Подробнее Запомнить город


Чи зростатиме євро

размер текста:

У середині січня євро в обмінниках продавався за 12,6 гривень. У цю середу можна було купити по 10,8 гривень. І це незважаючи на те, що курс євро до гривні перераховується через долар, який знову почав дорожчати.

У цю середу євро впав проти долара до тримісячного мінімуму. З січневих 1,33 долара за євро він обвалився майже до 1,25, після чого застиг у нерішучості.

В Україні офіційний курс євро до гривні повторював руху на міжнародних ринках. У середині січня євро в обмінниках продавався за 12,6 гривень. У цю середу можна було купити по 10,8 гривень. І це незважаючи на те, що курс євро до гривні перераховується через долар, який знову почав дорожчати.

"Був пробитий технічний рівень підтримки 1,2720 після повідомлення рейтингового агентства Moody's про можливість перегляду з пониженням рейтингу найбільших європейських банків, які мають представництва в Східній Європі, де проблеми в економіці обіцяють проявитися особливо гостро", - підкреслив аналітик компанії "Телетрейд" Андрій Шевера.

Як звичайно на валютних ринках, коливання курсу сталися внаслідок перетікання валют. Справжні його причини відомі небагатьом. Але, за загальноприйнятою версією, вже тривалий час відбувається зіткнення двох потоків новин. Гарних з боку США і поганих з Європи.

США першими увійшли в кризу, але вони ж першими почали активно з неї вибиратися. Зокрема, у середу адміністрація президента США оприлюднила план допомоги ринку житла.

У той же час, уповноважений Єврокомісії з економічних і фінансових питань Хоакін Альмуніа сказав, що Євросоюз не зможе надати фінансову підтримку відразу всім країнам Східної Європи. Замість цього ЄС буде допомагати країнам-членам, зокрема, Австрії, банки якої видали в країнах Східної Європи кредити на 230 мільярдів євро.

На сьогодні, існують два варіанти подальшого руху ціни євро. Вона буде визначатися міжнародними ринками.

Шевера вважає, що в найближчі дні євро ще подешевшає проти долара. "Я бачу, що приблизно на 1,25 знаходиться мінімальний рівень підтримки жовтня минулого року, а на 1,16-1,17 - рівень жовтня 2005 року. Найближчим ключовим рівнем є мінімум минулого року в області 1,2330. Саме після того, як EUR/USD подолає його, можна буде з впевненістю говорити про тестування зони 1,18-1,16. Поки що лише зрозуміло, що тест рівня 1,2330 не за горами", - вважає він.

Якщо спрацює ця версія, в найближчі дні здешевленню євро в обмінниках може перешкодити тільки подорожчання долара проти гривні.

Інша версія - відновлення зростання євро. В її користь говорять слова Йохан Явеуса з банку SEB. "Євро ослаб в останні дні і зараз відновлюється. У Східній Європі ми бачили величезний розпродаж, і в якийсь момент ми досягли рівня, де почалося відновлення, нехай це всього лиш фіксація прибутку", - сказав він.

Таким чином, у найближчі дні стане зрозуміло, в який бік піде євро. Залишилося дочекатися, чи подолає курс рівень 1,23. За підсумками четверга, EUR/USD відскочив до рівня 1,27 долара, однак після цього знову почав знижуватися.

... ...
 


Комментарии
комментариев: 0

...
Новости партнеров


Дайджест
24.09.18, ubr.ua
Агросубсидиями хотят компенсировать затраты на топливо и электроэнергию.
24.09.18, Газета.ru
Эксперты указали к чему приведут развязанные США торговые войны.
Минфин США разрешил еще поработать с компанией.
Премьер-министр Владимир Гройсман планирует профинансировать ремонт и строительство дорог в следующем году на в 56 млрд гривен.
24.09.18, Сегодня
Строительство. В конце лета в этой отрасли меньше всего предлагали работу.
24.09.18, ubr.ua
На этот раз средства готовят не только для ракет, но и для спутников. Всего 25 миллиардов гривен, которые Кабмин распределил между всеми.
24.09.18, Deutsche Welle
Второй канал поставок газа нужен для надежного энергоснабжения, считает глава Федерального объединения немецкой промышленности. США не исключают введения санкций против Северного потока-2.
24.09.18, Сегодня
Аналитики предупредили о росте валютных колебаний.
Санкции против Ирана пока не приведут к росту добычи.
22.09.18
22.09.18, Deutsche Welle
Конституционный суд Украины может окончательно закрепить курс страны на членство в ЕС и НАТО. Как и на что повлияет это решение на фоне президентских и парламентских выборов 2019 года?
21.09.18
20.09.18
19.09.18


Жми «Подписаться» и получай самые интересные новости портала в Facebook!