украине забиты под завязку, но само топливо дорожает. В ближайшие месяцы его стоимость может достичь 7-8 тыс. грн за 1 тыс. кубометров.
В отличие от финансового кризиса 2008–2009 годов, когда глубокий спад спроса (и соответственно — цен) наблюдался по всем сырьевым товарам, последствия пандемии COVID-19 для отдельных частей сырьевого рынка оказались различными, отмечает в своем новом докладе Всемирный банк.
21.10.20
21.10.20, Газета.ru
Цифровизация бизнеса приведет к потере 85 млн рабочих мест в 26 странах мира, предупреждают эксперты Всемирного экономического форума в докладе "The Future of Jobs 2020". Это произойдет уже в 2025 году.
20.10.20
19.10.20
16.10.20
15.10.20
13.10.20
12.10.20
09.10.20
08.10.20
06.10.20
05.10.20
02.10.20
01.10.20
30.09.20
29.09.20
28.09.20
25.09.20


Жми «Подписаться» и получай самые интересные новости портала в Facebook!