Подробнее Запомнить город


Курс гривні штучно заганяють до 10

размер текста:

Знову якісь невідомі сили штовхають курс вгору, а НБУ розводить руками. Йому не дивно навіть те, що курс 9 всього за два дні сприйняли як належне. Дивні речі почали відбуватися ще минулого четверга. Раптово, без явного приводу, долар знову почав дорожчати.

Після декількох тижнів фіксації на 8,3 гривні, він у четвер досяг рубежу 8,4. А вже в п'ятницю в обмінниках вивісили ціну 8,9 гривень за долар.

Економічно, пояснити це явище було не можливо. У той же день на міжбанку курс відскочив до рівня 8,4 після того, як один із регіональних банків продав зовсім невеликий обсяг валюти.

"Ринок дуже тонкий, і в будь-який момент ми можемо повернутися нижче 8", - був упевнений заступник голови одного з банків.

Тим не менш, за вихідні курс в обмінних пунктах продовжував повзти вгору, і, нарешті, подолав відмітку 9 гривень за долар. І вже в понеділок банки сміливо продавали долари по 9,3 гривень.

Слідом за готівковим ринком підтягнувся безготівковий. Торги на міжбанку в понеділок почалися на рівні 8,4 гривні за долар, а закінчилися вище 8,9 гривень. І це незважаючи на те, що Нацбанк "різав" заявки, а гривні у банків катастрофічно не вистачало.

"Готівковий ринок завжди йде з випередженням. Тут котирування швидко не змінити, тому що їх потрібно підписувати", - пояснив ситуацію казначей одного з великих банків.

Чіткої версії того, що відбувається ні в кого не було і немає. Судячи з висловлювань політиків та аналітиків, навряд чи це трапилося через зрив переговорів з МВФ. Мовляв, якщо б Україні дали чотири мільярди доларів, все відразу б змінилося. Схоже, що навіть ті хто так кажуть не вірять в це.

Ще одна популярна версія - висловлювання політиків, що нервують населення. "Подивіться, що було за суботу-неділю. Петро Порошенко спочатку висловився за курсом, а потім щодо зриву програми з МВФ.

Після цього депутати влаштували шоу на "Інтері" у Савіка Шустера. Всі вони здійснюють виключно психологічний тиск", - пояснив свою позицію високопоставлений чиновник, який майже все життя пропрацював у Нацбанку.

За його версією, і це, звичайно, відповідає дійсності, населення дійсно не вірить банкам і НБУ. Ще менше воно вірить у гривню, і тому намагається перевести всі заощадження у валюту. До того ж висловлювання політиків спокою не додають.

Однак всі ці фактори другорядні. Представники Нацбанку у всі часи любили пояснювати свої помилки політичною ситуацією або діями уряду. У реальності, досвід попередньої кризи 2004 року показує - можна заспокоїти валютний ринок всього за місяць. Однак для цього потрібні жорсткі рішення НБУ.

Вони необхідні ще з однієї причини. Цілком очевидно, що курс штучно заганяють вгору. В умовах, коли гривні у банків просто немає, обсяги угод можуть бути лише мізерними.

Отже, з минулого четверга хтось спеціально розхитує валютний ринок. Хто саме, повинні знати НБУ.

"Нам відомо, що спеціально замовляють розігрів ринку. Виставляють завищені котирування на малих обсягах. Ми намагаємося домовитися з банками, щоб коливання готівкових курсів не перевищували 2% від офіційного. Глобально, з нами йдуть на контакт. Але все одно знайдуться одна-дві паршиві вівці, які порушать домовленості. І тут же всі думають: "а ми чого?" І одразу підвищують свій курс", - розповів представник Нацбанку.

Дежа вю. Повторюється історія листопада. Знову якісь невідомі сили штовхають курс вгору, а НБУ розводить руками. Йому не дивно навіть те, що курс 9 всього за два дні сприйняли як належне.

Більш того, прогнозується девальвація до 10-12 гривень за долар. Хоча відповіді на питання "чому" ніхто не дає. Кредит МВФ - це не чинник. А ось бездіяльність Нацбанку - насторожує. У таких умовах навіть 25 гривень за долар не буде чимось дивним.

... ...
 


Комментарии
комментариев: 0

...
Новости партнеров


Дайджест
Отечественная внешняя торговля представляет собой историю неуспехов, а порой - и откровенных провалов. Почему наша страна не умеет защищать свои экономические интересы, и есть ли шанс исправить эту ситуацию.
Подземные хранилища газа в Украине забиты под завязку, но само топливо дорожает. В ближайшие месяцы его стоимость может достичь 7-8 тыс. грн за 1 тыс. кубометров.
В отличие от финансового кризиса 2008–2009 годов, когда глубокий спад спроса (и соответственно — цен) наблюдался по всем сырьевым товарам, последствия пандемии COVID-19 для отдельных частей сырьевого рынка оказались различными, отмечает в своем новом докладе Всемирный банк.
21.10.20
21.10.20, Газета.ru
Цифровизация бизнеса приведет к потере 85 млн рабочих мест в 26 странах мира, предупреждают эксперты Всемирного экономического форума в докладе "The Future of Jobs 2020". Это произойдет уже в 2025 году.
Европейские партнеры требуют от Украины более жесткого налогового контроля для украинских бизнесов – и стандарты BEPS должны его обеспечить. Но следствием может стать эмиграция бизнеса
20.10.20
БізнесЦензор зібрав коментарі від трьох українських підприємств – ЗТР, Укрелетроапарат та концерну НІКМАС – щодо проєкту закону про локалізацію. Резюме: Україна запускає те, що у всьому світі діє вже давно.
Офис президента обнародовал все пять вопросов, которые будут заданы украинцам в день голосования на местных выборах 25 октября. Один из них касается создания свободной экономической зоны на Донбассе.
19.10.20
"Зеленый" водород – экологически чистое топливо, которое может заменить ископаемые источники энергии уже в ближайшем будущем. Какие источники водорода существуют, и почему это топливо перспективно для Украины.
Алюминий подорожал до максимальных значений за полтора года. Стоимость металла на LME достигла 1863 долл/тонну за счет активного спроса в Китае и ослабления курса доллара.
16.10.20
"Банковская реформа" Валерии Гонтаревой и членов ее команды Якова Смолия и Екатерины Рожковой не была успешной. Создается впечатление, что предыдущие пять лет вся финансово-банковская система работала против отечественных производителей.
15.10.20
13.10.20
12.10.20
09.10.20
08.10.20
06.10.20
05.10.20
02.10.20
01.10.20
30.09.20
29.09.20
28.09.20
25.09.20
24.09.20
23.09.20
21.09.20


Жми «Подписаться» и получай самые интересные новости портала в Facebook!