Подробнее Запомнить город


Кого захищає Генеральна прокуратура України?

размер текста:

Жоден із земельних скандалів столиці та Київської області не був доведений правохоронними органами до логічного завершення. В ситуації, коли корумповані чиновники виходять переможцями із найрезонансніших справ, опинився й селянин з Київщини, який намагався відстояти свої права та права своїх односельчан. Звичайних селян не змогла захистити навіть Генпрокуратура, ставши на бік чиновників.

Селяни в судовому порядку звинувачують нинішнього голову Обухівської райдержадміністрації та екс-голову КСП «Колос» в Обухівському районі Віктора Остринського у навмисному доведенні підприємства протягом 1998-2004 років до банкрутства і переформленні його майна на себе та близьких до нього людей.

Щоб «прихватизувати» землю та нерухомість, «місцевий латифундист» Остринський вигадав схему, за якою КСП «Колос» було ліквідовано, а потім за «нововиявленими обставинами» реорганізовано в нове товариство. За реалізацію взявся ліквідатор Д.Жеронкін, який пізніше притягався до кримінальної відповідальності за участь у справі про банкрутство іншого підприємства. Реорганізацію КСП «Колос» в сільськогосподарське ТОВ «Колос» взяли на себе СФГ «Гощівське» та ТОВ «ЧАС ПЛЮС», які фактично належать родині Остринського.

Прості члени КСП були здивовані, коли в результаті реорганізації жоден з них не став учасником нового товариства. Натомість його учасниками стали згадувані вище СФГ «Гощівське» та ТОВ «ЧАС ПЛЮС», які до того ж стали власниками додатково ще 11 об’єктів нерухомості, «випадково виявлених» після поновлення процедури банкрутства. І все це майно коштувало «інвесторам-рятівникам» неповні 40 тис. гривень.

Один із членів КСП «Колос», від свого імені та від імені інших ошуканих селян, які залишилися без прав на майно та землю, звернувся до Вищого Господарського суду України, який встановив, що законом не передбачено можливості реорганізації КСП без спільної згоди його членів (пайовиків).

Але вже під час розгляду справи у суді до справи вступив новий гравець - Генеральна прокуратура України - і відразу взявся захищати інтереси ТОВ «СТ «Колос», тобто В.Остринського і його родичів.

Оскільки суд залишився непохитним, Генпрокуратура звернулася з касаційним поданням Генпрокурора О.Медведька до Верховного суду.

Відповідно до чинного законодавства, прокурор може вступити за своєю ініціативою у справу, порушену за позовом інших осіб, для представництва інтересів громадянина або держави і в жодному разі не в інтересах певних суб’єктів господарювання.

Крім того, дивують дії Верховного суду, який зазвичай приймає до свого розгляду справи лише у виключних випадках і не обтяжує себе справами, переданими на новий розгляд.

Паралельно Остринський оформлює права власності на земельні ділянки під здобутими об’єктами нерухомості для себе та членів своєї родини. Хоч сільрада відмовила йому в оформленні права власності на ділянки, суд виявився зговірливим. Він не просто визнав право власності на земельні ділянки, а й зобов’язав непоступливу сільраду передати їх. До того ж, за дружиною пана Остринською визнано право власності на ділянки без визначення їх розміру та меж. А за рішення суду випливає, що дружина чиновника володіє цілою вулицею в селі під Києвом, ринковою вартістю кілька десятків мільйонів доларів.

... ...
 


Комментарии
комментариев: 0

...
Новости партнеров


Дайджест
26.05.18, Сегодня
Сейчас на 100 работающих украинцев приходится 95 пенсионеров.
В каких изменениях нуждается принятый в первом чтении закон О валюте.
Верховная Рада собирается утвердить бюджетную резолюцию на 2019-2021 годы. Что ждет Украину в эти три года?
Украинци вернулись к покупательной способности 2013 года.
25.05.18
25.05.18
Наприкінці квітня Мінекономіки внесло до Верховної Ради України “геніальний" за змістом та помпезний за назвою законопроект №8318 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективного функціонування Експортно-кредитного агентства (ЕКА)”.
Германия может поддержать Северный поток-2, несмотря на жесткую позицию США.
25.05.18, Сегодня
ЕСПЧ признал запрет продажи земли нарушением из-за двух пенсионеров.
Верховная Рада собирается утвердить бюджетную резолюцию на 2019-2021 годы. Что ждет Украину в єти три года?
25.05.18, Сегодня
Эксперты советуют подходить к вопросу комплексно.
Чиновники строят планы по модернизации и возрождению украинского авиастроения. Помимо выпуска новых вертолетов и самолетов, правительство надеется вывести эту продукцию на внешние рынки.
24.05.18
23.05.18
22.05.18
21.05.18


Жми «Подписаться» и получай самые интересные новости портала в Facebook!