Подробнее Запомнить город


Шахтарі проти знищення вугільної промисловості

размер текста:

Профспілка працівників вугільної промисловості оголосила про загальноукраїнську акцію протесту, яка запланована на 25 березня. Очікується, що до Києва приїдуть близько 1,5 тисячі гірників. Одночасно мітинги будуть організовані в усіх великих шахтарських містах. Таке рішення прийняте в Донецьку на нараді голів первинних організацій профспілки. Учасники наради закликали «сказати рішуче «ні» політиці знищення вугільної галузі». Серед вимог шахтарів — погашення заборгованості із заробітної плати, яка перевищила мільярд гривень і продовжує зростати.

Тим часом на вугільних підприємствах не вистачає коштів не лише на перегляд тарифних ставок і окладів у відповідності із законом «Про підвищення престижності шахтарської праці», а й для поточної зарплати. «Мінвуглепромом видаються циркуляри, які вимагають скорочення фонду оплати праці, оптимізації чисельності і таке інше, що, в кінцевому підсумку, призвело лише в 2008 році до втрати 17 тисяч робочих місць на підприємствах галузі, на більшості із яких залишається низький рівень оплати праці», — йдеться в резолюції наради.

«Наша акція не політична, хоча багато хто пов’язує це з політикою, але тут немає жодної політики, тут є людський чинник, — заявив журналістам народний депутат України, голова Центрального комітету профспілки працівників вугільної промисловості Віктор Турманов. — Шахтарі кажуть: якщо ми самі себе не захистимо, нас ніхто не захистить». За словами депутата, хоча цього року в державному бюджеті закладено більше коштів для галузі — 10,7 мільярда гривень (в 2008-му — 7,1 мільярда), — понад чотири мільярди становлять витрати на виплату пенсій шахтарям, у відповідності з законом, а п’ять мільярдів мають бути виділені зі стабілізаційного фонду, проблеми із наповненням якого очевидні. «Тому ми хочемо розглянути з урядом реальний бюджет, а не такий провальний і катастрофічний. Ми не хочемо надприбутку, ми хочемо заплатити податки, за електроенергію і погасити борги із зарплати», — зазначив лідер профспілки.

До речі

Діти змушені працювати, тому що в родині не вистачає грошей. Понад півсотні школярів із Донецька, Горлівки, Харцизька, Шахтарська та Тореза обговорили проблему боротьби із найгіршими формами дитячої праці в Україні. Дискусія була жвавою, адже її учасники не на словах, а з власного досвіду знають, що таке небезпечна та важка робота. Школярі розповіли: основною причиною того, що діти змушені працювати, є скрутна економічна ситуація в родині та брак коштів на предмети першої потреби. Негативними наслідками такої праці є погіршення здоров’я, ризики потрапити до кримінального середовища, нестача часу для навчання в школі. Тому мало хто з дітей, які змалку заробляють на хліб, може похвалитися гарними оцінками в школі.

«Залучивши старшокласників до дискусії на таку важливу для них тему, ми намагалися краще поінформувати насамперед дітей зі складних сімей про наслідки важкої праці, — сказала організатор заходу, директор Донецького молодіжного дебатного центру Валентина Дьомкіна. — Головне наше завдання — запобігти потраплянню дітей на ринок праці та мотивувати дітей до навчання в школі й отримання професії». Школярі визначили освіту як головний елемент протидії найгіршим формам дитячої праці та запропонували використовувати різноманітні конкурси, рольові ігри та інтерактивні семінари, щоб інформувати дітей, особливо із депресивних міст.

... ...
 


Комментарии
комментариев: 0

...
Новости партнеров


Дайджест
БізнесЦензор зібрав коментарі від трьох українських підприємств – ЗТР, Укрелетроапарат та концерну НІКМАС – щодо проєкту закону про локалізацію. Резюме: Україна запускає те, що у всьому світі діє вже давно.
Офис президента обнародовал все пять вопросов, которые будут заданы украинцам в день голосования на местных выборах 25 октября. Один из них касается создания свободной экономической зоны на Донбассе.
19.10.20
"Зеленый" водород – экологически чистое топливо, которое может заменить ископаемые источники энергии уже в ближайшем будущем. Какие источники водорода существуют, и почему это топливо перспективно для Украины.
Алюминий подорожал до максимальных значений за полтора года. Стоимость металла на LME достигла 1863 долл/тонну за счет активного спроса в Китае и ослабления курса доллара.
16.10.20
"Банковская реформа" Валерии Гонтаревой и членов ее команды Якова Смолия и Екатерины Рожковой не была успешной. Создается впечатление, что предыдущие пять лет вся финансово-банковская система работала против отечественных производителей.
Летом ситуация на рынке труда значительно улучшилась и количество вакансий увеличилось на 47 процентов. Сейчас же работодатели заняли выжидательную позицию, пока не будет более-менее понятная ситуация со второй волной карантина.
16.10.20, Сегодня
В Украине с началом осени начался стремительный рост цен. Инфляция за сентябрь, по данным Госслужбы статистики, составила 0,5% за месяц. Экономисты говорят, что к концу года цены будут расти еще быстрее, до 2% ежемесячно.
15.10.20
В октябре, как ожидается, Верховная Рада рассмотрит подготовленный правительством проект госбюджета на 2021 год. Что не так с главным финансовым документом страны.
Ціни на оренду комерційної нерухомості знизилися і будуть знижуватися далі, попереджають експерти. Як криза позначилася на торговельній та комерційній нерухомості і яким буде майбутнє офісних працівників?
13.10.20
13.10.20, Капитал
Со времён окончания Второй мировой войны ни одно событие не оказывало такого глубокого глобального воздействия, как пандемия Covid-19. Эта пандемия спровоцировала кризис в здравоохранении и экономике в масштабах, которые мы не видели на протяжении жизни несколько поколений.
12.10.20
09.10.20
08.10.20
06.10.20
05.10.20
02.10.20
01.10.20
30.09.20
29.09.20
28.09.20
25.09.20
24.09.20
23.09.20
21.09.20
18.09.20
17.09.20
16.09.20


Жми «Подписаться» и получай самые интересные новости портала в Facebook!