Подробнее Запомнить город


Чи зростатиме євро

размер текста:

У середині січня євро в обмінниках продавався за 12,6 гривень. У цю середу можна було купити по 10,8 гривень. І це незважаючи на те, що курс євро до гривні перераховується через долар, який знову почав дорожчати.

У цю середу євро впав проти долара до тримісячного мінімуму. З січневих 1,33 долара за євро він обвалився майже до 1,25, після чого застиг у нерішучості.

В Україні офіційний курс євро до гривні повторював руху на міжнародних ринках. У середині січня євро в обмінниках продавався за 12,6 гривень. У цю середу можна було купити по 10,8 гривень. І це незважаючи на те, що курс євро до гривні перераховується через долар, який знову почав дорожчати.

"Був пробитий технічний рівень підтримки 1,2720 після повідомлення рейтингового агентства Moody's про можливість перегляду з пониженням рейтингу найбільших європейських банків, які мають представництва в Східній Європі, де проблеми в економіці обіцяють проявитися особливо гостро", - підкреслив аналітик компанії "Телетрейд" Андрій Шевера.

Як звичайно на валютних ринках, коливання курсу сталися внаслідок перетікання валют. Справжні його причини відомі небагатьом. Але, за загальноприйнятою версією, вже тривалий час відбувається зіткнення двох потоків новин. Гарних з боку США і поганих з Європи.

США першими увійшли в кризу, але вони ж першими почали активно з неї вибиратися. Зокрема, у середу адміністрація президента США оприлюднила план допомоги ринку житла.

У той же час, уповноважений Єврокомісії з економічних і фінансових питань Хоакін Альмуніа сказав, що Євросоюз не зможе надати фінансову підтримку відразу всім країнам Східної Європи. Замість цього ЄС буде допомагати країнам-членам, зокрема, Австрії, банки якої видали в країнах Східної Європи кредити на 230 мільярдів євро.

На сьогодні, існують два варіанти подальшого руху ціни євро. Вона буде визначатися міжнародними ринками.

Шевера вважає, що в найближчі дні євро ще подешевшає проти долара. "Я бачу, що приблизно на 1,25 знаходиться мінімальний рівень підтримки жовтня минулого року, а на 1,16-1,17 - рівень жовтня 2005 року. Найближчим ключовим рівнем є мінімум минулого року в області 1,2330. Саме після того, як EUR/USD подолає його, можна буде з впевненістю говорити про тестування зони 1,18-1,16. Поки що лише зрозуміло, що тест рівня 1,2330 не за горами", - вважає він.

Якщо спрацює ця версія, в найближчі дні здешевленню євро в обмінниках може перешкодити тільки подорожчання долара проти гривні.

Інша версія - відновлення зростання євро. В її користь говорять слова Йохан Явеуса з банку SEB. "Євро ослаб в останні дні і зараз відновлюється. У Східній Європі ми бачили величезний розпродаж, і в якийсь момент ми досягли рівня, де почалося відновлення, нехай це всього лиш фіксація прибутку", - сказав він.

Таким чином, у найближчі дні стане зрозуміло, в який бік піде євро. Залишилося дочекатися, чи подолає курс рівень 1,23. За підсумками четверга, EUR/USD відскочив до рівня 1,27 долара, однак після цього знову почав знижуватися.

... ...
 


Комментарии
комментариев: 0

...
Новости партнеров


Дайджест
БізнесЦензор зібрав коментарі від трьох українських підприємств – ЗТР, Укрелетроапарат та концерну НІКМАС – щодо проєкту закону про локалізацію. Резюме: Україна запускає те, що у всьому світі діє вже давно.
Офис президента обнародовал все пять вопросов, которые будут заданы украинцам в день голосования на местных выборах 25 октября. Один из них касается создания свободной экономической зоны на Донбассе.
19.10.20
"Зеленый" водород – экологически чистое топливо, которое может заменить ископаемые источники энергии уже в ближайшем будущем. Какие источники водорода существуют, и почему это топливо перспективно для Украины.
Алюминий подорожал до максимальных значений за полтора года. Стоимость металла на LME достигла 1863 долл/тонну за счет активного спроса в Китае и ослабления курса доллара.
16.10.20
"Банковская реформа" Валерии Гонтаревой и членов ее команды Якова Смолия и Екатерины Рожковой не была успешной. Создается впечатление, что предыдущие пять лет вся финансово-банковская система работала против отечественных производителей.
Летом ситуация на рынке труда значительно улучшилась и количество вакансий увеличилось на 47 процентов. Сейчас же работодатели заняли выжидательную позицию, пока не будет более-менее понятная ситуация со второй волной карантина.
16.10.20, Сегодня
В Украине с началом осени начался стремительный рост цен. Инфляция за сентябрь, по данным Госслужбы статистики, составила 0,5% за месяц. Экономисты говорят, что к концу года цены будут расти еще быстрее, до 2% ежемесячно.
15.10.20
В октябре, как ожидается, Верховная Рада рассмотрит подготовленный правительством проект госбюджета на 2021 год. Что не так с главным финансовым документом страны.
Ціни на оренду комерційної нерухомості знизилися і будуть знижуватися далі, попереджають експерти. Як криза позначилася на торговельній та комерційній нерухомості і яким буде майбутнє офісних працівників?
13.10.20
13.10.20, Капитал
Со времён окончания Второй мировой войны ни одно событие не оказывало такого глубокого глобального воздействия, как пандемия Covid-19. Эта пандемия спровоцировала кризис в здравоохранении и экономике в масштабах, которые мы не видели на протяжении жизни несколько поколений.
12.10.20
09.10.20
08.10.20
06.10.20
05.10.20
02.10.20
01.10.20
30.09.20
29.09.20
28.09.20
25.09.20
24.09.20
23.09.20
21.09.20
18.09.20
17.09.20
16.09.20


Жми «Подписаться» и получай самые интересные новости портала в Facebook!