Подробнее Запомнить город


Бубка хоче віддати Родовід уряду

размер текста:

Доля "РодовідБанку" тепер в руках уряду. В четвер відбулися позачергові збори акціонерів. Власники банку вирішили віддати контроль над банком у власність держави в обмін на рятування установи.

Зборами була визнана необхідність участі держави у капіталізації банку, під час збільшення розміру статутного капіталу банку, шляхом придбання акцій додаткової емісії в обмін на державні облігації України.

"Прийняте рішення про передачу у власність держави частки не менше ніж 50 % плюс одна акція від статутного капіталу банку з урахуванням внесків інших акціонерів та/або інвесторів банку, а саме Групи компаній "Істіл". Затверджений програмний документ, що визначає заходи, потрібні для стабілізації діяльності банку, підвищення його платоспроможності та підтримки ліквідності", - йдеться в офіційному повідомленні банку.

Насправді, "Родовід" зробив уряду не просто пропозицію купити вже існуючі акції. Йдеться про те, що має бути здійснена додаткова емісія, і акціонери дуже розраховують, що держава придбає також цю долю за ОВДП. Серед співвласників планує залишитись лише ISTIL Group, який хоче зберегти у себе щонайменш 25% акцій.

Насправді, йдеться про тотальну капітуляцію. Акціонери зазначили, що прийняття зборами цих рішень потрібно для того, щоб Кабмін прийняв рішення про участь держави у капіталізації банку. "Після рішення цього державного органу, буде скасовано рішення зборів акціонерів банку, яке приймалось 30 січня 2009 року з питань збільшення розміру статутного капіталу, та відразу скликатимуться наступні збори акціонерів", - коментують ситуацію в банку.

Отримати відповідь Кабміну у банку очікують вже наступного тижня.

Це рішення не стало сюрпризом для Нацбанку. Джерело "Економічної правди" в НБУ повідомило, що це рішення їм відомо, але не складає жодної загрози для банку.

"Так, акціонери підтвердили, що в них немає коштів для внесення капіталу. Але банк розраховується за своїми зобов'язаннями. Його картки приймають в усіх банкоматах. Інша справа, що зараз в усіх проблеми з ліквідністю. Це не дивно. За неповні два місяці населення забрало з банків 35 мільярдів гривень. Ще 42 мільярди в минулому році", - підкреслив експерт.

Він підтвердив, що зараз саме від Кабміну залежить доля "РодовідБанку".

"Багато казали про те, що уряд підтримає банківську систему. Ось вам чудовий банк - підтримуйте. Мільйон вкладників, чотири мільярди на депозитах. Є дуже непогані активи. "Родовід" стане дуже гідним державним банком, поруч з "Ощадним" та "Укрексімбанком", - наголосив представник НБУ.

Опитування банкірів показало, що проблеми у "Родовіду" почалися ще до введення антикризової постанови НБУ №319. Напередодні введення мораторія на дострокове повернення вкладів, установа почала відмовляти вкладникам у поверненні грошей.

"Миттєво усі зняли ліміти на операції з цим банком. Грошей йому ніхто не давав, і з того самого часу банк жив лише за рахунок рефінансування НБУ. Він отримав декілька траншів стабкредиту. Коли транш надавали, він починав розраховуватись. Але потім ситуація ставала все гіршою, і НБУ був вимушений давати новий транш. Так і жив", - підкреслив заступник голови одного з великих банків.

Проте, він наголосив, що він не знає випадків, коли б "РодовідБанк" не розраховувався з іншими банками. "Це показник того, чи хоче банк існувати далі. Завжди в першу чергу установа прагне розрахуватися з іншими банками", - підкреслив спеціаліст.

Інший банкір вважає, що "Родовід" ще можна врятувати. Він навів приклад Промінвестбанку, який нещодавно купив російський Внєшекономбанк (ВЭБ). "ПІБ вже почав розраховуватись. Минулого тижня він багато продавав долари. Мабуть, то гроші на поповнення капіталу", - підкреслив експерт.

Проте, він виказав сумнів щодо того, що ISTIL Group є дійсним покупцем. "Я не бачу, звідки у них зараз візьмуться кошти, і навіщо їм взагалі вкладати у проблемний банківський бізнес - та ще й у "Родовід", один з найбільш постраждалих. Вважаю, що історія з ISTIL є технічним кроком, щоб не дати банку вмерти", - вважає експерт.

Хто сьогодні є дійсним власником "Родовіду", він не зміг сказати. За офіційними даними, 76,8% банку належать ТОВ "РБ Капітал-Групп" з Києва, співзасновником якої є президент банку Сергій Бубка. В грудні, в розпал кризи, стало відомо, що 51% долю в ТОВ хоче придбати ISTIL Group щонайменш за 100 мільйонів доларів.

Пор це тоді повідомив президент банку Сергій Бубка. За його словами, закінчення угоди планується досягти до 17 лютого.

Але в день Х з'явилася інша новина. "До початку березня планується оформити купівлю. Таким чином, ISTIL Group будуть належати 39% "Родовід Банку". Вартість операції складе щонайменш 700 мільйонів гривень. Крім того, умови угоди передбачають, що банк отримає 50 мільйонів доларів субординованого кредиту на сім років. Банк також рекапіталізує прибуток, отриманий в 2008 році", - зробила тоді заяву прес-служба.

А через десять днів були скликані позачергові збори. Вони відбулися на тлі того, що клієнти банку відчули серйозні проблеми з отриманням грошей. Зокрема, банкомати "Родовіду" почали видавати максимум по 100 гривень на день.

Отже, чи стане ISTIL Group взагалі власником банку, невідомо. Але є безперечним інше. Якщо Кабмін відмовиться купувати банк, йому загрожує скандальне банкрутство. Після заяви існуючих акціонерів вже немає сумнівів, що рятувати його немає кому.

ДОВІДКА

76,7798% акцій банку належать ТОВ "РБ Капітал Груп", решта торгуються на фондовому ринку.

Основними акціонерами "РБ Капітал Груп" є голова правління банку Денис Горбуненко, його заступник Дмитро Єгоренко, голова Національного олімпійського комітету Сергій Бубка та його брат Василь Бубка.

На 1 січня "Родовід Банк" займав 20 сходинку за розміром активів серед українських банків. Депозити фізичних осіб складали 3,5 мільярдів гривень, юридичних - 2,8 мільярди. З того часу за рахунок переоцінки валютних депозитів та кредитів ці показники могли збільшитись.

У грудні 2008 року прем'єр Юлія Тимошенко включила "Родовід Банк" до групи установ, через які начебто здійснювалися валютні спекуляції. В той же час газета "Дзеркало тижня" навела дані, згідно з якими банк отримав рефінансування НБУ у розмірі 2,17 мільярди гривень.

... ...
 


Комментарии
комментариев: 0

...
Новости партнеров


Дайджест
Украинцы все чаще едут на заработки за границу. В недалеком будущем нехватка рабочей силы может стать главной преградой для экономического роста, но худшего сценария можно избежать.
25.06.18, ubr.ua
Минюст требует отстранить госуполномоченного.
25.06.18, Сегодня
Больше всего предложений сезонной занятости в Одесской, Хмельницкой, Винницкой, Львовской и Киевской областях.
Количество украинцев, которым положена субсидия, будет сокращаться.
В 2017 г., по данным Еврокомиссии, экспорт украинской агропродукции в страны Евросоюза увеличился на 1,2 млрд евро и составил почти 5,5 млрд евро.
Кто запретил использовать смартфон как кассовый аппарат, и когда регистратор расчетных операций можно будет зарегистрировать в налоговой в один клик.
Правительство сменило состав набсовета Укрзализныци. Чем будут заниматься новые директора?
25.06.18, Сегодня
РФ может довольно потирать руки: ее новый газовый проект ослабил и без того шаткое европейское содружество и обострил отношения с США.
23.06.18
23.06.18, Financial club
Санкции против российских компаний оказались болезненными для украинского рынка. Украинская биржа была вынуждена отказаться от российского ПО, что привело к параличу как торгов фьючерсами и опционами, так и к отключению интернет-трейдинга – стали невозможны безадресные анонимные сделки с ценными бумагами.
Вопрос, какой быть таможни, остается открытым.
22.06.18
21.06.18
20.06.18
19.06.18


Жми «Подписаться» и получай самые интересные новости портала в Facebook!